Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako by ste reagovali vy?

Príspevok v téme: Ako by ste reagovali vy?
gajka1

Dobry vecer ...chcem sa opytat ako by ste reagovali na sms....ak by vas frajer poslal kolegyni s prace sms k meninam-neviem aku lebo som ju necitala aml ju vymazanu,ale vravel mi že jej iba poprial vsetko najlepsie a odpoved z jej strany bola.DAKUJEM VELMI PEKNE MAROŠKO (zdrobnenina) A ZA TYM PUSINKA A POZMURKANIE ?

blue ski

Ziarlivost patri medzi dvoch ludi. Suhlasim s tvrdenim od rovnatka, "kto neziarli, nemiluje"
myslim ze kazdy normalny muz alebo zena ziarli po istu hranicu. Uz ked to prehana je to chore ale ziarlit na druheho koho milujem je normalna sucast vztahu kde sa dvaja miluju. Jasne ze ziarlenie patri k tomu, nechcem sa predsa delit o svoju parterku s inym muzom a kazdy muz v blizkosti mojej partnerky je potencialny sok. Najma ak je pekny a pritazlivy pre zeny. Zase slepo doverovat moze viest k neskoorsiemu sklamaniu.
Ako sa hovori doveruj ale preveruj.
Tu kolegynku by som si preklepol co je zac. Vies ako vyzera? Je pekna? Je nezadana tak tam mozu byt rozne umysly z jeho aj z jej strany.
Prilezitost robi zlodeja v tomto pripade nevernika.

spring

na druhej strane jej mozno pisal sms aby sa vyhol osobnym gratulaciam :)
..a to su take zeny - take koketky co su taketo ku vsetkym. ja by som to nejako extra neriesila. mozno by si sa castejsie mohla zaujimat o jeho pracu a pytat sa na kolegov, atmosferu .. nie vypocuvat, ale debatovat a ked by videl ze nerobis sceny za to ze si dovoli vobec sa pozdravit kolegyni by ti porozpraval viac a ty by si zistila ze sa zbytocne stresujes... ja poznam z rozpravania hadam vsetky priatelove kolegyne - a pridu mi ako v pohode baby.
musis si aj do zivota uvedomit, ze keby ta chcel podviest, alebo si zacat nieco s inou tak ty tomu nezabranis.. zi v pohode a neries taketo veci - vsetko raz vyjde na povrch a ked ho budes kontrolovat a upodozrievat to len uskodi tebe a vztahu.

rovnátko

daj si naňho pozor, mala som takého priateľa ktorému kamoška vypisovala takéto smsky a potom som ich prichytila in flagranti v aute ako sa bozkávajú. Kolegyňa mu nemá čo posielať smsky s pusinkami a žmurkaním. A prečo tu správu tak rýchlo vymazal? Každopádne ja by som to nenechávala len tak. Podľa mňa vôbec niesi stíhačka len je to žiarlivosť na normálne úrovni ktorá patrí do vzťahu keď niekoho ľubiš. Žiarlivosť určitého stupňa do vzťahu jednoducho patrí. Kto nežiarli nemiluje. Chceme predsa toho človeka mať len pre seba. Toto je bežná žialivosť, štíhačka niesi.

Slobodna

liberta svoj postoj k celej veci si už dávno vyjadrila, tak skutočne nechápem, prečo máš neustále tendenciu vyrývať a potom sa sťažovať, že sa do teba niekto naváža :)
Všetci sme tvoj postoj pochopili, zakladateľka si vybrala, nie je v tvojej moci ju súdiť, lebo si človek a nie Boh.

liberta25

ano, suhlasim s tebou a Slobodnou a vsetkymi, co si myslia, ze BSM zahrna aj pravo na sukromie.
hlavne preveruj, co ine vyzera ako dovera? nic, len to preverovanie. ak by to aj niekto spochybnil, tak zas sa mozme obratit nato, ze verime natolko, ze preverujeme. a ten dusevny pocit. miesto toho, aby sme mali klud v dusi, zas je len lepsie preverovat partnera, lebo, co ak..?? maximalna dovera. vobec ziadna ziarlivost, neistota za tym nie je. je skvele takto zit.

Slobodna

Nemáš za čo gajka1.
Niektorí tu skutočne zachádzajú do max. extrémov. Sa niekto pýta na jednu sms, ktorú si náhodne všimla a už paranoidní jedinci za tým vidia pravidelné žiarlivé kontrolovanie.
Dôveruj, ale preveruj je príslovie/ľudová múdrosť pre osobu, ktorá o prísloviach ešte asi nepočula.

