Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako na nervoveho človeka

Príspevok v téme: Ako na nervoveho človeka
AN Sarah

Iste má každý z Vás vo svojom okolí človeka, ktorý je na tom dajme tomu horšie s nervami - nervák. Niekto za to môže, niekto nie, ale faktom je, že každý má skúsenosti s osobou či už rovnakého alebo opačného pohlavia, ktorá sa však nevie v istých situáciách kontrolovať. Ako komunikovať s takými ľuďmi? Hlavne na pracovisku, pretože to je okolie, kde si nevyberáte, s kým prídete do styku alebo nie. Ako udržať debatu tak, aby sa stále prebiehala konštruktívne? Ako nerváka jemne taktne upozorniť, že zbytočne nervačí a vyvádza z miery aj ostatných?

kafe

"Ako preukážem niečo ,aby som bola pred ním rešpektovaná?" Tým, že sa ho nebudeš báť. Ale rešpektom by som to nenazvala.

Slobodna

Treba si uvedomiť, že takýto človek nemusí byť len obyčajný nervák ale môže to byť u neho fyzická/nervová porucha alebo psychického pôvodu. V tom prípade je jeho ďalšie správanie dosť nepredvídateľné, ale tak kto chce, nech ho skúsi vyprovokovať a uvidí :)

anjelik *

Človek typu nervózny, podráždený, veľmi rýchlo vybuchujúci..je taký preto, lebo sa nevie ovládať a ani ho to nenapadne. Skúsenosťami, veľakrát už z detstva, totiž prišiel na to, že cesta vyhodenia z konceptu toho druhého, parazitovania na ňom, je cesta energeticky veľmi výhodná. Keď ty, ako nervák, nemusíš robiť v podstate nič, stačí ti druhého nasrať a máš vystarané o chutné žrádielko a tým, je duša toho druhého. :o) Pretože tým, že ty sa naserieš, prestaneš dotovať seba a smeruješ svoju energiu, svoju pozornosť k nemu. Jeho to nabudí, cíti sa super. Ten dotyčný nevie, že je to len a len dočasné a že to v ňom nezostane, ale to mu nevadí, pretože sa vždy nájde niekto iný, kto sa vytočiť nechá. :o)))
Ak ty ale nechceš byť pre toho druhého iba žrádlo, nechceš byť už ďalej obeťou, tak sa musíš ty naučiť ovládnuť seba, svoje podráždenie, svoj hnev, že akým právom tu na teba vrieska a ponúknuť mu iba svoj vlastný pokoj. Ty nič nestratíš a on získa vzor..ver, že pokoj, hĺbka, je vždy silnejšia ako rýchlo vybuchujúca emócia, ktorú má v sebe on. Je to veľmi náročné, ale ty máš šancu sa to pri ňom naučiť. Takže najbližšie, pokoj na duši, úsmev na tvári a uvedom si jedno, pred tebou je malilinký zmrd, ktorý ešte nedospel, aj keď má na sebe staré telo. A na dieťa sa potom netreba vôbec hnevať. Ale mu pomôcť dospieť vlastným príkladom vyzretej bytosti. :o) Pre ktorú je ovládanie seba úplnou samozrejmosťou.

Slobodna

Nijako. Rešpekt si treba buď zaslúžiť alebo vydobyť. U nerváka to možné nie je.
Mňa by zaujímalo prečo ti na ňom tak záleží? Je to šéf? Lebo pokiaľ to nie je nadriadený ale len kolega, tak to moc riešiš.

Slobodna

Jedného takého mám žiaľ v rodine a úprimne ti poviem, že s takým človekom je najlepšie vôbec nedebatovať, nie to si myslieť, že komunikácia s ním by mohla byť konštruktívna. Nemohla. Pri komunikácií s ním sa obmedzuj na nevyhnutné minimum. Časom pochopíš, že jemu stačí niekedy aj tvoje Ahoj aby vybuchol, či chytil nervy. Žiadne taktné upozorňovanie, to by jeho nervy vygradovalo do nepríčetnosti. Jednoducho takýto človek, aj keď možno sám o tom vie, si to nikdy neprizná.
Určite neodporúčam byť drzá a provokovať ho. Nebyť zas ani submisívna, ber to proste ako fakt, že taký je, komunikáciu skreš na minimum - tým mu aj dávaš najavo, že ti to príjemné nie je ale čo už keď s ním musíš pracovať.

kafe

za základ by som tiež dala NEBÁŤ SA a nenechať sa obmedzovať, v zmysle jednať s ním ako v rukavičkách lebo "buchne". Klasika - jednať s ním slušne ale rázne. Ja som v tomto drzaňa a neviem, či by moje hlášky vyzneli dostatočne taktne - spýtať sa, či potrebuje trochu čerstvého vzduchu, lebo sa správa tak, že asi hej. A keď je kľudný normálne a jasne mu to povedať do očí, že to nervačenie je zbytočné a vadí to ľuďom naokolo. Nech s tým niečo robí.

LMarika

Nikdy nezmenis ineho cloveka. Zmenit mozes len samu seba, ale nie ineho cloveka. Ja som uz zoparkrat tiez v kolektive nejakeho nervaka mala, proste som ignorovala jeho stavy amoku a tvarila som sa, akoby nic. Jedno je vsak iste: NIKDY BY SOM NEVSTUPILA S TAKYM CLOVEKOM DO VZTAHU, LEBO BY MI UROBIL ZO ZIVOTA PEKLO!!! Byt s takym v kolektive je jedna vec, ale pustit si takeho cloveka do sukromneho zivota je vec druha. Takze jednoducho tych 8 hodin v praci s nim nejako prezit a nesnazit sa o nadviazanie kamaratstva a uz vobec nie vstupovat s takym do vztahu. Logicky - ak niekto na pracovisku vyvadza, kde si je vedomy toho, ze ho vsetci ludia vidia, co potom este moze robit doma za dverami svojho bytu? Jedine peklo zo zivota svojej zene a svojim detom.

Sejla

prerusit vsetky kontakty - ak sa neda, alebo je to kolega v praci tak:
1.) nenechaj sa nijak obmedzovat strachom, ze povies nieco, co sa ho/jej dotke, ci nastve, ak niekto potrebuje specialne zaobchadzanie, nech ide do nalezitej institucie.
2.) drz si odstup a ries s tym clovekom len nevyhnutne zalezitosti na profesionalnej urovni a strucne + zakladna slusnost, ziadne osobne a blizke vztahy
3.) ak vybuchne, tak hlavne sa z toho neposer, nereaguj emocionalne, spytaj sa ho, ci sa moze ukludnit, hlavne sa nesnaz riesit temu, ktora ho nastvala v momente, ked je este v amoku, to ho este viac rozculi a nic nevyriesite.
4.) zial, takyto clovek potrebuje nejaku obet, na ktorej sa odbavi, podvedome si vyberie toho, kto mu to bude tolerovat, ak ta bude respektovat, mas sance, ze to nebudes ty. Ak sa schyluje k vybuchu, naznac mu, ze jeho vybusnost je JEHO defekt a zlyhanie
5.) po nervovom vybuchu sa vacsina z nich uvedomi a ti charakterjensi sa zvyknu aj ospravedlnit, zachovaj si chladny postoj a trvaj na ospravedlneni.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako na nervoveho človeka - Fórum - ZDRAVIE.sk