Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Niečo je divne

Príspevok v téme: Niečo je divne
Sovaa

Netuším ako to povedať,neexistujú slová ako správne vyjadriť to, ako sa cítim.
Ak by som to mala charakterizovať čo najjednoduchšie,
je to ako keby môj mozog je obalený v nejakom obale, v nejakej fólií...alebo hmle, hustej hmle.
Z tohto dôvodu nemám schopnosť vidieť jasne,čisto,...
Neviem je to strašne zvláštny pocit.
Chcela by som si vybrať mozog a umyť ho, vydrhnúť kefou a vložiť zase späť.a taktiež oči
Celý deň mi ubieha strašne rýchlo,neviem ako.
Na konci dňa je pre mňa obtiažne spomenúť si, čo som vlastne robila..a je to také, že spochybňujem či sa to naozaj stalo, alebo som si to iba vymyslela.
Mám neuveriteľný problém koncentrovať sa, stojí ma to neskutočné úsilie. Je to problém keďže študujem na vysokej škole a študujem medicínu, takže asi si viete predstaviť, aký obrovský problém to pre mňa predstavuje.
Stalo sa vám niekedy, že ste snívali, ale vedeli ste, že je to sen ?
a že sa môžete zobudiť ?
Ak hej tak k takému niečomu by som to prirovnala.
Až na to, že ja viem, že toto sen nie je a nedá sa z toho zobudiť..
a ak to mám povedať priamo tak už mi z toho miestami \"hrabe\",vážne už neviem čo s tým..
Prosím máte niekto podobnú skúsenosť ?
Ja len potrebujem byť v pohode, blíži sa skúškové a ja neviem, či mám dosť síl..

Sovaa

ďakujem za vaše komentáre, skúsim si vyhľadať informácie o brain fogu a derealizácií...
asi máte pravdu v tom, že som až príliš preťažená, ale to je vážne tou školou, myslím, že je to pre mňa psychicky veľmi náročné...príliš veľa stresu s mám pocit, že nemám nič pod kontrolou. Som perfekcionista a dosť mi to komplikuje štúdium..asi by som mala relaxovať viac, len nemám čas...
tejto škole som dala všetko čo som mohla no zdravie jej rozhodne dať nechcem...

laura321

asi to bude deraelaizacia - mozgova hmla, skus si o tom cosi precitat. asi tvoj mozog takto zareagoval na extremne pretazenie, prilis vela infomacii, myslienok, stresu, malo relaxu a jednoducho sa takto "brani". Chodia sem aj ludia co to maju po uziti marihuany, alebo trpia depresiami, pricina moze byt rozna, ale osobne si myslim, ze spustacom je nadmerny stres a zatazovanie hlavy myslienkami...

redka

nieco ako brain fog... da sa to ovplyvnit stravou trochu a nejakymi doplnkami vyzivy... a tiez tym, ze si vyclenis popri studiu cas na relax, pohyb a budes mat dobry spanok...

Kýčera

Každá vysoká,ak ju človek berie poctivo,dá poriadne zabrať.No a čo sa týka medicíny,tak tam to platí dvojnásobne.Si v predskúškovom období,tie Ťa už začali mátať,preťažená,potrebovala by si poriadny oddych,kt.si však teraz nemôžeš dovoliť.Mám taký pocit,že Ťa začala obháňať aj nejaká choroba,preto Ti navrhujem navštíviť čo najskôr lekára,aby Ti pomohol.Pozri,prestaň sa trápiť tým,že nejakú skúšku nespravíš,tá sa dá zopakovať,nebudeš prvá,ani posledná,dôležité je,aká budeš lekárka.

NO2

Ja ti rád poradím, hoci len zo svojho pohľadu:-)
Nikdy ti nemôže na vzdelaní záležať viac ako na tvojom zdraví. Keď ti prepne, tak čo budeš mať z toho celého štúdia?! Prd makový.
Potešilo by tvojich rodičov, keby si bola na psychiatrii?! Asi veľmi nie.
Musíš si uvedomiť, že ak by ti to nevyšlo, tak sa budeš venovať napr. alternatívnej medecínke a možno zarobíš viac ako na chemickej medecínke:-)
Prajem ti aj vieru, či už v seba alebo v duchovno, ale mať duchovné zážitky je fakt psycho.
Dneska mi dali vedieť, že mi už s tým dajú pokoja. Ja som si myslel, že si to namýšľam, ale už som fakt pokojný. Nemám potrebu nič riešiť, čo sa týka duchovna a pod. vecí.
Mal som tu napísať, čo si myslia, musel som to spraviť, akoby ma niečo ovládalo.
Mne to bolo aj trápne aj všelijaké, ale nedokázal som sa ovládať.
Suma sumárum to bolo len o tom, že mali potrebu všetko skritizovať. Ako mne to môže byť fakt Scheiss egal:-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Niečo je divne - Fórum - ZDRAVIE.sk