PPP a strata menstruacie

Príspevok v téme: PPP a strata menstruacie
zdenka527

Ahojte, nikdy som anorexiou/bulimiou netrpela, ale myslim, ze k tomu nie som daleko. Mam 26 rokiv, 167 cm a 53 kil. Nie je to malo na stratu menstruacie, ale mam tak trochu strach. Ked som bola mladsia ( okolo 20 rokov) menstruovala som aj ked som bola pod 50 kil. No potom som otehotnela a dietatko nedonosila. V tom obdobi som mala tych 60 kil, tolko som vazila len v tehotenstve a na zaklade jeho predcasneho ukoncenia som zacala trpiet depresiami a nechutenstvom. Za pol roka som sa dostala na 52 kil a stratila som menstruaciu. ( tehotna nie som) Uz ked som bola pod 55 kg byvala slabsia a kratsia, ale teraz vymyzla uplne. Chceme s partnerom na zaklade odporucani lekara druhe dieta, ale bojim sa, ze ak sa mi nevrati menstruacia, nebude to mozne. Zatial som pribrala len kilo a viac jem (teda viac ako inokedy) ale meni sa mi len vaha a menstruacia sa mi nevratila. Uz dva mesiace nic, ani kvapka krvi. A to som zvysila energeticky prijem o dost. Este pred tromi mesiacmi sa moj denny prijem skladal z jednehojablka, jogurtu, dvoch misiek musli a 4 kav. A dnes ranajkujem1 kus peciva, obedujem hlavne jedlo (vacsinou maso s prilohou) na olovrant si davam jogurt a veceriam polievku alebo to maso s prilohou. Vecer este zvyknen jest ovocie alebo musli. Cvicim hodinu vo fitku kazdy druhy den a ked nie som vo fitku tak cvicim doma hodinu alebo beham. Moze byt ten pretrvavajuci nadmerny pohyb pricinou stale sa nevracajucej menstruacie?