Mama ma vytočila

Príspevok v téme: Mama ma vytočila
anonymna19

Ahojte. Potrebujem sa len vyrozprávať a možno aj poradiť. Len pred malou chvíľou som sa pohádala s mamou. Pravdupovediac, začalo to tým, že ma napodobňovala ako hovorím. Je pravda, že mám strašne debilný hlas ale toto mi povedať nemusela. Toto mi inak už povedalo veľa ľudí. To čo mi urobila, ma riadne nahnevalo, ešte mi povedala že by som sa mala ísť dať liečiť na psychiatriu, že som nenormálna. Ja neviem čo mám robiť. Pravdupovediac, nepoznám žiadneho rodiča, ktorý by sa vysmieval vlastnému decku. Mám sto chutí buď vypadnúť niekam ďaleko od matky a už sa v živote nevrátiť, že už o mne nikdy nebude počuť alebo rovno skočiť pod vlak alebo si hodiť slučku. Ja neviem.
Možno si niektorí pomyslíte, že to kvôli takej somarine som sa vedela nahnevať na mamu, no ale pravda je taká, že kvôli tomu som trpela na základnej celých 9 rokov. A teraz sa mi začala vysmievať vlastná matka.
Neviem čo mám robiť. Si myslím, že a tak zle na tom nie som že by som mala ísť na psychiatriu. A ku psychológovi nechcem ísť, ani nemám na neho peniaze. Za každú radu ďakujem.

