Alkoholik

Príspevok v téme: Alkoholik
maťulííík

ahojte. chcela by som vedieť Váš názor a radu. s priatelom sme 10 rokov spolu aj spolu žijeme, len posledné mesiace má problém s alkoholom resp kazdý týzden piatok alebo ktorý kolvek den sa "musí" opiť - je to raz do týždňa ale už t trvá asi 5 mesiacov, lezie mi to už neskutočne na nervy - zbavili sme sa jednej závislosti a skočil do druhej akoby potreboval niečo vynahradiť, nechápem čo sa s ním deje ale už ked riskuje stratu zamestnania koli alkoholu tak niečo nieje v poriadku a to že mne to nepridá na pohode toho je si tiež vedomí ale ale... poradte prosím ako z toho von , je potrebné stanoviť ultimátum ? že ho opustím lebo zatial to bolo len o vyhrážaní že od neho odídem. má dobru prácu , vážny vzťah, je nám dobre len on ako keby ešte nedospel a to má 28 rokov ... žijeme spolu už asi 4-5 roky tak za tu dobu si už mohol uvedomiť že je nejaká zodpovednosť, splácame požičku , nájom a zo vzduchu tiež nežijeme a aby sme prispievali ešte na alkohol tak čo ja viem??? ako to s ním riešiť ?? určite abstinencia to hej...a ďalej ?? prosím poradte. ďakujem

Na ex

Na alkoholika platí len jedno - tvrdá vyhrážka, že všetko stratí a ktorú si ochotná aj vykonať, potrebuje tvrdý pád. Alkoholikovi sa nedá veriť, nasľubuje hory - doly a skutek utek. On nemá poňatia o svojej závislosti. Príde o prácu, príde o všetko. Ty rozmýšľaj nad tým, komu dáš svoje najlepšie roky.

maťulííík

tak že ked nenastúpi alebo nafúka tak ho prepustia a je im jedno... on je taký že vsetko je ok da si jedno pivo druhé a potom už ja neviem ci mu mozog vypne ale pije dalej bez ohladu na to ze ma ist dalsí den do práce.

mmk

nedojde do prace ked den predtym pil, ci sa opije pred pracou, alebo radsej sa opije nez aby siel do roboty? ako tu pracu tym ohrozuje