Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neviem pochopiť babkine myslenie

Príspevok v téme: Neviem pochopiť babkine myslenie
Nikuška7864

Ahojte.
Moja babka mala 3 deti o ktoré sa starala ako mohla s mojim už nebohým dedom. Jedine moja mama sa vydala a mala mňa. Strýko umrel pred rokom na rakovinu. K babke sa správal vždy zle. Dalo by sa povedať že ju psychicky týral a oberal ju o peniaze. Teta je taká istá ako on. Býva s ňou v dome. Teraz babka už nemôže sa skoro hýbať a teta jej ani nepodá nič k posteli. Minule babka spadla, kričala na moju tetu no ta sa jej ani neozvala. Mama asi kvôli tomu že sa musela starať o strýka ktorý už ležal na smrtelnej posteli , dostala cukrovku. Teraz sa o babku musíme starať my s mamou. Striedame sa pri nej.
A teraz to ťo ma trápi a nepochopím to. Babka vždy uprednosťovala strýka a tetu. Aj teraz keď babka leži na smrtelnej posteli tak vraví že ona tetu lutuje, Po strýkovi čo zostali penaze tak vačšinu dala nej a aj jej dá vačšinu peňazí ked umre aby mohla v tom dome bývať. /teta je už 20 rokov nezametnaná a na invalidnom dôchodku/ Nám s mamou tým pdom neda nič.
Nejedná sa mi o tie peniaze no o ten princíp.

kafe

sú to len moje domnienky, ako to vníma babka neviem. Ale keď hovoríš, že ľutuje tetu, asi videla aký prázdny život žije: bez lásky, bez radosti, bez priateľov, žiadne extra zážitky len najesť sa, do obchodu a spať.. proste o ničom. A strýko detto. Dvaja nespokojný, možno nešťastný ľudia. Tvoja mama zažila aspoň kúsok z toho "normálneho" a pekného, čo väčšina ľudí a preto jej nepotrebovala venovať toľko pozornosti ako tete a strýkovi. Aj tými peniazmi, čo chce dať tete, chce jej nimi pomôcť byť šťastnejšia, aby ešte niečo zažila, užila si. Mama (myslím tvoju babku) vníma svoje deti ináč, ako to vidíš ty. Ona má najväčšiu slabosť práve pre tie nepodarené deti, ktoré si nedokázali/nevedeli zariadiť život po svojom a niečo dosiahnuť. Preto im pomáha a tvojej mame nie. Tvoja mama bola dosť silná aby si svoj život aj užila.
Ale môže to byť aj ináč. Babka je možno mäkká a to čo sa u nich dialo môže byť niečo podobné ako syndróm týranej ženy - že je jedno ako hnusne sa k nej vlastné deti chovali a ubližovali jej, ona ich bezbreho ľúbi a uprednostňuje. Jej vlastné vnímanie je trochu pokrivené a nepochopiteľné normálnym ľuďom.

liberta25

ak po babke ostane nejaky majetok, tak bude dedit aj tvoja mama. a to, ako sa babka spravala pocas zivota, to uz aj tak neovplyvnis.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neviem pochopiť babkine myslenie - Fórum - ZDRAVIE.sk