Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žijem úplne bex sexu v 30-ke, som z toho veľmi nešťastná

Príspevok v téme: Žijem úplne bex sexu v 30-ke, som z toho veľmi nešťastná
Vivien3040

Dobrý deň. Môj problém je aj zdravotný a chcela by som poradiť, na pravom vaječníku mám luteálnu cystičku veľkosti 3 x 3 cm, ktorú už mám dlhšiu dobu a som preto sledovaná každé 3 mesiace u svojho gynekológa, na poslednom vyšetrení mi však z krvi zistili zvýšené hodnoty markerov, konkrétne CA 125 je na hodnote 71, som z toho vydesená. Lekár mi povedal, že musím isť na LSK odstrátenie tejto cysty. Pár dní nato som však dostala predčasne menštruáciu, ktorá trvala 8 dní a krvácanie sa zo dňa na deň stupňovalo, neskutočne až som už nevládala stáť na nohách a omdlievala som, tak som hneď bežala k lekárovi, ktorý mi nasadil Noretistheron, ktorý zabral, lebo inak by ma bol poslal na kyretáž, čo si neviem ani predstaviť, keďže som nemala ešte pohlavný styk, čiže som panna a to už mám 30 rokov emoticon hoci mám priateľa 6 rokov. Aj tento fakt ma veľmi ubíja aj tlak okolia a lekárov, ktorý sa ma pýtajú či nechcem mať deti....ale čo mám robiť? Som z toho úplne psychicky na dne a každý deň rozmýšľam nad samovraždou. Gynekologické problémy som nikdy pred tým nemala. Menštruáciu mám od 12 rokov, všetko v poriadku ako hodiny, až teraz čím som staršia sa vyskytli tieto problémy. Pred troma dňami som Norethisteron vysadila, lebo som chcela vyskúšať, či nebudem krvácať, 2 dni dobre, no dnes sa mi krvácanie spustilo opäť, tak znova som nasadila lieky. Okrem toho, lekár mi nemôže urobiť ani vnútorné vyšetrenia keďže som nemala pohlavný styk, čiže len vonkajšie SNG. Ja si myslím, či tieto problémy nemôžem mať aj z neexistencie sexuálnej aktivity, veď predsa som žena a telo je už nastavené inak a keď veci neprichádzajú, tak blázni...ja už naozaj neviem, prosím má niekto podobný problém, alebo nejakú radu. Ďakujem veľmi krásne. Vivien.

dixit

no ak si "veľmi nešťastná", tak niečo nie je v poriadku... ak chcú vo vzťahu obaja počkať so sexom až po svadbe, nie je na tom vôbec nič zlé, no nemalo by to byť takto dlho... poznám veľa kresťanských párov a takto dlho sa spolu "vodili za ručičky" iba tí, ktorí spolu začali chodiť v 15-16 rokoch. vo vašom veku nepoznám snáď nikoho, kto by spolu chodil viac než 2 roky pred svadbou (okrem iného aj preto, že by to ani nevydržali, ale aj preto, že nie je dôvod čakať, keď už majú na svadbu vek a majú sa radi). a fakt by ma zaujímalo, či si ťa tvoj priateľ vôbec niekedy chce vziať, alebo mu to takto z nejakého dôvodu vyhovuje. a či nie je divné, že tebe sex chýba a jemu nie. každopádne ak sa takto trápiš, tak to hlavne vysvetli jemu, a ak s tým nič nebude robiť, zváž, či s takým človekom chceš stráviť celý život...

Cariboo

suhlasim s tym co pise anjelik, zakladatelka tvoj vnutorny stav sa odzkadluje na zdravi a celkom nechapem preco sa trapis vo vztahu kde pravdepodobne nie je vsetko v poriadku. nemusis sa stresovat z toho co ti tu napisali ludia, pokojne si nechaj veci este raz vysvetlit lekarom,ale hlavne musis najst vnutornu rovnovahu medzi telom a dusou. to co pise annagreta, je sice fajn pekne respektovat druhych vieru ale oni si ju zvolili a su s tym vyrovnani.

tiez si myslim ze na vine je tvoja psychika, trapis sa, drzis sa a zaroven to potrebujes, vtedy to uz zdrave nie je. existuju aj ine sposoby ako sa vyventilovat, ved nemusi to byt vzdy len o dvoch :) skus sa spoznavat sama a pouvazuj nad vasim vztahom.

