Intermittend Fasting - odpovedam

Príspevok v téme: Intermittend Fasting - odpovedam
redka

Ahoj "odpovedam"! Zmienila si sa v niektorych temach, ze praktizujes IF. Chcela by som sa dozvediet viac priamo od niekoho, kto uz tym prechadza. Citam si clanky na nete, ale niekde narazam na odpovede, ktore mi nejako nezapadaju. Napriklad niekde sa pise, ze pocas 16 hod postu mozeme jest 3-5 porcii ovocia ci zeleniny. Je to potom este post? Napis mi prosim ta ako to prebieha u teba, ake intervaly postu a jedenia mas, co a kedy jes. Dakujem!

redka

a este taka zakladna otazka... je mozne jest/cat si protein hned po cviceni ci tam treba tu polhodku cakat? uz sa pytam mimo hlavnej temy, ale nebudem teraz zakladat novu temu, ked uz sme tu...

redka

no ja cvicim vecer... rano nemozem, pracujem a o stvrtej sa mi kvoli tomu veru vstavat nechce, cvicim doma zatial tak ani rusit susedov :D takze cvicim od tej 18-19 taku hodku.. potom by som si po polhodke dala ten protein a potom uz je dost neskoro takze uz by som nechcela, nemala nic jest kedze chodim spat cca o 22 hod... zastupi mi ten protein do posledne jedlo po cviceni ci je nutne si este nieco dat? zatial neratam kalorie ani pomery zivin...

odpovedam

Ak cvicis nalacno, daj si 5-10g BCAA 5-15 minut pred treningom a tu istu davku okamzite po treningu. Ak cvicis nie nalacno, tak bcaa nemusis. Ale nic sa nestane, ak si ich das spolu s proteinom.

Ja to robim tak, ze sa snazim cvicit nalacno, cize davam len bcaa pred a po treningu. Cca hodku na to mam normalne jedlo (tych 50-60% denneho prijmu), v ramci tejto "davky" si davam proteinovy napoj.

K tomu paleu - moj osobny nazor je, ze clovek by nemal byt otrokom stylu stravovania, ale tento styl by mal sluzit jemu. Teda ak ti nieco nespada po paleo, no a co? :-) jes predsa pre seba, nie pre nejake tabulky ;-)

Ale opakujem, ty rob veci podla seba a toho, co vyhovuje tebe. Ja pisem len moj nazor. Telo vsak rozklada proteiny na aminokyseliny, cize ak cvicis v case, kedy uz si jedla, telo vtedy bcaa nepotrebuje. To plati len za predpokladu, ze mas dostatok zivin pocas dna. Doplnky su len doplnky - doplnaj nimi dennu potrebu zivin.

redka

tak mi dnes dorazil moj prvy protein, bcaa, l glutamin... no a teraz otazka... mozem si mixnut tie bcaa do toho proteiunu? je to taky natural ale mam k nemu aj prichut v tabletke... trochu sa to bije s paleo smerovanim (v zmysle ze to je upravena potravina, nie je to take naturalne nespracovane resp je to moc spracovane :D snad chapes) ci lepsie je tie bcaa dat na lyzicu a rychlo rychlo zapit? inac nevonia to moc dobre :D mam od nu3tion take tie instant... pisu ze 10 gramov.... dost vela ne? mozem si po cviceni dat len tento napoj a uz nic ine? ci mam potom este jest?

odpovedam

no tak ak nemas disciplinu v strave, tak tazko sa dostanes k cielu ;-) ono ak ti daco nevyhovuje, nerob to. Pri IF si po treningu treba dat najviac jedla (50-60% denneho prijmu), samozrejme s obsahom bielkovin, tukov i sacharidov. Takze ziaden ananas, ale komplexne jedlo :-). roky si mala isty typ stravovacieho stylu, cize necakaj zmeny hned. aj ja si este zvykam, ale rozhodne mi to vyhovuje viac. samozrejme, mozes prist na to, ze ti IF vyhovovat nebude.

redka

ja myslim, ze chapem, ale vobec sa mi to nepaciiiiiiiiiiiiiiii :D :D :D ale vydrzim... horsie je ze nepriberam len kg ale aj cm a to ma znepokojuje najviac... dufam, ze je to len zadrzana voda... ja som schudla asi pred 4 rokmi zo 67 na 59 len stravou a toto som si pekne drzala... kym som teraz nezacala cvicit uffff

redka

fnuk fnuk take cislo jak som mala dnes na vahe som nevidela uz niekolko rokov... sa mi chcelo plakat :D ale vydrzim... citam si na nete, co sposobuje priberanie napriek tomu ze cvicim.... tak sa len musim ukludnit a pekne pokracovat dalej ufff.... nejake to kilecko pripisem na vrub PMS...

redka

nejde mi to :D nejak som taka rozhadzana... neviem sa dostat do tej spravnej discipliny aj co sa stravy tyka aj co sa tyka postov :D tak asi pockam na vhodnejsie nastavenie mysle... ale aspon cvicim... len odkedy cvicim tak som pribrala 2 kila... ufff... tak nefim no... stravu som nejak nemenila extra nejak mi to nejde ale kila sli hore... nahovaram si ze je to prechodny jav a ze musism vydrzat... co si mam dat po cviceni? teraz som docvicila a spat pojdem o desiatej asi... pol jedenastej.... nemam na nic chut.... mozno taky ananas z chladnicky by som si dala ale to asi radsej nie, trebalo by bilekovinu (mam tvaroh, mozzarelu, ryby v konzerve vajicka - ale na nic z toho nemam chut)... :/ asi si kupim ten protein... ked uz nebudem vediet co jest tak aspon zamiesam protein a bude... nech nejdem spat s prazdnym bruchom... po cviku... ked necvicim tak je to asi jedno ne? ufff

odpovedam

ak cvicis nalacno: 10g BCAA 5-15 minut pred treningom a 10g ihned po treningu

ak cvicis s tym, ze uz si jedla, tak bcaa vobec nemusis (resp. je to na tebe), ale ja si davam len na lacno. Vzdy vsak po treningu maj najvacsie jedlo (50-60% celkovych kalorii). ostatne kalorie si rozdel do ostatnych jedal. Ja si to davam pol na pol.