Strach zo straty

Príspevok v téme: Strach zo straty
m.patrik

ahoj,
na leto odlietam ja a moja priatelka na taky vymenno-pracovny pobyt do USA na 3,5 mesiaca. Mozno vam to nieco hovori Work & Travel. Na takychto vyletoch sa deju rozne veci - sex, drogy, alkohol. Proste mladi si to idu uzit a zabavit sa. Tiez sa tam ideme zabavit, spoznat krajinu, kvoli peniazom tam nejdeme. Co je moj strasiak? Obavam sa toho, ze tam na priatelku budu skusat nieco ini chalani. Isto sa tam najdu taki, ktori sa nestitia toho, ze tam dotycny/a ma partnera. Priatelka je pekna, i ked sama hovori, ze kto by ju chcel, co su nezmysly. Ja som na nu strasne naviazany a jednoducho sa bojim. Priatelka nie je taka, ze sa da namotat, je mi verna cely nas niekolko rocny vztah, ale ja vsade vidim cihajucich "supov", a jednoducho aj ked priatelke verim, tento pocit ma zoziera :(.
To, ze by tam po mne isla nejaka zena sa neobavam, za cely vztah s partnerkou som nezazil nieco take. Mozno je to tym, ze zeny su ine, alebo som nepritazlivy.

Boli ste aj vy niektori takto v USA s partnerom/kou? Mam opravnene obavy? Viete mi nieco poradit (mozno lekara, aby som nebol taky)?

rovinka

Ja byt tvojou priatelkou, tak ta davno necham. Absolutne nie si pritazlivy takymito recami. A popravde, myslim si, ze tak ci tak sa rozidete. Ty si len myslis, ze ju mas rad. Keby si ju mal rad, tak jej veris a nebojis sa. Ale ty sa len bojis, ze ostanes sam. Si na nej zavisly, a to skor ci neskor jej zacne liezt na nervy. Nebude moct dychat, bude sa citit ako na retazi. Nic v zlom, ale mal by si sa s nou rozist a vybudovat si vztah, v ktorom budete obaja rovnocenni.

m.patrik

Viete co ma trapi najviac? Ze priatelka to prezentovala tak, ze tam idem preto, lebo samu by som ju nepustil. Mozno to tak zo zaciatku vyznelo, ze nechcem byt bez nej a nerad by som ju tam pustal samu, ale beriem to teraz tak, ze zazijeme vela zazitkov, pocestujeme spolocne, bude na co spominat. Preto ma trapi, ze niektori to beru tak, ze som ju tam nechcel pustit. :(

m.patrik

ja 25 ona 23. sme studenti a mame poslednu moznost ist do USA.

milli: iba studenti mozu ist na WAT pracovat. ty sa tam mozes dostat len na turisticke viza, ktore sa udeluju na 1 rok myslim.

vebe:
ja sa nechystam sexovat, drogovat. Ja tam idem hlavne kvoli tomu, aby sme mali spolocne zazitky, aby sme spolu videli krajinu, zabavili sa. Ja mam len v hlave tak nejak zafixovane, ze chlap vyuzije hociaku prilezitost, hlavne ked je zenska pripita. Vsak nebudem chodit s partnerkou vsade, pojde aj s kamoskami sama von. No ale ani nemusi byt opita a ti chalani tam budu isto doterni.
Moje sebavedomie asi nie je najlepsie ako hovorite, napr. v takom sexe som velmi dlhy cas nevedel priatelku uspokojit kvoli kratkej vydrzi co ma neskutocne stvalo. Teraz je to lepsie vdaka medikamentom, ale asi potrva urcity cas, kym si zacnem verit aj v posteli. Preto som si aj nahovaral, ze iny by ju lepsie pomiloval atd.

mililli

prepacte, ale mna by strasne zaujimalo ako sa realne k takemuto pobytu cestovno pracovnemu da dopracovat :D preto sa pytam kolko mate rokov, ci je to pre studentov iba alebo aj pre starsich...ja som zo skoly uz davno von ale strasne nehorazne ma laka amerika a len tak tam ist na vylet je drahotka tak som rozmyslala aj nad takymto niecim ale nikde som nenasla ze by to bolo aj pre pracujucich NEstudentov :) diky za rady aj ked od temy

