Existuje odbornik, ktorý by mi vedel vytvorit presnu dietu na histamínovú intoleranciu?

Táto diskusia patrí k článku: Existuje odbornik, ktorý by mi vedel vytvorit presnu dietu na histamínovú intoleranciu?
Existuje odbornik, ktorý by mi vedel vytvorit presnu dietu na histamínovú intoleranciu?

Pred troma tyzdnami mi zistili histaminovu intoleranciu. Uz niekolko rokov ma trapili tazkosti- neznesitelne krce, pocit zvracania, svrbenie pleti a vyrazky- bolave podkozne vyrazky na tvari prip.tele, unavenost atd. Boli obdobia kedy to bolo super,niekedy horsie, niekedy katastrofalne- no \"konecne\" uz mam diagnozu. Chcela by som sa opytat- tych jedal, ktore obsahuju histamin, je strasne vela- snazim sa to maximalne dodrziavat ale su dni, kedy mi napriek tomu pride velmi zle+krce v bruchu+vyrazka a uz viem, ze zase som zjedla nieco nevhodne. Jednoducho silou mocou sa snazim odkontrolovat co to moze sposobovat, ale neviem na to prist. Momentalne som uz par dni nebola na velkej potrebe-nemozem. Chcela by som sa opytat este na DAO liek- aku s nim mate skusenost? Momentalne beriem kazdy den Fixit a raz tyzdenne Imunor. Nebol by lepsi Zodac? A co homeopatika? Pripadne Vas prosim o nejake rady co s touto alergiou- nealergiou. Existuje na to nejaky odbornik, ktory by mi vedel vytvorit presnu dietu? Zaujima ma vsetko co mi o tejto chorobe- alergii mozte povedat.