Neviem si poradit s divnymi stavmi!

Príspevok v téme: Neviem si poradit s divnymi stavmi!
Datel

Neivem si so sebou poradit. Mavam divne stavy. Rozneho typu. 10rokov. Od pocitov slabosti, cez zavrate, pocity na zblaznenie, ranne zaludocne nervozity, napatie a podrazdenost…postupne sa striedaju. Inak fyzicky som na tom dobre. Cvicim a chodim behavat – vtedy mi nic nie je.
Stale rozmyslam, ci by to nemohli byt nejake kvasinky, potravinova intolerancia, parazity, nejaky nedostatok vitaminov alebo mineralov…
Proste sa mi nechce verit, ze psychika by ma mastila 10 rokov stylom – teraz si dame 2 mesiace zavratov, potom 2 mesiace pocitov na zblaznenie, potom si pridame rannu zaludocnu nerovzitu a poobednajsie pocity na odpadnutie a takto dookola.
Na druhej strane je pravda ze ine priznaky nemam. Ziadne bolesti hlavy, ziadne bolenie klbov, traviace problemy…proste nic. Jedinym problemov ostavaju stavy, ktore si neviem nijako vysvetlit.
Napriklad dnes rano som sa zobudil (spavam uplne super) a este som lezal v postely a uz ma premklo napatie, stiahnuty zaludok - nerozumiem preco. Je to uplne bezdovodne.
Neuveritelne ma to uz s*rie. Strasne. Nechcem sa denne natahovat s hovadinami, ale zbavit sa ich tiez neviem. Je to psychika? Na beznych prehliadkach mam vysledky ok. Alebo mam skusit nieco ine? Stitna zlaza kontrolovana 5x snad. Lieky neberiem ziadne.

budem rad za tipy co s tym.

JB

liecitel

lienka131 prosim ta popis co si to vlastne jedla ze ti to sposobilo take zavazne problemy?kedze si presvecena ze to bolo len zo stravy...zaujima ma to lebo poznam ludi co sa mapchavaju vseliakym odpadom a ani zdaleka nemaju take problemy...Ano zle stravovacie navyky maju negativny dopad na fyzicke aj psychicke zdravie..ale az take? a ako by sa malo spravne stravovat?preco niekto je cely zivot ,,nezdravo,,a dozije sa relativne vysokeho veku a niekto si ako tak dava pozor a je neustale chory a zomiera mlady? nahoda?...SME tO CO JEME? a co ak to co jeme nase telo nedokaze spracovat a vyuzit vsetky tie ziviny? co ak bunky uz nemaju dostatocne mnozstvo receptorov na priimanie potrebnych latok aby dokazalo optimalne fungovat?

lienka131

No ako, jednoducho, z jedla, ktore si kupujeme a jeme, vacsina z toho je bordel! Zaneseny traviaci trakt sa potom tomu takto brani. Ja uz som uplne vylucila zo stravy vsetky konzervanty, muku aj rafinovany cukor. Ze budem ako vyzla? Nech, vsak je to v mode. Kaslem na napichane maso a nesezonnu zeleninu a ovocie v zime. FUJ niekedy je mi na grc ked vidim co vsetko ludia pchaju do tych kosikov. Takto som si aj ja privodila zavazne problemy a len lietam po lekaroch ako spinave pradlo. Sme to co jeme, stara znama pravda...

Moje prejavy boli a stale su nafukovanie, biely jazyk, nervozita, zapach z ust, mozaika v stolici, a mozem pokracovat, bohuzial sa to zo dna na den nestrati takze musim teraz bojovat...

liecitel

Datel preco si myslis ze neda sa nejest? Ak ti jedlo sposobuje problemy a bez jedla ti je super tak budes do seba pchat len preto lebo je vseobecne uznavane-paradigma ze treba jest pravidelne vyvazenu stravu v taky cas,tolko a tolko makro a mikrozivyn atd? Na druhej strane ta chapem ja som s tym bojoval dobre desatrocie (o to viac kedze sa venujem naturalnej kulturistike) a nepozeral som na to co mi hovori telo ale to co je napisane v ,,odbornom,,clanku ci knihe...ale chvalabohu ma osvietilo a pochopil som o com je zivot a ako funguje ludske telo a aky dopad ma psychika na nase zdravie(okrem ineho).ja momentalne jem jedno jedlo dodna a to pravidelne posilnujem a nikdy som nebol v takej kondicii.takze nemaj strach o stravovanie...Inak da sa zit aj uplne bez jedla..ved si daj do googla a pochopis