MultiLevel

Jeeej Anjelik, to si krasne napisala :)
Gajka, ja este doplnim....padlo tu to, ze ak clovek nema co skryvat, tak nema problem normalne povedat o co ide, co mu kto pise, a podobne. Okej, dajme tomu. Lenze predstav si chlapa, ktory je neustale preverovany zenou za vsetko. Za kazdu sms, kazde prezvonenie, kazdu komunikaciu s inou zenou. Myslis, ze taky chlap s radostou bude oznamovat kazdu smsku od kolegyne? Ked vie, ze bude tak ci tak za to zdrbany? :) Urcite nie, bol by blazon. Takze mozno aj to je odpoved na tvoju otazku, preco tak rychlo smsku zmazal a nechcel moc o tom hovorit....
Dalej, to ze ste vo vztahu neznamena, ze sa navzajom vlastnite a mate dosah na vsetko, co ten druhy robi. Ste spolu predsa dobrovolne. Nehovorim teraz o pripadoch, kedy zena nedokaze rozpoznat znaky toho, ze ju muz podvadza, manipuluje s nou a klame ju...ja hovorim o normalnom vztahu, kde je vsetko tak ako ma byt, ale z jednej strany riadne skripe dovera, lebo dotycna si pojem vztah vysvetlila ako vlastnenie a pravo na toho druheho :)
Taky priklad z mojho zivota...mala som velmi dobreho kamarata. Odstahoval sa a fungovali sme len vdaka mobilom a internetu. Nasiel si priatelku, ja priatela, ale priatelstvo fungovalo medzi nami nadalej. Zrazu prestal komunikovat cez net, ja som stratila mobil, cize som prisla aj o jeho cislo, zrazu prestal existovat na vsetkych socialnych sietach...prosto sa po nom zlahla zem. Hladala som ho po vsetkych znamych, trvalo to asi 5 mesiacov, nikto o nom nic nevedel. Myslela som si, ze zomrel. Po 2 rokoch som ho nahodne objavila na FB, ziveho. Napisala som mu, ze co sa stalo, ze som sa naozaj o neho bala, ked zrazu zo dna na den prerusil nasu komunikaciu. Ukazalo sa, ze mu vtedajsia priatelka zakazala prehodit so mnou co i len ciarku, lebo usudila, ze ked su dvaja vo vztahu, nemaju mat ziadnych kamaratov a uz vobec nie kamaratov opacneho pohlavia....Pride ti cosi take normalne? Mne vobec nie...
Ked mas vztah, neznamena to, ze partner je tvoj a nikoho ineho len tvoj. Je s tebou dobrovolne. A ver tomu, ze ked mu ukazes, ze dokazes nerobit problemy kvoli smskam, tak ti aj sam bude hovorit, kto mu pise a co mu pise. Ale ako nahle ho zatlacis do kuta a budes sa dozadovat cohosi, zazijes presny opak :)

