Ako mám zmeniť osobnosť? Vkuse riešim depku!

Príspevok v téme: Ako mám zmeniť osobnosť? Vkuse riešim depku!
pacient123

ahojte mám 18sť rokov a v kuse riešim to ako sa mám zle ale neviem sa zbaviť tej debky ,migreny a uzkosti su vo mne akoby vyrité ,,,ako to zmeniť ? mam akne a socialnu fobiu ktora je už na ustupe a to je hlavny faktor toho všetkeho ,,,no ja ked sa kuknem von tak tam nič nevidím ,vidím tam len miesto kde je nuda a nič nieje take čo by som urobil a bol by som štastný to matrapi a o tom aj vela premyšlam ,,,som z malej obce a tu sa toho vela robiť nedá ---chcem sa zmeniť a nemyslieť si že zmysel života neexistuje ,,teraz som toho nazoru že zmysel neexistuje mam aj teoriu ,,,ked zmysel existuje tak by to malo biť hladanie lebo v kuse hladame to o čom si myslíme že nas to naplní štastím ale zmysel niečoho čo chceme sa straca z jeho dostupnostou a to už nemá zmysel ked furt nastane nové hladanie niečoho a potom to nieečo nas zas omrzí a zas niečo nove hladame ,,,a možno že zmysel života sú len krátke časové useky či okamihi štastia--ale ja ani tie kratke časove okamihi nemám ,,,chcem si najsť babu ale ja som takí že sa hambím a aj to akne a sf mi v tom dosť zabranuje ,,,kvoli sf niekedy neviem nadviazať konverzaciu alebo neviem udržiavať konverzaciu dlho ,,,iem že je to tou sebadôverou no ,,,mam 18sť a neviem do kedy budem mať tieto diagnozi už to trva od 12stich ,,ako sa zmeniť k lepšiemu ? čo mám preto urobiť ked ma nič nenapadá ked sa kuknem vonku tak neni čo robiť akoby som stal na jednom mieste a všetko bežalo okolo mna tak rýchlo ako kolotoč a ja sa do toho kolotoča nedokažem dostať lebo ide prirychlo a ja len stojim a stojím :/ ako by som tu bol na svete zbytočne tak sa cítim a mam pocit že to tak aj je

pacient123

Lombardo.....maš pravdu v tom je moj problem ze vidim cierno a takto sa budem menit len viac k stresu ...v tom je moj problem.lebo neverim ze sa na mna môže usmiat štastie ....popracujem na sebe...ked sa da tak rozmyšlam fizoloficky takze musim vedied ist do hlbky sameho seba a a zmenit tento postoj..diki za radu otvorila si mi oči i ked tušil som to davnejšie ale trz to berem važne dik

lombardo1981

jajaa, tak ako som už písala. Žijem pre dnešok. Mám veľa dôvodov, prečo sa vracať do minulosti. Zažila som toho dosť. Ale to ma sťahovalo ešte hlbšie. Vieš, keď si uvedomíš, že tými myšlienkami moc nevyriešiš... Točiť sa v kruhu a nebodaj sa ešte aj ľutovať, to je to najhoršie, čo človek pre seba môže urobiť.
Naozaj neviem ako by som ti ešte poradila. Máme doma hafana a to je moje zlatíčko. Často, keď si na niečo spomeniem, idem za ním. Poškrabkám ho za uškom alebo na brušku. On začne hrabkať nohou...
Mám diagnostikovanú endogénnu depresiu. Momentálne stredného stupňa. Pôvodne to bol najťažší. Ale AD už neberiem. Iba Seroquel kvôli nočným morám.

lombardo1981

pacient123, a čo takto vidieť to, že s tebou chodí, a nie to, že si myslíš, že s tebou chodí len na skúšku? Vieš, v tomto je tvoj obrovský problém. Vidíš čierno. Prečo sa netešíš z toho, že chodíš so ženou svojich snov? Užívaj si každú minútu strávenú s ňou. Každú minútu je dokazuje, že si ten pravý. Nepresviedčaj seba, že nie si.

jajaa

Lombardo, ako si sa dokázala dať tak psychicky dokopy, dokonca po pokusoch o samovraždu? berieš alebo si brala psychofarmaká? trpela si klinickými depresiami? Lebo ja s nimi dlho bojujem a už nevládzem niekedy. mohla by si ma možno niečím inšpirovať, neviem...

drprd

Možno zmeniť svoju osobnosť ako len nechceš. Stačí mať na to veľa vnútornej sily. Nestačí sa zmotivovať len povrchne, musíš ísť do hĺbky svojho vnútra a tam to chcieť, ale nie prikazovať si to, lebo telo je pohodlné:-)
Skús trochu pomeditovať a pocíť sám seba v hĺbke svojho vnútra a tam si dokáž, že si chlap.