LMarika

Bezpodmienecne vypadnut prec od rodicov, kamkolvek, len vypadnut. Ale zase nie vypadnut od nich prec za cenu toho, ze sa zavesis na nejakeho chlapa, aby si nemusela podnajom platit sama a kto vie, co sa z toho chlapa nakoniec vylkuje? Ci sa z neho nevykluje nejaky tyran, chorobny ziarlivec, agresivny psychopat...??? Tebe asi nebolo sudene, aby si stretla jedineho cloveka na svete, ktory by ta mal rad... co je smutne. Rodicia ti mali ukazat, ake je to lasku davat a mali ti to ukazat na tebe. Ty by si tym padom vedela lasku prijimat, bola by si zvyknuta nato, ze ju prijimas a tym padom by si mozno aj pritahovala k sebe ludi, ktori ti tu lasku budu davat, ale ty uz ako keby si podvedome calala, ze ta nikdy nikto nebude mat rad, lebo ako mozes cakat, ze ta niekto bude mat rad, ked ani vlastna matka ta nema rada? Ona nieco pokazila vo vychove, ked si ta nevazi a ked tebou opovrhuje a ked to robi ona, potom jasne, ze to robia aj vsetci ostatni, takze cim skor si zvyknes na samotarsky zivot a naucis sa aj napriek samotarskemu zivotu byt stastna, tym lepsie pre teba. Jedina sanca je odist do zahranicia. Priklad: Nech by si robila predavacku v mekaci v Brartislave, zarobis 300 v cistom, byvas v podnajme v garsonke a sama a mas tam svoj svaty pokoj, ale mesacne vydavky na byvanie mas medzi 400 a 500. Kolko ti zostane? Si v minuse. Druhy priklad: Byvas vo Viedni a robis predavacku v mekaci (ak nevies jazyk, zoberu ta za upratovacku a po case, ked sa v jazyku zlepsis, daju ta na kasu a stastni budu, ze si vobec zostala a nezdrhla po troch mesiacoch odtial prec, nakolko zamestnanci sa tam striedaju ako ponozky a sotva niekto zostane dlhsie ako tri mesiace...), byvas v podnajme v garsonke a sama a mas tam svoj svaty pokoj. Mesacne najomne zaplatis od 400 do 500, tvoj zarobok je 1000. Kolko ti zostane? Ak nechodis po restikach, ale si potraviny kupujes sama a varis si doma sama, plus v mekaci dostanes zadarmo najest a oblecenie ti staci to, ktore mas a netuzis sa obliekat podla najnovsej mody a chodit ovesana zlatom a diamantami ako nejaka dama - celebrita a ani nevrazas majland do zubnych implantatov ako ja, tak nejaku tu jednu, dve stovky mesacne dokonca aj usetris, ak si skromna a mas zdrave zuby. Naozaj sa v Rakusku lepsie zije a naucit sa nemcinu stoji zato. Lebo na Slovensku neexistuje sanca, aby jedna mlada zena mohla byvat v podnajme v garsonke a sama, zarabat minimalnu mzdu, platit za byvanie v plnej vyske a nacas a este aj slusne vyzit, dokonca pri skromnosti aj nieco usetrit. Ale v Rakusku sa to da, naozaj. Lebo je to normalna krajina s normalnou zivotnou urovnou obyvatelstva a nie ako na Slovensku. Podla mna podnajom v garsonke v Blave by nemal byt drahsi ako 100 € vzhladom na platy, ake na Slovensku su, ale vysvetli to nenazranym slovenskym majitelom bytov, ktori sposobuju, ze mladez hufom uteka do zahranicia a uz sa nikdy nevrati. Kolko tyranych zien, ktore mali nestastne manzelstva a vztahy, kolko mladych bab, ktore sa neznesu s rodicmi, mozu v Rakusku jednoduco iba odist do podnajmu, zmiznut prec a maju sa dobre? Lebo si to z vyplaty mozu dovolit. A co robia slovenske zeny? Pachaju samovrazdy a vlacia sa po psychologoch a psychiatroch, napchavaju sa antidepresivami. Nie je to skoda?Psycholog by ti pomohol len vtedy, keby ti kazdy mesiac poslal na ucet 1000 €. To by bola pomoc, to ano. Ale takejto pomoci sa veru od ziadneho psychologa nedockas, tak kasli na psychosov, kup si nemcinu pre samoukov, najlepsie aj s CD, opras stare vedomosti zo skoly, kup si nejaku brozurku povedzme s 2000 najpouzivanejsimi slovami, ci vetami (v knihkupectvach najdes celu kopu jazykovych ucebnic, az sa ti z toho hlava zatoci...), OTVOR KNIHU A UC SA!!! Pozeraj na internete nemecke filmy a aj na Youtube kratke videa a jazyk sa na teba bude lepit, daj si zavazok pozriet si kazdy den jeden nemecky film a kludne to mozu byt filmy aj take, ktore si uz v slovencine predtym videla, ale hlavne sa sustred! Ved predsa aj slovenske zeny mozu odist do Rakuska. Co im v tom brani? Ved svet sa nekonci za hranicami Slovenskej republiky. A Rakusko je predsa len susedna krajina. Aj ludia su tam veselsi, stastnejsi, usmiati a optimisticki, vyzaruju zo seba pozitivnu energiu a clovek ju nasava, ked sa medzi nimi pohybuje. No pridem na navstevu na Slovensko a co vidim? Ludi depresivnych, smutnych, so sklopenym