Klystír - očista čriev

Príspevok v téme: Klystír - očista čriev
Maya12

Ahojte, ma z vas niekto nejake skusenosti s klystirom??Ja som sa pre klystir rozhodla po tom, co som si precitala Tombakovu knihu, ale zatial sa mi velmi nedari..Klystir som si uz robila viackrat, ale stale som pocitovala bolesti, no naposledy ma to dost vystrasilo, lebo som mala silne bolesti v podbrusku...Neviem, co robim zle. Ak s tym mate niekto skusenosti, budem rada ak mi poradite. Dakujem:)

Kýčera

Bolesti môžeš mať z alergických reakcií na citrón,klyzmu,olej,z veľkého množstva vody,jej teploty,mohla si si nasať do čriev vzduch alebo máš skríženú reakciu na 2,3 látky.Ak si robila všetko správne a alergiu nemáš,bolesti Ti môže spôsobovať aj ochorenie čriev.

Maya12

Zatial som si ho robila kazdy den cely jeden tyzden, pretoze podla knihy, ako som citala, by som si ho mala robit 1.tyzden kazdy den, 2.tyzden obden, 3. a 4.tyzden 3-krat do tyzdna a potom uz staci len raz do tyzdna. Ale kvoli tym bolestiam som to musela stopnut. Vodu som zohriala na cca 37 stupnov, pridala som do nej 2 kavove lyzicky citronovej stavy a naliala som ju do nadoby na klystir. Koniec som namazala kokosovym olejom a nechala som vodu tiect. Ked bola nadoba prazdna, tak som chvilu pockala, a potom som isla na wc.

le-le

Zavesený by mal byť tak aby rúrka, cez ktorú tečie voda bola kolmo, aby to tieklo. inak je to jedno musí to tiecť. myslím, že dobré je to robiť skôr nie moc najedený. pred, alebo po jedle /cca 2 h./
nezabudni na ten olej - namazať koniec.

Kýčera

A ako si ho robíš,lebo ja tu nevidím to "presne ako ste opísali"?Hlavne kedy, spôsob aplikácie,čo si pridávaš do vody a koľko,prečo to robíš.

Maya12

Dakujem:)Presne tak to robim, ako tu pisete, takze neviem, kde robim chybu..Myslim si, ze to ani ta alergia nebude...A ako vysoko musi byt klystir zaveseny?

le-le

klystír si robím sem tam, iba v prípade, že cítim úplne plné črevá a nejde to von.
stačí ho robiť z teplou vodou a troškou glaouber. soli /dá sa i bez/. dôležité je koniec klystíru namazať olejom - napr. olivový, kokosový,.....
podľa toho, ako cítiš si pusti do seba vodu z klystíru /niekedy stačí do 1 l/.