pacient123

lombardo -za normálných okolností by som ti dal za pravdu ,ale za celý život som chcel len dve baby okey na tu prvú som už zabudol usadila sa atd ale terajšia je iná okey je tajomná,zvláštna v spravaní ale vidím v nej obrovský potencial ktorý aj prejavuje dosť často je ako moje druhé ja vidím v nej občas akoby samého seba tím ako sa vyjadruje ako používa filozofiu ,rozumim si s nou a za celý život som takúbabu nestretol a ja ani moc nikde nechodím na zabavy,diskoteky atd proste niesom ten tip viem jedno ak sa to poserie s touto babou tak akoby ma opustil zmysel života ktorý mi klopal na dvere a ja somten zmysel nedokazal pustit dnu do mojho srdca ked ten zmysel odijde tak to bude na piču ako som písal tento príspevok o debke v tom čase som nevidel žiaden zmysel myslel somže také niečo neexistuje zo žiadnoubabou som si to nevedel prectaviť trvalo to od 12stych a trz mam18sť a konečne vidímzmysel ale zatial nenaplnenýčo ma serie ešte viac i ked je šanca že sa ten zmysel naplní ale tašanca je dosť malá -viem že minca má dve strany ale ja mám len jedno srdce možno som staromodny ale ja neviem lúbiť xy žien za určity čas nwm prečo štve ma to no v posledných dnoch sa ani nahnevať neviem len dúsim v sebe velkú zataž +tie debky uzkosti ktoré na mnapôsobia ale to všetko presahuje niečo viac a nenaplnená laska možno že sa naplní akože posunulo sa to no uvidím ale nwmči to vydží keže je väčšia šanca že sa to posere ako naplní akože fakt inú nedokažem chcieť len tuto jednu a to ma štve že presne ona nevie či mi to obetuje alebo nie zatial somnou chodí naskušku lebo vidí možno že som slušný ok chalan takmi dala šancu ale je to na skušku takže sa to može dosrať --chcem ju viac ako hocikoho ineho viac ako seba a vlastne seba nemam rad a aj v tom je ten problem ked nemám rad ja seba tak prečo by ma mal mať rad niektoiný ? hmmno musím začať u seba ale ako ? tak to funguje os 12stych akože som rad že socialna fobia ustupila i ked stale ju mam ale len v miernej podobe niekedy v žiadnej ---chcem znmeniť môj život od zakladu lebo tak ako žijemtrz tak je to o tom istom potrebujem iný stereotip života--tam odkial som sú vela zlých ludí ktorý mi berú sebadôveru alebo nwm čo ešte potrebujem vypadnúť ale na to treba love (prachy) -tu odkial som nevidím nič vdaka čomu by som sa niekde posunul dalej od bežneho mojho debilneho stereotipu života

lombardo1981

Ja som napríklad dôkaz toho, že ona nie je jediná žena behajúca pod slnkom. :)
To, že to vieš, je jedna vec. No to, že to ignoruješ, je vec druhá. A teraz ti radím ako niekto, kto má za sebou niekoľko pokusov o samovraždu. S*e na to, čo ť s*rie. Lebo napokon ťa tie sra*ky úplne zavalia. A je jedno, či to je len nešťastná láska alebo zbytočný pohlavok.
A práve o tom som hovorila. Vidíš len jedno. A chceš vidieť len jedno. Žiaľ. Pokiaľ nepochopíš, že minca má dve strany mince, nikdy nebudeš šťastný. Vždy si totižto nájdeš niečo zlé a deprimujúce. A toto je cesta do pekla.

pacient123

Lompardo... mam rad filozofiu a to co si mi napisal viem aj sam dik za radi mas pravdu ale trz ked prisla do cesty zmyselna baba ktora je komplikovana tak tto my obmedzuje priestor v hlave a vsetko ostatne je ako sračka ..pozitivum atd je ok ale laska je viac a ked nedosiahnem to co mi prislo do cesty co je aj zmyselne tak ani pozitiva mi nepomozu lebo to lasku nepresahuje

pacient123

Tim nechcem povedat ze debky uz nemama a uzkost len jeden problem s tou babou prevysuje vsetky ine problemy .....rok mi davala len nadej a kvoli jej slovam o natlaku a case som sa na nic nezmohol firt bola toho nazoru ze to chce cas atd a vela kras sme sa blokli na fb a merozpravali sa atd a dlho som pozoroval jej pohlady na mna akoby bola urazena a trz pride a pobozka ma no bol to dok lebo je moj zmysel zivota avtrz nwm ako to bude dalej od tej chvile som ju zatial nevidel bolo to asi pred stirmy dnami nwm ako mam postupovat dalej ked ju uvidim nwm ci to mysli vazne povedala mi ze to somnou skusi na skusku ci sa vnej nieco pohne no nwm poradtw mi ..ju aj ta stredna obmedzuje k rozhodnutiu a zaujimave je zw au prazdniny a zrazu to chce skusit ....rozmyslal som ze ju vyrazim zo skoly dajak nebapadne poradte mi ludia