anjelik *

Jedna z najhorších ľudských emócií je žiarlivosť. Je to vnútorný oheň, ktorý zapaľujeme my sami a ktorý je raz strachom a vzápätí sa mení na hnev. Je to plazivý pocit, ktorý sa rodí niekde v hĺbke v nás a pred vnútorným zrakom sa objavuje stále znovu a znovu otázka: Miluje ma, keď si dovolil pozrieť sa na tú suku v tej krátkej sukni, s tým výstavným dekoltom?? Ja raz zostarnem a on si nájde druhú a mladšiu?? Kto mu to píše, ako to, že mi to neukáže?? Ja mu ukazujem všetko, najmä svoje krásne vnútro, prehnité a smrdiace ako hnoj, keď v sebe živím práve tento strach. Ako to, že to nechápe a nechce so mnou byť?? Ja varím, ja periem, ja nohy rozťahujem..a on sa takto chová?? Rozhodí ma od hnevu...toto som si nezaslúžila. Je mi špatne, je mi na zvracanie...už ho nemilujem, radšej samota..Je to toto, Gajka, čo chceš? Takto uvažovať? Takto žiť? Toto partnerovi ponúkať? A pritom tvrdiť, že ho miluješ? Lebo veď láska predsa znamená dôverovať, ale aj preverovať!!?? Áno? Ja som si myslela, že preverujú sa psi, či nie sú besní. Podľa mňa žiarlivosť je to isté ako besnota. Keď sa človek mení na zviera, ktoré breše a hryzie, lebo mu berú jeho kostičku. Jeho chutné žrádielko, lebo to je predsa láska. Synonymum k slovu vlastniť. Pre mnohých. Ako bonus za žiarlivosť si vyslúžiš v budúcnosti nejaký ten nádor, alebo inú lahôdku. Tak hlavu hore a preveruj a najmä *dôveruj*. :o) Otravuj mu život v mene *lásky*, pýtaj sa znovu a znovu, urob ho zodpovedným za každú jednu ženu, ktorá sa na neho pozrie a čo keď aj žmurkne?? Peklo začína úúúplne nevinne a jeho tvorcom sa staneš ty. Pretože ty si tá, ktorá nemá kontrolu nad svojimi predstavami, ktoré si robia s tebou, čo chcú. Môžeš prežiť šťastný život, vnášať do vášho vzťahu skutočnú lásku a pohodu, dýchateľnú atmosféru..potom ten druhý nikdy nebude mať potrebu ťa podvádzať...alebo aj pevnú ruku ježibaby, ktorá si proste *vyprosí* akékoľvek smskovanie a fejsbukovanie mimo svojho dozoru. Apropo, to je tá pravá sloboda? Byť stále pod kontrolou v mene *dôvery*? :o))) To si nemôže myslieť nikto, alebo áno?
Pokiaľ ale nedokážeš sama v sebe zvládnuť predstavu, že si písal s inou, v tom prípade, vzťah ukonči a hľadaj si iného. Pretože to, čo máš v sebe, prejavíš aj navonok a tak váš vzťah už teraz skončil, iba to ešte nevieš. :o) Vždy sa však môžeš aj zamyslieť, že či ho predsa len aj tak trochu nemiluješ a práve v mene tej lásky ho necháš žiť aj vlastný život. Tak, ako aj on tebe necháva tvoj vlastný priestor. :o)

MultiLevel

Gajka, ja osobne by som asi kaslala na to....zeny vacsinou pisu smajliky, nie chlapi. Ak jej napisal len suche "vsetko najlepsie bla bla" a ona mu poslala hento, tak by som z toho nerobila vedu. Nedavno som tiez kolegovi poslala asi 5 "pusiniek" lebo som ho poziadala o nieco, co som mala na starosti ja, ale nechcelo sa mi to urobit :D A on mi nikdy nic take neposlal spat. Keby kvoli tomu moj chlap vyvadzal, tak by ma to asi pekne stvalo, lebo islo len o vyuzivanie niekoho skrz moju lenivost :D V tvojom pripade slo o sms k meninam, takze evidentne bola ta holka cela potototo, ze jej ktosi pise...
Ide skor o to, kto je ta kolegyna, aky ma s nou vztah. Lebo nemozes vidiet v kazdej jednej zene potencionalnu hrozbu len kvoli smajlikom, zblaznila by si sa. Maj vsak na pamati, ze spokojny chlap nema dovod na podvadzanie....ani coby mu kazda kolegyna posielala neviem ake smajliky...

gajka1

Slobodná dakujem ;) liberta pytala som sa na nazor, a nie aby si ma tu zhadzovala ze som žiarliva stíhačka,tej kolegyni nemohol osobne pogratulovat lebo on maroduje a je doma tak preto jej pisal a odpoved bola uz aka bola,ta jeho kolegyňa je rozvedená a bezdetna to uz viem veľmi dlho,preto mi to prišlo blbe ze vie o nás a mu odpísala takým štýlom akoby neviem co,oslovenie zdrobneninou a pusinku a zmurknutie.podla mna kazdy je do určitej miery žiarlivý,mne to osobne vadila ta SMS ,tebe by to mozno nevadilo ako vidim ,ok bol to tvoj nazor,ale poznám z vlastnej skúsenosti,ked mne pošle nejaký kolega SMS k narodeninam ,moja odpoved dakujem a to je vsetko ..... Takze nechapem co su za ženy v dnešnej dobe ze ta píipka vie ze ma vztah a aj napriek tomu mu takto odpíše,lebo ja mam voči takýmto správam rešpekt pokial viem ze ten druhý e zadaný a pod,

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako by ste reagovali vy? - Fórum - ZDRAVIE.sk