Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Túžim cestovať a objavovať - no prachov nikde!

Príspevok v téme: Túžim cestovať a objavovať - no prachov nikde!
kirssten

Zdravím všetkých :-)
Ešte študujem (3. ročník SŠ), mám síce brigádu, no o nejakom peňažnom zisku, ktorý by mi ulahodil, nemôže byť ani reči, takže prakticky som finančne závislá od mamy (je rozvedená, otec má na háku, všetko ťahá sama).

Nuž, ide o toto - keď skončím školu, rozhodne nemám záujem zaradiť sa do nudného, nezáživného a ubíjajúceho kolobehu, a síce: práca, manželstvo, deti, dôchodok, smrť. V mojom prípade to nepripadá do úvahy, pretože stádovitosť a jednotvárnosť ma ubíja.

Áno, viem, znie to naivne, ale chcem si život užívať plnými dúškami vo všetkých jeho príchutiach - chcem spoznávať svet. Cítim v sebe tuláckeho ducha, dobrodružstvo a divočina sú to, čo mám záujem prežívať.

Lenže - chce to prachy. Veľa, VEĽA prachov. Letenky, ubytovanie, všetky tie vecičky a tak... kde na to všetci tí ľudia berú? Fakt to nechápem. Keby si chcem poctivou prácou zarobiť čo i len na obyčajnú dovolenku v Chorvátsku, tak musím makať najmenej 5 rokov. Lenže ja túžim spoznávať svet - Amerika, Ázia, Afrika... lákajú ma severské krajiny, to je mojou srdcovkou.

Musí sa to nejako dať, keď je na svete toľko dobrodruhov, ktorí si to šikujú naprieč svetom a majú na to.

Kde prísť k peniazom? Prosím, poraďte. Ja osobne okrem nejakých čiernych obchodov či vylúpenia banky nevidím nijaké východisko - to fakt musím makať ako fretka, aby som si mohla dovoliť jednu úbohú dovolenku?

Ako ste na tom vy? Nemáte podobné pocity?

Ak sa tu nájde nejaký skúsený "tulák" a bude ochotný podeliť sa so mnou o svoje postrehy, budem véééééľmi vďačná :-)

MultiLevel

Ja som napriklad sla cez workaway do sveta :) ale to som bola este studentka. Naucis sa jazyk, spoznas krajinu, neplatis ubytko ani stravu, pomozes okolo domu s nejakymi vecami.....a mozes byt kdekolvek chces na svete. Len sa netreba bat, posetrit trosku prachy, odpustit si kazdovikendove pitie (tym nechcem povedat, ze pijes kazdy vikend, je to len priklad), odpustit si kraviny ako nakupovanie oblecenia, cigy, blbosti, co si mozno denne kupujeme a zopar drobakov urcite na letenku nasetris :)

MultiLevel

refresher.sk
Joooj, cestovat sa da aj velmi lacno, len musis vediet ako, kde, kedy....mala inspiracia :) Neviem ci sa to tu skopci, pre pripad, ze nie, vyhladaj si rozhovor s cestovatelom Lubom Siskom :)

sewie

vsetko sa da, ked sa chce...zavysi od toho co chces robit...ja som napr isla studovat do holandska a vzala som si na to pozicku z banky-jedna odpoved co sa tyka penazi...( a tam som potom robila)

ked som isla prvy krat do holandska na leto do zaciatku-na cestu autobusom a na ubytko som si pozicala a potom som tam pracovala a vsetko sa mi 3 krat vratilo...

ked som isla na Cyprus, nasporila som si na letenku a peniaze do zaciatku-pracu som mala zajednanu dopredu...ta sa mi moc nepacila, tak som sa isla spytat do restiky vedla a mala som hned druhu pracu!...vsetko sa mi vratilo a este som si zarobila

pokial chces len cestovat a ani prstom nephnut-tak to asi tak lahko nepojde...ale pokial si pocas cestovania ochotna pracovat, tak nie je problem...

su ludia co chodia na blint aj do ameriky-a tam si potom nieco najdu-to by som sa ja osobne bala-ist tak daleko bez tho aby som tam mala nieco iste...ale nikto ti nebrani najst si staz, pracu trebars aj na antarktide...! nemusis mat na vsetko hned prachy-ak si ochotna na danom mieste pracovat!

purplepink

ahooj, zdielam tvoje pocity... mam 24 rokov, chodim este na vysku, teraz sa zacinam ucit na skusky a som z toho na hak :D stale sa vidim niekde v lietadle, pri mori, v oceane, v Cine, Thajsku, ci Zanzibare :D ale podobne ako ty nemam prachy a asi tak skoro ani mat nebudem. Druhi si uzivaju, cestuju, spoznavaju.. a ja sa musim iba ucit. Tuzim cestovat spoznavat. Navstivila som uz nejaku tu krajinu ale chcem viac. :-(

detto

Ahoj... som na tom podobne.. Mám 25 rokov... už rok aj pol stabilnu pracu.. ktorá ma naplna a bavi.. avšak viac krat prepadam myslienkam.. že či toto je všetko a takto umriem a hotovo?!. . Tiež chcem vela cestovať, vela zažiť.. ale jednak nemám tolko peniazov..čas.. a ani partáka.. takže ak ta to poteší.. tak som tu :-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Túžim cestovať a objavovať - no prachov nikde! - Fórum - ZDRAVIE.sk