zrakom a so sklonenymi hlavami, zamyslenych, nestastnych a utrapencyh, namosurenych, ktori sa uz ani usmiat nevedia... Najvacsi podiel ma na tom nizka zivotna uroven obyvatelstva Slovenska. Dalsia vec: Ludia sa vysmievaju z tvojho hlasu. Niekto ma divny hlas, niekto ma zase velku rit, iny clovek ma velke brucho, iny ma velke materske znamienko na tvari, inemu v 20-tke vypadaju krasne huste vlasy, ak to bol chlap a stane sa plesatym, iny, ak je to dieta, pise v skole vybrane slova s makkym i a iny pokasle kazdy, aj ten najjednoduchsi matematicky priklad, lebo mu matika proste nejde, iny spieva falosne a je preto tercom posmechu a iny nehodi granatom na telesnej vychove dalej ako tri metre, iny ma krivy nos a iny zase odstavajuce usi, jedna nema takmer ziadne prsia a ina ma zase celkom plochy zadok a chcela by mat pekny zaobleny, ale nevie to dosiahnut nijako, ina ma prilis dlhe nohy a dalsia zase prilis kratke, dalsi clovek zase neustale smrdi a ludia mu to nepovedia do oci, lebo ho nechcu urazit, iba si medzi sebou nieco sepocu a on citi posmesne uskrny a aj to, ze ludia sa ho strania a nechape, preco... Ukaz prstom na jedneho jedineho cloveka, ktory je dokonaly, poznas takeho? Mozno aj ano, ale urcite je to len vzacna vynimka. Ak su sucastou kolektivu, do ktoreho chodis, ludia s tendenciou robit si z inych posmesky, pricinu si najdu a dovod si najdu u kazdeho jedneho cloveka a nielen u teba. U teba kvoli hlasu, u inej dievciny kvoli tomu, ze ma na tvari pehy a u dalsej, ze ma zelene oci hoci aj. Rozdiel je ale v tom, ako ludia reaguju na ponizovanie svojej vlastnej osoby a na opovrhovanie svojou vlastnou osobou. Ak ta niekto ponizuje a ak tebou opovrhuje a ty sa tvaris, ze ho mas, pekne povedane, v pazi a ze ti je to jedno, dokonca sa sama na sebe aj zasmejes, urobis si pred ludmi srandu sama zo seba, pozeras sa tomu, kto tebou opovrhuje hlboko do oci a nikdy neuhybas pohladom, smejes sa a smejes a vykriknes napriklad toto: "No vsak ja som vynimocna, jedinecna, lebo veru cloveka s takym hlasom na celom sirom svete niet, tak sa teda pojdem prihlasit do dabingu, nech mi daju dabovat nejaku priseru z hororu, nejakeho mimozemstana, martana, tam by som sa hadam aj s takymto hlasom uchytila, ked tak nad tym rozmyslam, co poviete, ha, ha, ha..." , tak ta NIKDY NIKTO SIKANOVAT NEBUDE!!! NEBUDE A NEBUDE!!! A preco? Lebo vsetko obratis na srandu, lebo sa s ludmi bavis, preto, lebo sa neurazas, lebo pred nimi neplaces, lebo im davas najavo, ze si sama sebou, ze si psychicky vyrovnana so svojim problemom a ze ho vlastne ani nevnimas ako problem, ale sa so svojim telom citis dobre s takym, ake je a so svojim hlasom sa citis dobre s takym, aky je a hotovo a co si myslia ostatni, je ti fuk. To bol jeden priklad, ako mozes zareagovat na ubohe pubertiacke pokusy o sikanovanie tvojej osoby. Druhy priklad je ten, ze po nemiestnej poznamke na tvoju osobu a na sfarbenie, ci silu tvojho hlasu sa rozplaces, budes pozerat do zeme, budes chodit smutna ako kopka nestastia. Co sa stane? BUDU TA SIKANOVAT!!! BUDU, BUDU A BUDU TA SIKANOVAT VZDY A VSADE, V KAZDOM KOLEKTIVE!!! Preco? Lebo si im ukazala, ze si precitlivela, ze si placko a bojko a ze si psychicky nevyrovnana so svojim problemom, preto ta budu sikanovat. Ked ukazes zlemu clovekovi s tendenciou robit si posmesky, ze sa ho bojis a ked budes v jeho pritomnosti stale plakat, tak ta bude sikanovat a ked odides a stanes sa sucastou ineho kolektivu, budu ta sikanovat aj tam. Chapes, o com to je? Ked ti je smutno, rozplac sa doma, kde ta nikto nevidi, ked budes sama zatvorena niekde v izbe, ale NIKDY NESMIES PLAKAT PRED LUDMI V KOLEKTIVE! Pred ludmi v kolektive sa MUSIS, MUSIS A MUSIS PRETVAROVAT, musis sa pred nimi hrat na psychicky silnu, na psychicky vyrovnanu osobu, ktora ma vsetko v prdeli, ktora si dokaze urobit srandu sama zo seba a ktorej problem, ktory ma, vobec, ale absolutne neprekaza a je s nim zmierena, berie ho ako sucast svojej vlastnej osoby a osobnosti a zdanlivo sa to javi, ze sa z neho este aj tesi. Kludne mozes napriklad pred nimi vykriknut, ze s takym hlasom pojdes do Superstar, lebo vynimocnost a zvlastne sfarbenie hlasu byvaju v Superstar prednostami :D :D :D Proste povedz nieco vtipne na svoju adresu, rob si srandu sama zo seba, neustale sa len smej, smej a smej a ludia ta budu mat radi a prestanu si na teba dovolovat, uvidis!

