Pomôžte mi! Chcem si siahnuť na život!

Príspevok v téme: Pomôžte mi! Chcem si siahnuť na život!
Miro457

Ahojte, mám 15 rokov o mesiac 16 a stala sa mi taká vec že proste bol som na oslave u mojej sestry a potom som išiel pešo domov po hradzi lebo to máme kúsok z mesta do našej dediny bolo to už neskoro ráno a tam som stretol kamaráta vozil sa na aute. Zastavil pri mne a povedal že sadaj hodím ta domov najprv som rozmýšlal že čo sa môže stať veď ma vodičák lebo už dlhšie mi rozprával že má 18 a má vodičák ešte mi ukázal aj že je napísane na neho auto .. no tak som sadol a povedal som mu že vezmi ma domov kedže sa mi už nechcelo ísť pešo .. on že dáme si ešte kolečko okolo dediny ja že dobre .. no potom zrazu mi povedal že nemá vodičák a že to auto ukradol otcovi keď spala ešte mal v aute aj flašu a pil .. tak som mu povedal nech ma okamžite vyloží doma a jak sme išli domov tak chcel zaflekovať alebo čo ja neviem dostali sme šmyk a narazili sme do rodinného plotu a do plynovej pripojky.. začal unikať plyn, snažil som sa zavolať na policiu no mobil som už mal bohužial vybity a on nechcel zavolať na policu on mi povedal že mam ísť domov a že on uteče, vôbec som to nechápal že prečo uteká lebo som vedel že aj tak to zistia no tak som išiel domov .. a samozrejme že som môj telefon nechal v tom aute ..ja som tam chcel ostať aj keď on utiekol len proste som sa zľakol že tam ostanem sám a bude to všetko na mňa tak som išiel som domov .. keď došla k nemu polícia tak povedal že bol najprv sám a že sa chcel povoziť no potom po čase zrazu povedal že aj ja som tam bol s ním . .. keď hej tak mi dôjde papier že mám ísť vypovedať a ja nechcem robiť rodičom problémy .. takže už neviem čo mam robiť, niekedy už rozmýšlam že skoncujem s týmto životom .. prosím vás poradte mi že čo mám robiť alebo že čo by som z toho mal ...

nesadaj

Bolo by to tvrdenie proti tvrdeniu, to, že si šoféroval, by ti museli preukázať a ak tam žiadni svedkovia neboli, tak to asi preukážu ťažko

Bol si na oslave, nič s kamarátom si vopred neplánoval, auto zobral on, popíjal on sám, teba vzal do auta ten malý kúsok, čo ti ostával - ak bolo všetko tak, ako si napísal... Veď v tvoj prospech bude svedčiť sestra i rodina z oslavy.

neboj sa, kamarát si zavaril sám, musí počítať s následkami a vôbec by nemal rátať s tým, že dobrovoľne vezmeš niečo na seba. Ak príde papier z polície, budeš vypovedať podľa pravdy a to je všetko. Čo sa týka náhrady škody, to ani nevieš, či budú od teba pýtať, nerob si dopredu starosti. Hlavná vec, že sa vám nič nestalo...

tasty

je tu na fóre veľa vymyslených tém a ešte viac takých kde si píše osoba sama so sebou..... palec dole celej stránke, ide dolu vodou

redka

zivot je hodnotnejsie ako peniaze... a to myslim tvoji rodicia dobre vedia... mozes byt rad, ze ste sa v tom aute nerozsekali... a ze nemas nejake vazne zranenia s dozivotnymi nasledkami... a ten chalan by musel najskor dokazat, ze si za volantom sedel ty... a spolupachatel asi nie si lebo si nevedel, ze nema vodicak a ani si ho nenavadzal na soferovanie pod vplyvom alkoholu... duhy raz si poriadne rozmysli s kym sadas do auta... aby si neskoncil v strome, jak ti dvaja chlapci vcera ci predvcerom... a tusim tam umrel spolujazdec, ktory za to cele nemohol...

Miro457

Nie neni to fake, píšem pravdu .. bojím sa viac toho že on to všetko hodí na mňa že ja som šoféroval a tak .. a toho sa bojím že moji rodičia budú platiť zbyotočne a riešiť moje problémy .. keď mi príde papier poviem im pravdu tak ako som to písal tu .. už som to povedal rodičom zobrali to dobre, povedali mi že neboj bude dobre.. :) myslel som si že ma "zabijú" .. ale nie je vidieť že ma majú radi . :) ale ako hovorím bojím sa toho že zbytočne budú moji rodiča platiť .. aj keď som ja nešoféroval ale bol som spolujazdec a tým pádom aj spolupáchatel .. takže vôbec netuším čo bude , hádam bude dobre ďakujem že ste mi pomohli, posilino ma to !! cením si to :)

redka

presne ako sa pise v predoslom prispevku... ver mi ze rodicia radsej budu riesit nejaky synov pruser (z ktoreho sa dufam dostatocne poucil) ako by mali mat mrtveho syna... ver mi... prisla som o brata...

MultiLevel

Boze moj dalsia fake tema? Ak ano, dufam, ze sa dotycny dobre bavi.
A ak to nie je fake, tak vedz, ze problemy sa nevyriesia zabitim sa. Chapem, ze mas strach, ze rodicia budu nahnevani, bla bla bla, ale skus sa k tomu postavit ako chlap. Prosto pojdes vypovedat, vsetko sa utrasie, bodka. Naucis sa aspon zodpovedne riesit problemy, lebo od problemov sa neuteka, ale riesia sa, nech su akokolvek tazke....ked sa zabijes, nic sa tym nevyriesi :)

Miro457

Miro, nepanikár prosím ťa, oveľa horšie veci sa stávajú v živote, áno, aj takéto nepríjemnosti, ale to nie je dôvod na samovraždu. Najlepšie bude, ak povieš policajtom presne ako to bolo /ak ti teda príde papier/, tak ako si nám to napísal tu. Podľa mňa ty za to nemôžeš a aj keby si mohol, myslím, že v 15ke ti za toto nič vážne nehrozí. Jedine sa asi obávaš, ako píšeš, svojich rodičov, nechceš im robiť problémy, ale tým by si mal tiež len povedať pravdu. Každý robí chyby, každému sa stávajú nepríjemnosti, trápne situácie, boli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.

Ber to tak, že sa to stalo pre nejaký dôvod, i keď teraz ti to príde ako len nepríjemnosť, kt. by si sa najradšej zbavil a nikdy ju nezažil. Život nám nepodsúva situácie, kt. by sme nevedeli zvládnuť, ale všetko sa deje pre nejaký dôvod a ver, že aj táto nepríjemnosť má nejaký význam pre tvoj život.

Držím palce. Neboj, rodičia ťa majú radi a určite to pochopia.

Veľa zdaru! :)