annegreta

Vivien, ak chces vediet, cim su sposobene tvoje zdravotne problemy, tak by si sa mala na to v prvom rade spytat tvojho lekara - gynekologa, ktory ma vystudovanu medicinu a kazdy den sa stara o svoje pacientky, takze sa gynekologickym ochoreniam zien rozumie.
Ocakavat, ze na internetovom diskusnom fore dostanes rozumnu odpoved je trocha irelevantne. Najde sa tu zial zopar ludi, ktori písu komentare, ktorymi cloveka este viac zdepataju ako je, pripadne napisu uplne nezmysly.

Pýtaš sa, ci mozes mat tvoje zdravotne problemy z nedostatku sexu. Ak ti tu niekto napise, ze mas tvoje zdravotne problemy z nedostaku sexu, tak také tvrdenie je riadna hlupost. Ja som krestanka a aj moj partner je krestan, a kedze zatial nie sme spolu zosobaseni, tak spolu nezijeme sexualne. Mam tiez vyse 30 rokov a zijem bez akychkolvek sexulanych aktivit omnoho dlhsie ako ty a som po gynekologickej stranke uplne zdrava, co potvrdila aj moja gynekologicka. Takze sa nemusis vobec bat, ze by si z nedostatku sexu ochorela, to su uplne nezmysly. Kedze sa pohybujem v krestanskych kruhoch, poznam viacero zien, ktore krestanky a su panny a ziju bez sexu, lebo zatial este nie su vydate a nemaju ziadne gynekologicke problemy a su po tejto stranke zdrave.

Ja chapem, ze sa trapis kvoli tvojim zdravotnym problemom a je mi to ľúto. Chapem aj, ze si vystrasena z tych zvysenych hodnot onkomarkerov. Vzdy je dobre sa poradit s tvojim lekarom a poprosit ho, aby ti tvoje zrozumitelne vysvetlil, lebo niektore onkomarkery mozu byt zvysene napriklad aj pri zapaloch, nemusi to hned znamenat, ze ma clovek onkologicke ochorenie.

Chapem aj, ze ked mas 30 rokov a tuzis po sexualnom zivote ako zena, je to uplne normalne. Ak je tvoj priatel veriaci krestan, tak je zasa normalne, ze chce so sexom pockat do manzelstva, tak je to napisane v Biblii. Ak ste spolu uz 6 rokov, je to dost dlha doba. Neviem, ako ste na tom s vasim vztahom, ale ak by ste sa zosobasili, tak by ste sa mohli normalne milovat a on by z toho nemal ako krestan vycitky svedomia a mohli by ste vasu lasku naplnit aj po fyzickej stranke.

V kazdom pripade neklesaj na duchu, dolezite je, aby si verila, ze vyzdravies a nechala si poradit ohladom tvojich zdravotnych problemov od dobreho a skuseneho gynekologa.

liecitel

Plne suhlasim s tym co napisal anielik*.Tie tvoje problemy su len stelesnenim tvojich myslienok,postojov,presveceni...Kym si v sebe nevyriesis tie destruktivne myslienky a emocie tak ti nepomoze ani najlepsie doktor na svete a lieky uz vobec nie..drzim prsty