kivi25

Ahoj Anonymna1, vieš už veľa krát som jej hovorila, ze nech hovori potichsie, normalne ale ona len nervači, ale to si dovoli na mna len. Bratovi, segre nikdy takto nehovorila/rí, že ty si taká, si nič nedokazala. Svoje správanie (vreskot, nervacenie) argumentuje tým, že má nervy zničené, aj z môjho tca z kt.si moc nevychadzaju, a že mala som si zvyknúť.. Trochu ju vtom chapem, ale mohla zmenit ton,ja po nej neziapem.smutné že druhí si to všimnú,ale ona si to nevie uvedomiť. Čo už...

anonymna19

emana. pýtala si sa čo to je že mám debilný hlas...ani to neviem opísať, to by ma trebalo počuť. Strašne sa mi nepáči môj hlas, nemôžem počúvať samú seba na nejakej nahrávke, lebo mi je z neho zle. A keď som bola menšia ta aj ostatné deti sa mi posmievali že aký mám hlas.

Moireal: Ja som tiež zažila na základnej šikanu. Nikto s tým nerobil nič, ani škola, ani rodičia. Ich jediné riešenie bolo také, že sa vyhrážali, že ked nebudem chodiť do školy, zavolajú na mňa policajtov, a strčia ma dakde do polepšovne. Ale to, že som každý deň chodila zo školy domov s revom ich nezaujímalo. A na strednej som celé 4 roky mala problém zapadnúť do kolektívu. Včera som začala uvažovať že pôjdem za nejakým terapeutom, ale nepoznám žiadneho, neviem ktorému môžem dôverovať.

kivi25: neskúšala si sa s mamou porozprávať?

kivi25

Ahoj ja mam 25 po vs, mne zas mama vycita ze som nic nedokazala, nic nerobim (mame r.dom je tam roboty dost, v zahrade tiez pomaham, bratove a segrine decka povarujem,ale to je u nej nic. Svagor si tiez vsimol(ze to si kazdy vsimne), ze ma za kazdu blbost upozornuje a kontroluje,mila nevie byt iba na segru...mamina kamoska ked od nas odchadzala, jej pri odchode povedala ze nech je milsia na mna, aj tak jej to nic nehovori, len vrešti..

emana.

mna by zaujímalo, v čom máš debilný hlas...čo to znamená debilný ?

však každý máme nejaký hlas, nech ho máš aký chceš, kašli na to...keby si mala iný handicap, keby si krívala, nemala ruky, bola slepá, vykrivená, mala zdeformované prsty tak to by som chápala že sa trápiš...ale kvôli hlasu ??? dievča hlavu hore, teš sa že si zdravá...a mame povedz, že vlastné matky deti podporujú a nie sa im vysmievajú...a že jej ďakuješ, že je k tebe taká milá a záleží jej na tvojej psychike.

tak ale fakt mi napíš, v čom máš debilný hlas ?

Moireal

Velmi dobre ti rozumiem. Mne ublizovali spoluziaci na zakladnej a doma sa mi surodenci vysmievali na dennej baze. Vysledok je katastrofalny. Emocie sa pretavili do miliard fyzickych chorob. Preto to nenechaj tak. Ak citis, ze sa v tebe hromadi kazdym dnom viac a viac bolesti tak ako vo mne sa hromadila, vyhladaj terapeuta. Nie psychologa ale terapeuta. Ak mas pracu, skus si zaplatit nejaku dobru terapiu. Je to blbe, ze poistovna to nehradi ale ak veris trochu na duchovno,mozes to skusit. Su to traumy z detstva a v dospelosti ked sa stane nieco co len trochu podobne,vyvola to rovnaku bolest, lebo to v podvedomi stale je. Ja velmi neverim klasickych psychologom, tym sa ani nechce velmi cloveka pocuvat.

anonymna19

práveže vôbec som ju nijak nevytočila, všetko bolo v pohode, mali sme dobrú náladu, aj ona aj ja. Len tak z ničoho nič mi to spravila. a keď som sa jej už s riadnymi nervami spýtala prečo mi to urobila, nechcela povedať. Ale som vždy mala pocit, že ma nikdy nemala rada. A pritom som ja jej jediné decko.