Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako naznacit priatelovi, aby schudol

Príspevok v téme: Ako naznacit priatelovi, aby schudol
ata52

Caute..som s priatelom len velmi kratko - mesiac apol, ale musim povedat, ze m prekaza jeho postava - pivne brucho. Nepovedala som mu to, lebo rpedsa mu nemozem rozkazovat co ma robit.
Chodi behavat asi 2-3 krat tyzdenne, neje sladkosti, je normalne porsie ejdla bez prejedania, ale tak cez vikendy si rad vypije.

Viem, ze pred dvomi rokmi chodil do fitka, mal celkom dobru postavu, ale etraz nema pracu, tak si odklada peniaze na ine veci a nie na fitko.

Viem, ze sa snazi, ale ako mu naznacit, zeby mal vaic cvicit? Ja nechapem preco nechudne, ked neje ani vela, ale priznavam, ze je tak psychicky slabsi, co s atykarozchodu s byvalou priatelkou a este strata prace.

Som ochotna ist aj s nim cvicit, len potrebujem poradit ako mu to naznacit, aby sa neurazil.

Dakujem :)

ata52

OK, vsetci..rozumiem..uznavam som taka, ze pozeram na vzhad cloveka...ale kvoli tomu ho enchcem opustit, lebo sa ku sprava velmi pekne a ymslim, ze tato vonkajsia stranka sa da upravit. Neopustim ho zato, keby som nemala rada ako cloveka, ale na to sa pozriem ako kto vyzera. A ked sa da tak clovek by mal robit maximum pre seba.

dixit

tak po takom krátkom čase by som mu určite nič nehovorila. resp. - najprv by si ho mala mať rada takého, aký je, a byť zmierená s tým, že možno také brucho bude mať celý život. vieš ho aj takého prijať, alebo si už do vzťahu s ním šla s tým, že sa musí zmeniť, inak s ním nebudeš? ak ho prijímaš takého, aký je, až z takej pozície sa dá chlapa aj podporovať v pracovaní na sebe (ak to aj sám chce), ale určite nie po mesiaci vzťahu hovoriť, že by mal niečo s tým bruchom robiť, lebo sa za neho hanbíš :-/

rovnátko

cvičiť sa dá aj doma, nemusí chodiť do posilky. Normálne nech si nájde na youtube cviky pre mužov na spevnenie svalstva, je tam kopa vídeí ako sa dá doma cvičiť.
brušáky, zhyby, ak nemá činky môže použiť s fľašami naplnené vodou a pod. Všetko sa dá len treba chcieť. Kde je vôľa tam je cesta len treba chcieť. Chce to pravidelnosť a disciplínu. Už po dvoch týždňoch bude cítiť na tele zmenu. Len lenivec bude mať ľahostajný postoj k svojej postave. Moderný muž vie že so sebou musí niečo robiť ak chce byť príťažlivý a sympatický pre ženy.

lombardo1981

V podstate si vymenila uspokojenie z jedla za uspokojenie z postavy. Závislosť ako závislosť. A podľa tejto závislosti určuješ hodnotu všetkého ostatného.

Slobodna

Celá tvoja rodina a aj ty si potrpíš na postavu. To, že má niekto dobrú postavu, neznamená, že má aj dobré vnútro. Neviem si predstaviť vyberať si partnera nie na základe vnútra - charakteru, hodnôt ale na základe toho ako vyzerá.
Primárne si určila problém - pivné brucho - nie psychika, zdravie, problémy s alkoholom.

spring

och :/ .. toto by si mal on precitat aby vedel do coho ide.. nemala by si sa snazit menit ludi, ale hladat takych ktori ti vyhovuju - cloveka nikdy nezmenis.. mne by vadilo viac ako ine caste popijanie.. ale hanbit sa za jeho postavu?? :( .. ak si s nim len mesiac a pol tak ho radsej nechaj ZIT a najdi si tebe podobneho...

ata52

Nie..ja som s ním preto, aby sa chlap zchopil a zacal neico pre seba robit. JA som tiez msuela prejst velkou premenou aj po psychickej stranke, aby som mala nejaky vztah.

A trapi ma jeho zdravie, lebo sa obavam, ze on nemam take brucho z toho, ze by jedol casto nezdravo, ale z toho, ze si rad vypije, mozno kazdy vikend.

Moj dedo si rad vypil a viem co to boli problemy v manzelstve kvoli alkoholu.

Proste si myslim, ze uz od zaciatku treba dat nejake hranice..a ja mu velmi rada pomozem, ak ma nejaky psychicky problem a preto vidi vychodisko v partii a alkohole. Ta postava bude len bonus. NAjprv som si myslela, ze to je nadmernym prijmom, ale prisla som na to, ze to bude tym alkoholom a strachom, obavami, ze nema pracu.
Tiez, som trpela roznymid epresiami a potom hladala uspokojenie v ejdle...ale potom som aj cvicila, vstupila si do svedomia a makala na sebe.

A neverim, ze chlap to nedokaze,,,muz musi byt silny a ja potrebujem pri sebe silneho chlapa, s ktorym si bdueme vzajomne pomahat. ALe nie ze ja ho budem tahat. A toto si treba urcit hned na zaciatku vo vztahu,a spon sa usetrim sklamania, ktore do neho mozem davať.

Mam ho rada, ale musim priznat, ze sa za neho hanbim, ze pije a a aku ma posatvu. On ma uz u nich doma predstavil, teraz je len rad na mne. Aviem, ze moja rodina si tiez potrpi na postavu, tak uz viem, ake budu ohlasy. Chcem, aby menej pil a postava bude len bonus, ano z haldiska zdravia to beriem, ale aj z haldiska toho, ze sa za neho hanbit nemusim. Nechcem rpedsa, aby mal nejake vypracovane telo, ale taka stredna cesta by bodla. JA som sama na seba prisna, cvicim tiez, makam na sebe, ucim sa a tiez a to stoji vela namahy a odriekania.

Slobodna

Presne to ma napadlo, že je s ním tak krátko a už jej na ňom niečo vadí. Pokiaľ cvičí, nestravuje sa nezdravo, tak v tom nevidím taký problém. Lebo keby to tak nebolo a mala by som ho rada - takého aký je, veď preto som predsa s ním a nie preto, že si ho časom prerobím ako chcem, tak by ma skôr trápilo jeho zdravie. Zaráža ma na tom fakt, že ťa viac netrápi jeho psychika ale to ako vyzerá. Tiež ma zaráža to, že sa mu nesnažíš pomôcť po psychickej stránke ale po vzhľadovej. Si s ním snáď preto, aby vyzeral dobre?

odpovedam

tak co si potom ochotna urobit, lebo ja mam z niektorych prispievatelov dojem, ze v skutocnosti problem riesit nechcu, len sa stazovat ako sa to neda. bez zmeny jedalnicka je takmer nemozne dosiahnut ciel. Vzdy platilo a plati, ze kto chce schudnut, musi prijat menej energie nez vydat. V preklade to znamena, popasovat sa pocas dna aj s hladom. Nehovorim o hladovani ako takom, ale zial, kto jedol nadbytok energie, spali ju len tak, ze donuti telo palit zo zasob. Takze... chapes, preco je ten jedalnicek potrebny? Pohybom spalis omnoho menej energie nez by stacilo na schudnutie (polhodinovy beh spali cca tolko kalorii, kolko je v pohari dzusu). Preto sa na to musi ist stravou. Takze ak nechcete zmenit stravovacie navyky, ostatna snaha bude zbytocna.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.