Davky v nezamestnanosti

Príspevok v téme: Davky v nezamestnanosti
Matej.J

Ahojte rad by som si kvoli skole spravil volno v pracovnom zivote + odisiel z prace ktora ma aj tak nebavi a pomaly bez stresu si hladal lepsiu.

Moja otazka je, mam narok na davky v nezamestnanosti ak:

06/2012 - 03/2013 som pracoval na dohodu
04/2013 - 12/2013 som bol SZCO (neplatil som soc. poistenie)
01/2014 - 05/2015 som zamestnany na TPP

Dakujem

michaelJ

Dobry den chcem sa opytat, za posledne tri roky som mal 3 zamestnania vsetko tpp a dokopy to je 790 dni samozrejme zamna platili vsetci zamestnavatelia takze moja otazka znie, ako mi vypocitaju vysku davky? Zpriemeruju vsetky tri zamestnania? Alebo z posledneho jobu? Vdaka

michaelJ

Dobry den chcem sa opytat, za posledne tri roky som mal 3 zamestnania vsetko tpp a dokopy to je 790 dni samozrejme zamna platili vsetci zamestnavatelia takze moja otazka znie, ako mi vypocitaju vysku davky? Zpriemeruju vsetky tri zamestnania? Alebo z posledneho jobu? Vdaka

vysvetlenie

takze v tom pripade mi z toho vychadza ze zamestnavatel platil len to garancne a urazove-zo zakona povinne...cize potom zial naozaj nemas narok na davky v nezamestnanosti...

vysvetlenie

nie je to "povinne poistenie spolu" nahodou
poistenie v nezamestnanosti, nemocenske,
dochodkove a
zdravotne
spolu?
Pretoze ak za teba zamestn. hradil len garancne a urazove, kto ti platil zdravotne?
Alebo ked si pracoval na dohodu, bol si este student? Alebo evidovany na UPSVaR? Lebo v tom pripade za teba zdravotne hradil stat.
Ak je to tak, ze zdravotne platil za teba stat a zamestn. len povinne garancne a urazove, v tom pripade ti naozaj nevznika narok na davky v nezamestnanosti...

Matej.J..

Mam vyplatne pasky. Na tych z r. 2012 je uvedene Garancne poistenie, Urazove poistenie a povinné poistenie spolu (cize tie dva predosle dokopy). Zrejme mi teda, ak to spravne chapem, neuhradzali poistenie v nezamestnanosti.

vysvetlenie

ak sa pojdes evidovat k 2.5.2015 rata sa obdobie od 2.5.2012...
otazne je len, ze ci ti zamestnavatel platil socialne poistenie ked si pracoval na dohodu...
a ak sa pojdes prihlasit na UPSVaR, treba priniest vsetky zapoctove listy od zamestnavatelov samozrejme...a na prvu davku v nezam. sa caka cca 2-3 mesiace...

Matej.J..

Cize SZCO nerata, tym padom mam odpracovanych 26 mesiacov, cize 2 roky. Tym padom by som mal podmienku splnit. Len je otazka ci mozem ratat aj dohodu pred rokom 2013. Ak nie, tak mi chybaju este 4 mesiace.

vysvetlenie

podmienka je mat zaplatene poistenie v nezamestnanosti pocas dvoch rokov (730dni) v obdobi poslednych troch rokov pred zaradenim do evidencie...
ked si bol SZCO platil si si len zdravotne?Ak ano, tak ti narok na davku v nezamestnanosti nevznikne.