Problemy s pamatou kvoli AD?

Príspevok v téme: Problemy s pamatou kvoli AD?
flower4839

Ahojte, mam 19 rokov a taky problem...pred 2 rokmi som prekonala hlboku depresiu...v case ked som este nemala problemy, nemala som ani problem s pamatou a vedela som si zapamatat hocijake veci...teraz uzivam 2 roky AD Alventa a mam problemy si zapamatat lahke ucivo...jednoducho si precitam vetu , chapem jej, ale ked si na nu chcem znova spomenut, nejak vydolovat z pamate, citim iba velke prazdno...iba nejake utrzky, v ktorych sa mi vela veci neprepaja.. Nejde mi to hlbsie do pamate....dostavam velmi casto ' okna'....Myslite, ze to moze byt sposobene Ad, alebo skor diagnozou? Dakujem...

LMarika

Jednoznacne vysad lieky svojvolne a nedaj uz take svinstvo nikdy viac do ust. Ja viem, ze na Slovensku sa tazko zije, ale na to, aby clovek bol stastny, nepotrebuje lieky, ale dobru radu. Lenze radu typu ODID DO ZAHRANICIA, KDE TI BUDE LEPSIE, ti ziaden psycholog a psychiater neda, minimalne preto, lebo tito "mudrci"sami v zahranici nikdy nepracovali a nezili, preto nevedia, ako to tam chodi, a preto nevedia, ze aj clovek bez vysokoskolskeho vzdelania zametajuci ulice a zijuci v podnajme a sam moze kludne z penazi, ktore tam zarobi, cize z minimalnej mzdy vyzit a na Slovensku sa to neda. Slovensky narod je ako stado sprostych oviec, kde ked jeden zaveli, ze jedine vysoka skola nas urobi stastnymi a financne sebestacnymi, tak dalsich pat milionov idiotov tomu uveri a potom sa uz budu a budu hufom hrnut na vysoke skoly vsetci bez vynimky, ci uz nato IQ, rozumove a pamatove schopnosti maju, ci nie... A potom sa budu po psychiatroch vlacit, lebo po skonceni vysokych skol pochybneho zamerania ako socialna praca, a podobne... zrazu rozcarovani zistia, ze si nevedia najst robotu... Alebo sa po psychiatroch vlacia uz v case VS-studia, lebo zistia, ze im to nejde tak dobre, ako ich spoluziakom, alebo nezvladaju stres, alebo... No prilis som sa rozpisala, hoci som aj nemusela, ale v niecom pricina tvojej depresie byt musi a mozno bola v tom, ze si nerozumies z rodicmi. Mas 19 a chodis do skoly? A do akej, prosim ta? V takomto veku by si strednu uz mala mat za sebou a ak si vazne s rodicmi nerozumies, v 19-tich by si uz mohla kludne stat na vlastnych nohach, cize mat podnajom v Rakusku, kde mesacne zaplatis 500 € a byvas v garsonke uplne sama a zarobis 1000, sice nic neusetris, ale na zivobytie ti staci, co mas a si sebestacna a ludi, ktorych "nemusis", ci uz su to rodicia, alebo nejaky sprosty chlap, takzvany akoze byvaly priatel, ktoreho si sa nevedela zbavit, pri sebe uz proste nemas a to tvoj pocit stastia len umocni. Toto je cesta k stastiu a k spokojnosti a nie napchavanie sa antidepresivami a podporovanie farmaceutickych firiem, ktore ich vyrabaju, podporovanie nenazranych slovenskych psychiatrov, ktori ich predpisuju v co najvyssich mnozstvach a este sa aj tesia z toho, ze zarabaju na nestasti inych a zo strachu zo straty pacienta kazdemu pacientovi bez vynimky povedia, lepsie povedane vymyvaju mozgy tym, ze vyhlasuju, ze praca v zahranici nie je prenho vhodna, lebo je na nu psychicky slaby. Psychicky slaby na pracu v zahranici ale v takomto pripade roznodne nie je pacient, ale LEN A LEN LEKAR SAM :D :D :D Ak uz na tie