Ako co najmilosrdnejsie prestať s benzodiazepinmi

Príspevok v téme: Ako co najmilosrdnejsie prestať s benzodiazepinmi
Lenuša

Som už 30 hodín bez. Brala som ich (s malými prestávkami v psych. Nemocnici kvôli odvykacke) 5rokov rôzne druhy rôzne sily max. Asi 6mg xanaxu. Minimálna dávka taka ze prežijem je 0,5mg denne. Teraz som sa dala na odvykacke sama lebo v nemocnici nič moc.. Potešia rôzne rady, skúsenosť,hocičo na túto tému môžte. Napríklad co zmierňuje abstaky by ma veľmi zaujímalo

Lenuša

Ahojte brala som aj AD aj beriem ale nepomáhajú mi žiadne.. A xanax zasa beriem :( mam odporučenu prednú horu ale nejak sa mi tam nechce zadrbkat na 3 mesiace :((

atra

Lenuša, naozaj, a AD si nebrala? Ja viem, že názory ľudí na užívanie AD sa tu dosť líšia, ale ja beriem už vyše 1 a pol mesiaca AD kvôli panickým atakom a večer pred spaním len 0,5 Helex SR a myslím, že mi to pomáha.Časom vraj Helex úplne vysadím znížením dávky a verím tomu, že to tak bude,ale určite postupne do stratena. Skús to aj ty tak urobiť, vysadzuj si ich pomaly do stratena.

Lenuša

Začala som pred. 5 rokmi kvôli Panickym atakom tie začali po smrti môjho dedka. Potom som ich brala pri pomaly každom strese

atra

Ahoj, prečo si ich brala? Aký bol dôvod-diagnóza? Myslím, že najlepší spôsob je postupné znižovanie dávky, na polovičku denne, potom na štvrtinku, potom možno každý druhý deň a pod. Proste postupne pomaly do stratena.