liecitel

aria1 uplne suhlasim! Mna tak fascinuje ako v dnesnej dobe ludia nechcu uverit ze 99% chorob pochadza zo stresu-negativnych,potlacanych,destruktivnych emocii...ale zas na druhej strane nikto nam to nevysvetlil ani rodicia ani skola,ani cirkev ani politici a zdravotnicky sistem uz vobec nie prave naopak cela nasa spolocnost-vychovnovzdelavaci-potravinarsko-politicko-medicinsko-socialno-nabozensky sistem sa nas snazia presvecit ze chyba je niekte mimo nas a na vyriesenie svojich problemoch resp.na to aby sme boli stastny a zdravy musime byt zavysli na inych-na tom spominanom sisteme..asi viete na co narazam a o co tu ide vsak? Kto by kupoval vsetky tie lieky,produkty,doplnky,nadmerne mnostva potravin atd.keby ludia pochopili ze to k zivotu vobec nepotrebuju?...Ti co tu hladaju niejake logicke ci objektivne priciny ktore by mohli vyvolavat take problemy-plesne,kvasinky,bakterie,intolerancie atd..ano moze to byt sposobene tym,ale mna napada otazka:co u mna mohlo sposobit tu intoleranciu resp.ako sa mohlo stat ze zrazu mam tie bakterie ci parazitoch atd? nahoda?

Datel

A tie kvasinky sa ti nejako prejavuju? Zaludocne problemy? Lebo ja za 10 rokov som nemal ani raz exem, ani traviacie problemy, nafukovanie, nic take co by len naznacilo kvasinky.

klokanica

AHOJ ,JA MAM TIEZ TAKE PODOBNE DIVNE STAVY TIEZ ASI TAK DOKOPY 8 ROKOV.. najskor zavraty ..slaboty ,driemoty .. a pritom som 100% zdrava ...ale som nadpriemerne precitlivena . nemozem pozerat spravy , mam dieta o ktore sa nonstop bojim ,len ho brucho zaboli ,som vemi uzkostliva ..a cele tieto moje stavy vyvrbili do totalnej uzkosti a nespokojnosti na hrudi ,problem s dusnostou ... k psych ,nechodim ... stale odolavam ... nechcem uverit ,ze by som mala chodit k psych... navonok vyzeram ako silny clovek ,ale opak je pravdov .. no a ked mi to zacalo ,bolo to hrozne, kupovala som si sedativ PC ten pomahal celkom ,ale teraz uz nie ,tak som zacala pit pivo ,, ked mam taku uzkost dam si chladene pivko ,a celkom zabera ,tak skus :)

aria1

Ahoj Datel. :)

Podobné 4 roky som prežívala. Začalo to zvláštnymi rannými žalúdočnými nevoľnosťami. Pochodila som vyšetrenia ako gastroskopia, odber krvi, testy na celiakiu, alergiu - nič. Všetko v poriadku. Potom mi to záhadne prešlo a prišlo obdobie hučania v uchu a točenia hlavy, bolesti hlavy. Sem tam bolo lepšie sem tam horšie. Ďalšie obdobia boli, keď som cítila nadmernú únavu, napríklad po najedení som ani nedokázala stáť na nohách, musela som si každé poobedie ľahnúť a hodinku oddychovať, i keď som nič náročné nerobila.

Celé tie roky som sa strachovala, že čo to môže byť za fyzická choroba. U doktora som bola častejšie než kedykoľvek predtým.

Až tento január som pred skúškou dostala panický atak - prejavil sa tak, že pred spánkom ma chytil taký strach že zošaliem, že stratím kontrolu, že som okamžite išla k doktorovi, a už mi diagnostikovali ÚZKOSŤ.

Čiže až tento január mi to všetko "docvaklo", že čo mi telo dávalo celé roky najavo. Teraz chodím ku psychologičke, ktorá mi to vysvetlila tak, že to nie je nič vážne, len telo sa snaží dať najavo, že niečo robím tieto 4 roky zle. Vraj je vo mne veľa napätia, ktoré som nijako neventilovala.
A toto napätie keď sa neventiluje, vyústi to do úzkosti.

Ja ti týmto nechcem nahnať strach že to môžeš mať Psychického pôvodu, ale píšem ti aby si pouvažoval, či tiež nie si 10 rokov v napätí a či si dostatočne užívaš život a neprežívaš viac stresu.

Tento január bol môj najhorší v živote, lebo som sa k smrti vyľakala že skončím niekde na psychiatrii, fakt nikomu tento pocit neprajem zažiť. Teraz som si ohľadom úzkosti naštudovala niekoľko aj cudzojazyčnej literatúry, že ma to dostatočne ukľudnilo a strach zo mňa pomaly opadáva. Všetko to chce čas a tiež pouvažovať nad zmenou životného štýlu.

redka

mozno si este pozri co robi nedostatok vitaminu D, horcika, B12 a tam sa skus zamerat... mozno prave tam najdes nieco... toto bezne nevvysetruju, tak si zajdi aj na tieto testy...