Trávenie

Príspevok v téme: Trávenie
Sajmon_87

Dobrý deň mám otázku ohľadom trávenia. Už asi dlhšiu dobu ma poobede nadúva, trávi mi dlho. Žijem zdravo, jedávam veľa vlákniny, ovocia, zeleniny, varím si každý deň, vyprážané jedla nejedávam, pijem 2-3 l vody denne, športujem... No v poslednej dobe mi je zle zo všetkého čo jem myslela som si že je to čokoládou, tak som ju vyradila a aj mliečne výrobky a nič. Už 6. deň som na suchároch a ryži. Ak zjem niečo tak cítim také ako že mi brucho pracuje, mávam krče, nadúva ma, bolesti v podbrušku. Poradte mi niekto ničo, začala som už brať aj probiotiká a zatiaľ nič.

liecitel

Ahoj.Je ti zle zo vsetkoho len co sa tika jedla? Z koho ti je este zle? koho alebo co nemozes stravit? kto ti ublizuje?

LMarika

Mozu to byt potravinove intolerancie. Skupinu nevhodnych potravin odhali az test. Pred testom ale par meaiacov treba jest vsetko, aby sa neukazal falosne negativny vysledok. Spominala si ovocie, stalo by zato dat sa vysetrit na fruktozu. Patria sem hlavne banany a med, ale aj sladke jablka a samozrejme vsetko ovocie, aj ovocne stavy. Ja na sebe pozorujem, ze reakcia pride tak o tri hodiny po konzumacii fruktozy, cize nie hned. Na tu fruktozu ta vysetria vo Viedni za 60 €. Poistovna to ani v Rakusku nepreplaca a na Slovensku sa fruktozove vysetrenie vobec nerobi. Zisla by sa gastroskopia s doplnkovym vysetrenim enzymov, v ktorom je zahrnuta laktoza. A este test z odberu krvi s viacerymi potravinami. Ten sa robi na Interklinik, ale existuje aj maly domaci Food detective, ktory sa da kupit v lekarni a mozes si ho urobit sama.