Kamaratka?

Príspevok v téme: Kamaratka?
Emma1118

Ahojte.... Potrebovala by so mensie radu. Ide o moju velmi dobru kamoaratku, s ktorou sa pozname asi tak 10 rokov,velmi sme si rozmumeli, dokonca sme boli spolu v zahranici. Ale potom si nasla priatela. Niezeby som zavidela alebo nieco podobne navyse aj ja mam dlhodoby vztah. Ale nastala potom taka situacia ze mi brazne povedane hodiala noz do chrbta a hladela len na seba a akosi sa ani neobzerala ze jej rozhodnutie bude mat nasledky pre inych ludi. Toto som predychala ale je mozne byt v priatelstve s niekym kto vas v podstate vyuziva ked na nu nema cas frajer a ona sa nudi???? A nebolo to raz ale v podstate pravidelne. Myslite ze sa oplati s takou kamaradkou udrzovat priatelstvo? Teraz sa zase zacala ozyvat kedze nieco potrebuje. Fakt uz neviem, ale uz nechcem byt viackrat sklamana

Emma1118

NO asi vazne ukoncime to falesne priatelstvo. Aj ked je mi to strasne luto, kedze smne boli dobre kamaratky ale byt s niekym aby smne spominali na stare casy je hlupost. A mate vsetci pravdu :). UZ viac nechcem byt sklamana ze jej dam dalsiu sancu. A uz viac nechcem byt v priatelstve s osobou ktora so mnou nezdiela osobne veci, ale na facebook ich dava. Na to mam kolegov a v praci a aj lepsich kamaratov s ktorymi si mozem povedat osobnejsie veci. Aj ked si myslim ze ludia co robiaa, co planuju cez vikend tak sa o tom bavia v normalnych rozhovoroch. Ona v podstate nie je zla osoba ale ani jej neviem odpustit tu prvu zradu a odvtedy sa to len zhorsovalo a mam pocit ze to uz viac nema zmysel. A myslim ze ona bude mat problem si najst inych priatelov, kedze je dost ticha a boji sa k ludom ozvat a je dost naviazana na frajera. Ale najvacsia sranda je ze ona nema na mna cas ako nezamestnana a ja co v robim v zahranici a studujem aj popri tom vsetkom si najdem cas napisat jej. Asi je pravda ze ten kto chce si najde na teba cas, a kto nie tak ten len hlada vyhovorky.
Dakujem pekne za rady

LMarika

Mat dobreho, ale ozaj velmi dobreho kamarata a spriaznenu dusu, to je skor zriedkavo sa vyskytujuca vynimka. Clovek moze byt stastny aj bez priatelov, bez nejakej super naj, naj, naj kamosky, naozaj. To, co clovek potrebuje, je potreba komunikacie a komunikaciu predsa mas, ak chodis do prace a si sucastou kolektivu, ak obcas chytis mobil a zavolas mame, bratovi, sestre, babke... to vsetko ti tvoju potrebu komunikacie naplna... zajst s kolegynou na kavicku, pokecat len tak o beznych veciach, o ziovte... to predsa staci, aby bola potreba komunikacie naplnena. Lepsie je nemat kamatatku ziadnu, ako taku, co iba zneuziva tvoju dobrotu a ozve sa len vtedy, ked nieco potrebuje, pricom inokedy jej tazko padne ist s tebou aj na kavu, hoci jej vopred slubis, ze ju pozyvas a ak aj na tu kavu s tebou ide, tak sa iba nepritomne tvari, slovo neprehovori a svojim velevazenym a ctenym vyrazom v tvari ti dava najavo, ze ta ma "v pazi", ze sa citi byt strasne, ale strasne otravovana a mas pocit, akoby ta ani nepocuvala, jedine slovo neprehovori... No co som zazila, zazila som. Pisem iba svoju vlastu skusenost, ale dopodrobna to rozoberat nechcem, to by bolo na dlhe pisanie, kto by to cital... :D

LMarika

Nema ta tvoja kamaratka nahodou rysave vlasy a 33 rokov? :D:D:D Ja som s takou jednou kamaratstvo ukoncila a som stastna. Nestoji zato, kamaratit sa s niekym, kto je bezohladna a bezcharakterna svina a hladi len na seba, nikdy neodpovie na sms, neodpovie na e-mail, nezdvihne telefon, ale ked sa zrazu vyskytne prilezitost, ze by mohla zneuzit tvoju dobrotu, zjavi sa ti pred dverami tvojho bytu akoby nic a zacnu sa manipulatoske reci typu, ako by tebe pomohlo, keby si urobila to a hento... aj ked v skutocnosti by to, co by si urobila, pomohlo len jej a tebe by to ublizilo a ty to pre nu aj tak urobis, lebo si kamaratka a dobry clovek, ktoremu zalezi na tom, aby boli ini stastni... hoci aj ty sama mas z toho, co si pre nu urobila, len nevyhody a ked to takto ide cely zivot, ozaj je lepsie sa s takou osobou natrvalo rozlucit a nech si skusi najst niekoho ineho, koho dobrotu bude zneuzivat a tebe nech uz da pokoj.