Rýchly rast chĺpkov u ženy - môže ísť o testosterón?

Príspevok v téme: Rýchly rast chĺpkov u ženy - môže ísť o testosterón?
zienka_malic

Posledného pol roka mám radikálny problém s chĺpkami - rastú mi enormne rýchlo a som z toho zúfala. Na večer si oholím podpazušie a je hladké a na druhý deň už mám dlhšie chĺpky. V priebehu pár dní mám chĺpky dĺžky ostrihaného ženského nechta. Robia mi to chĺpky všade - pod bruškom, pazušie, nohy a aj vlasy - behom mesiaca sú schopné narásť na dĺžku viac ako pol malíčka... Môžem mať zvýšenú hladinu testosterónu?
Ak áno, čo s tým? Ďakujem !

Kokos_ka

Ahoj Anezka,ano je ti ILP len som reagovala na prispevok že to vydrží navždy -čo nevydrží lebo si to budeš musieť každých 6-8týždnov "blikať" :D aby ostal hladky efekt,myslím že časom aj keď prestaneš lumeu používať tak budu chlpky redšie a slabšie,ale chapeš,vždy ti môžu zblbnúť hormóny takže zázrak akože navždy sa ich zbavim a nebudem musieť už nikdy nič s tym robiť to naozaj nie. ak uvažuješ nad kúpou tak ti určite odporúčam ,ja mam vďaka nej ake-take sebavedomie konečne, len tri krat som aplikovala a už je vidno velky rozdiel:)

Anezka

Ahoj Kokos_ka, ale veď tá Lumea od Philipsu je tiež IPL nie ? .. takže pri pravidelnom používaní sa toho človek zbaví nie ? ..aspoň do takej miery že nemusím plakať pri pohľade na svoje nohy a hanbiť sa za celé leto čo i len jediný krát ísť niekam v krátkych nohaviciach ? ..pretože ja aj keď si ich oholím, alebo vydepilujem, mám ich vyhádzané alebo mi tie chlpky proste vidno aj s pod kože alebo také malé čierne bodky...už cca 4 roky som na sebe nemala sukňu alebo krátke nohavice a to bez srandy :(((

Kokos_ka

s IPL sa navždy nezbavíš,maximálne ti zoslabnú a časom nebudú tak rásť,zbaviš sa ich navždy jedine keď sa budeš pravidelne "ošetrovať" ..ja používam Lumeu od Philipsu..zatiaľ som sa ošetrovala len 2x ale už teraz vidim dosť výrazné výsledky a to som dosť opica..
a zienka_malic ak si s chĺpkami nemala problém do teraz tak určite chodˇk doktorovi:) držím palce

vitavi

Ak chceš stav vrátiť do normálu, jedz normálne množstvo bielkovín a tuku.

Bielkoviny sú dnes v strave v nadbytku a vylučujú sa i formou nadmerného rastu chĺpkov.
Jedz max. 10 % bielkovinových jedál, prevažne rastlinných. Zameraj sa na obilniny, zložité cukry a zeleninu. Nestavaj svoj jedálniček na mäse a mliečnych výrobkoch, ako je to dnes bežné.

zienka_malic

Ja práveže nechcem mínať enormné peniaze na lasere, aj tak si nemyslím, že akákoľvek metóda je trvalá a je doť investícia, len by som bola rada, keby sa to vrátilo do normálu, to jest neholiť sa každý deň...
čelenka z medveďa - vďaka, spravil si mi pekný večer :-D

konovjež

bože, vy odborníci, že štítna žľaza...tak zarastá a čo...šup do kozmetiky na laser a hotovo...aj dole si ako čelenka z medveďa??? To je náhodou fajn...

morticia 17

Aj ja mám s tým problém, ale bola som na testoch štítné a nič sa nepotvrdilo , zvažujem laser, ktorý by to mohol vyriešiť, ale je to dosť peňazí, takže si teraz pomáham depilačnými páskami na telo a tvár s harmančekom. Kukni, sú tam aj ukľudňujúce obrúsky.

liberta25

testosteron to urcite nie je. moze to byt geneticke alebo zapricinene hormonalnym defektom. v stitnej zlaze sa tak nevyznam, ale nemali by byt aj napuchnute oci rano? ti, co to tvrdite, ze je to stitka..