Námesačnosť (somnambulismus)

Deda

Prosím o radu.Mám syna ktorý má už 15 rokou a ešte stále je námesačný.Prečitala som kopu článkou ale všade píšu že ztoho vyrastú do 12 rokou.Chudák je ztoho vyčerpaný najme preto že nemôže chodit na noc nikde.Prosím poradte mi čo máme robit.Skúsit psychológa alebo lieky alebo ja neviem si rady.U psychológa sme neboli lebo každý hovoril že ztoho vyrastie ale úž bude mat 15 rokou.Chodí po dome aj rozpráva.Stane sa že sa smeje ale už bol aj nervozny .Za každu radu vopred velmi pekne dakujem

veroncsi86

Prosim o radu, neurologicka ma upokojila ze je to namesacnost z coho deti vyrastu a prejde to. tesne pred mesiacom sa to prihodilo tiez, maly mal mensie horucky, dala som mu sirup na horucku a diazepan lebo ako 4mesacny dostal krce, odvtedy si musim dat pozor. ako aj teraz zaspal a po 2 hodinach si otvoril oci a len sa usmieval, som ho zacala hladkat a potichu sa prihovat k nemu lebo som vydela ze sa este neprebral a zrazu sa mu navelko otvorili oci akoby sa pozrel namna, stiahol si ruky nohy a zacal vykrikovat mami pomoct, a zjapal ako by ho niekto tyral a celymi rukami, nohami a telom triasol akoby mal epilepticky sok, trvalo to cca 5min kym som ho upokojila a ked sa celkom prebral nic si nepamatal, a teraz zasa pred tyzdnom rovnako z horucky zaspal raz si otvoril oci a zasa vykriky, kricanie a triaslo mu cele telo. trvalo to cca 10-15min. nevedela som ho prebrat. velmi som sa zklakla este v ten vecer sme leteli do nemocnice, kde mi dalsi den neurologicka ze je to typ detskej namesacnosti. mame uz termin na EEG a kontrolu u doktorky ale bojim sa ze ak sa to prihodi treti krat co ked ho neviem prebrat zo spanku, vtedy je cely vystraseny, srdiecko mu bije ako po behu... bojim sa aby sa neprihodilo nieco horsie. na nete nic konkretne s takymto typom namesacnosti nie je prosim napiste ak ma niekto skusenosti ako to riesit ... dakujem

katiki

Myslim ze mame v rodine namesacnost, ide o starsieho pana a kedze sme netusili, ze je to ono, zatial sa s tym nikto vazne nezaoberal. Jeho manzelka viackrat spomenula, ze pan v noci vstane a bud hlada s baterkou pod postelou hada, alebo sa mu sniva, ze mu niekto dal pokyn zapnut telku a ma pozerat futbal. Stal s ovladacom pred telkou a vyhladaval prenos futbaloveho zapasu. Jemne ho napomenula, precitol a isiel si lahnut. Rano si vsetko pamata. Mna napadlo, co ak raz dostane pokyn urobit nieco zle, mohol by niekomu ublizit?