Annamária123

Ja som raz ležala v nemocnici s jednou babou, mala okolo 26 rokov a ustavične sa jej tvorili cysty na vaječníkoch aj v maternici. Skvelý primár tam bol a ten jej povedal, že existuje jediné riešenie - otehotnieť. Takže pokojne za tvoje zdravotné problémy môže byť zodpovedný "nesexík" :) Kamoška odvedľa zas mala veľa akné, proste na tvári množstvo vyrážok a aj jej iná lekárka poradila sex. Po roku sa vydala, potom otehotnela a teraz má veľmi peknú pleť. Možno sa to niekomu bude zdať smiešne, ale určite to môže spolu súvisieť.
Mala by si zvážiť pokračovanie v takomto "chorom" vzťahu. Náboženstvo je, pokiaľ ho niekto vyznáva v rozumných medziach, krásne, ale ak to prekračuje hranice zdravého rozumu, potom z takého vzťahu radím odísť.
Ak má tvoj priateľ s tebou vážne úmysly, potom prečo sa (prepáč za nepekný výraz) spolu vláčite tak dlho, keď evidentne máte obaja vek na manželstvo? A potom môžete sexovať až do zbláznenia.
A ešte jedna možnosť tu bude, a to sa čudujem, že ti to ešte nebliklo - môže byť impotent. V našom mestečku sa o jednej staršej panej povrávalo, že takto poslušne rešpektovala svojho priateľa, po 4 rokoch sa vzali a ona "to" zistila počas svadobnej noci. O pár dní sobáš anulovali...
Tak skús s týmto tvojim priateľom niečo spraviť, alebo si nájdi iného. Máš právo žiť normálne, a tento vzťah, zdá sa, normálny nie je.
Výčitky mať nemusíš, myslím, že 6 rokov je dosť, pekne si to vydržala.
Kdesi som čítala, že ženy, ktoré nikdy nerodili majú zvýšené riziko rakoviny prsníka, krčka maternice atď. Samozrejme, nemusí to tak byť...
Ale teraz mysli na seba, môžeš mať krásny plnohodnotný vzťah s detičkami a nie čakať, kým sa niekto spamätá a pre teba bude neskoro.

BornVillain

Nechcel som to riešiť tak, že ti poviem pravdu do oči, lebo si dávam servítku pred ústa.
Vieš, v stredoveku sa brali už v 16 a bolo to normálne. Nežili tak dlho ako žijem teraz my.
Dobre, chápem, že je za tým jeho viera.
Ale na strane druhej čakať 6 rokov? Keď sa s koňom zrazil on, tak si sa s ním nemusela zraziť aj ty.
Viem, že ti môžem hovoriť, čo chcem, teba nepresvedčím, tak si trp ďalej.
Hádam si odo mňa nečakala karafiáty?!:-)

anjelik *

Vivien, ak sa trápiš a máš depresie a nevidíš zmysel a opodstatnenie svojho života ako žena, chýba ti sex a deti, cítiš sa zbytočná, tak si to, bohužiaľ, len a len ty sama, ktorá tak atakuješ vlastné reprodukčné orgány. To tak proste funguje. Pokiaľ sa v tomto smere neskľudníš, buď tak, že začneš žiť normálnym životom ženy, teda aj sexuálnym, alebo sa s tým raz pre vždy zmieriš, naozaj sa u teba zdravotný stav nezlepší, skôr sa ešte viac zhorší. Lieky sú len prostriedok, ale to, čo sa musí uzdraviť a čo ťa aj uzdraví, je tvoje myslenie, tvoja myseľ, ty sama. Tak zváž, či máš na to, žiť s nim ďalej, alebo hľadať niekoho, s kým zažiješ aj niečo viac, ako toto trápenie. Ale opakujem, na vine si len ty, to, ako uvažuješ. :o) Lebo sú aj ženy, ktoré nemajú sex a sú napriek tomu zdravé a šťastné. :o) Čiže, nie sex je príčinou, ale tvoj postoj k nemu a k sebe samej. Tvoja vlastná, nezrealizovaná túžba sa vybíja smerom k orgánom, ktoré nútene nepoužívaš. Tú cystu ber ako prvé varovanie a zmeň to, pokiaľ sa to ešte zmeniť dá. :o)

???

Tak to je tazke z nabozenskym fanatizmom.zalezi na tom aky mate inak vztah ale porozmyslala by som nad rozchodom.6 rokov?to je aj na kona vela

Vivien3040

Nikdy som nemala takéto zdravotné problémy, až teraz sa to na mňa zosypalo a preto ma zaujímalo, či nemôže byť dôvodom aj práve tá sexuálna abstinencia. A ako žijeme s priateľom? Tak je to ťažké takto napísať, je to z jeho strany preto tak lebo dôvodom sú náboženské dôvody ale ja sa veľmi trápi a mám depresie, pretože sa už necítim ani ako žena. Všade okolo vidím iné ženy, dievčatá majú deti, sex, vedú normálny život, ja si pripadám nenormálna.

liberta25

Viv, ked si to sem dala pod tymto nazvom, este s tym, ze si z toho nestastna, je normalne, ze ludia sa opytaju prave na dovod. neber to ako znevazovanie.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Žijem úplne bex sexu v 30-ke, som z toho veľmi nešťastná - Fórum - ZDRAVIE.sk