psych. kontroly chodit musis, tak tam teda chod, ale pre boha ziveho, aspon tie lieky neber. Neviem, aky si mala problem, ze si mala depku, ale na kazdy problem existuje riesenie, len ho treba najst. Nevyplakavat, ale konat! Ak bolo tvojim problemom a pricinou takzvanej akoze depresie (co je zapisane v kartoteke, nemusi byt skutocnostou...) nieco ako ze nevychadzas s rodicmi, otravuje ta nejaky blby chlap, byvaly priatel, ktoreho sa nevies zbavit, a podobne, pripadne s neznesies s niektorym surodencom... a si prvacka na vysokej, tak kasli na skolu a svihaj do zahranicia! Ak si v poslednom rocniku na strednej, skolu dokonci a az potom vypadni do zahranicia. Kamoska brala antidepresiva a tiez mala problemy s pamatou, po ich vysadeni sa jej pamat trochu zlepsila, ale uz to nie je to, co byvalo, vravi. Ja som mala problemy s pamatou, hoci som nikdy nic take nebrala. Skodilo mi byvanie v plesnivom byte a nadmerna konzumacia potravinovych alergenov, na ktore mam velmi silne intolerancie, co som vtedy este nevedela. Opatrovala som v Rakusku babku, ktora jedneho dna vyhlasila, ze uz nechce zuby, tak som sa jej v stravovacich navykoch prisposobila a varila som (ale aj jedla) kazdy den puding a krupicovu kasu, palacinky, kysle polievky s mliekom a piekla som kolace, takzvane bublaniny, do ktorych tiez ide mlieko, doma som na tak velmi castu konzumaciu mliecnych vyrobkov zvyknuta nebola, uskodila mi laktoza a mliecna bielkovina, ale aj gluten a psenica a vajcia, citila som sa byt chronicky intoxikovana, otravena, ako keby som zomierala... Odkedy som svoje potravinove alergeny zo stravy vylucila a z plesniveho bytu odisla, pamat sa zlepsila, aj ked nie je to uz to, co byvalo, skoda... Niekde som citala, ze ak pridete o pamat v dosledku intoxikacie, uz sa vam nevrati do povodenho stavu. Na mna moje potravinove alergeny posobili ako jed. Na vas tak mozno posobi nejaka zlozka toho lieku, radsej to neberte a skuste, ci to pojde aj bez liekov, nenicte si zdravie a nenicte si pamat. Musela som to napisat, lebo je mi luto kazdeho tak velmi mladeho cloveka, ktory sam sebe ublizuje tym, ze take tazke lieky do seba pcha a dobrovolne si tym nici pamat. Som zvedava, ci by vasi lekari nieco take dali do ust. Asi nie, ze? Ale do vas to pchaju ako do hladnych husi, div, ze hlinikovy lievik nevytiahnu a tabletky don nenasypu a vam do hrdla s nim :D ...ako ked nase stare babky krmili husi a kacice.

alvinko

Ja tiez konzumujem Alventu, denne 375 mg a tiez sa mi pletu nazvy a nachadzam v pamati sede miesta, kde si neviem spomenut na nieco z historie ( a predtym som vedel ). Lenze ja som podstupil pred rokom i elektroliecbu a moze to byt i dosledok tych sokov, tak teraz neviem. Mozno vsetko dokopy.

zewa

Aj mne sa doondili pamatove funkcie pocas uzivania AD. A po ich vysadeni neviem ci to je vekom alebo AD, ale uz to nie je to, co to byvalo.

nvvggjjnvcd

Ahoj flower. Mam taku istu skusenost, brala som ad a potom som mala problemy sa nieco naucit. Ked budes na to pripravena a ad doberies (mne sa to podarilo) tak sa ti to urcite zlepsi a mozog bude mat lepsie funkcie. Teraz je vplyvom ad "otapeny". Skus si mozog trenovat- je to sval. Na internete je mnozstvo veci. Jedz orechy, alebo si kup aj doplnky- lecitin je dobry. Vela stastia :-)