0vecka

2 vebe ja som to pochopil ze on je max zamilovany a ma tu zensku uplne zidealizovanu a nevie pochopit ze ju nebali kazdy jeden chlap lebo si mylsi ze je dokonala...akurat nechapem aky je rozdiel medzi USA a hornou dolnou na SK...

vebe

Neviem, cele je to cudne co tu vypisujes. Jednak mi pride cudny tvoj vztah k partnerke, ked ju mas skutocne rad, ked nie si abnormalne ziarlivy, ak jej doverujes a mas svoje sebavedomie a hrdost, tak je potom uplne odveci co tu vypisujes. Takze zjavne v niecom problem asi je. A dasia vec, idete do USA na 3,5 mesiace na work and travel a ty riesis hlavne ze ti tam niekto zlaka priatelku. Co z toho pobytu bude, to zalezi len od vas dvoch. Ked tam ides s tym ze zabava, sex, drogy a blbosti, tak to bude o tom. Ked to bude naozaj ze work and travel, tak mate realnu sancu zazit zivot n inej krajine, spoznat inu krajinu, skusit tam pracovat a ziskat uzitocne skusenosti do zivota. Takze podla mna ries, ze co vsetko chcete zazit vidiet a spoznat a nemusi potom riesit priatelkinu pripadnu neveru a podobne kraviny. Je to snaca spoznat novu krajinu ale aj seba samych navzajom v novych podmienkach, taka skuska vasho vztahu, ci je naozaj taky ako si myslis.

0vecka

ja som bol na byvalu ziarlivy a nakoniec mi zdrhla s inym... teraz to uz neriesim.. ani sa nesnazim si naovarat ze sa take nieco nemoze stat ale skor si hovorim ze no tak sa mozno vyspi/vyspala s niekym inym... no a co?

fakt si davaj bacha lebo takto o nu mozes prist.. ja napr moju staru v pohode pustam ked sa ide von zabavit a pride nadranom a nijako nic nezistujem popravde ma to ani nezaujima. Obcas jej len poviem nech si radsej zoberie kondom lebo ak mi dotiahne do postele nejaky bordel tak sa naserem...

DontWorry

Mas nizke sebavedomie. Keby si ho mal normalne, tak nemusis sa bat, ze ti priatelku dakto zbali a neziarlil by si az tak. Pretoze by si vedel sam, ze si pre nu dost dobry na to, aby sa pozerala po inom. Ak vies, ze taka nie je tak si prestan namyslat koniny ako ju nejaky iny zbali. A aj keby ju iny chcel, ona sama musi mat dost rozumu na to, ze chce byt s tebou.
Ale upozornujem ta na to, ze teraz sa este smeje, ale ak to budes stupnovat a v USA co budete spolu nonstop..smiech ju prejde a pretecu jej nervy a aby si raz nezaplakal a nevypisoval tu, ze ta nechala. Lebo nebudem sa jej divit.
Preco jej mas co zatrhovat a zakazovat ist s nejakym kamosom von? No a co ze ju dotycny chcel. Mas verit jej, nie? Keby chcela tak ta podvedie uz davno a s hocikym.

m.patrik

Ale mal som jednu spoluziacku zo strednej, s ktorou som nieco malo mal a keby mam u nej spat niekde na chate, isto priatelka plby ziarlila. Ved raz som jej nezdvihal telefon, lebo som mal nieco na praci a potom ked som sa konecne k nemu dostal, zacala na mna hukat, ze co robim, ked som na byte sam, bohvie koho tam mam.

Inac priatelka nema ani dovod ziarlit, ja jej ho ani nedavam. Proste a mam aj pocit, ze to nie je dobre. Ked ide so mnou von, tak je namalovana do 5min. Ked ide s kamoskami von, tak sa chysta celu vecnost, rozmysla co si oblecie, robia si fotky spolocne. Mam pocit, ze sa ani nesnazi uz moc o mna, lebo si je mnou ista. Ja sa snazim dobre obliekat, chodit cisty, navonany. Nesavno som jej len tak kupil topanky. Bol som u doktora, aby mi predpisal lieky na predcasnu ejakulaciu, aby sme mali zo sexu lepsi a hlabne dlhsi pozitok, robim to hlavne pre priatelku aby z toho cosi mala.