Terapie pro hranicare

Príspevok v téme: Terapie pro hranicare
AlterEgo05

Sice se mi to pranic nelibi, ale kdyz jsem se ted dostala do lecebny, diagnostikovali mi definitivne taky hranicni poruchu osobnosti. (Sakra, proc? Ze se obcas riznu a trpim bludem, ze beze me bude vsem lepe?)
Dochazim uz nekolik let - konkr. 7 na terapii a zda se mi, ze mi to vubec nepomaha, ze porad prevladaji me patologicke vzorce chovani nad temi pomocnymi, ze tem druhym vlastne vubec nerozumim a jsou mi k nicemu. Proc kreslit do vlastnich kontur jakesi imaginace nebo stavet do opozice svou temnou a svetlou stranku nebo tam chodit jen pod vyhruzkou, ze budu zbavena svepravnosti a umistena do ustavu? Jako, tesim se tam, protoze si mam s kym promluvit o svych problemech, ale v podstate mi to nic vic nedava. Opravdu terapie hranicarum pomaha? A co bych pro to mohla delat ja, co vic?

Kýčera

Ide o to,či sa chceš vyliečiť alebo nie.Mala by si pochopiť,príp.nájsť príčinu svojho nezdravého správania.Nie vždy vie pacient objektívne posúdiť svoj zdravotný stav-zlepšenie,zhoršenie,určité zmeny,nieto ešte ten psychický.My vieme iba toľko,či sa cítime dobré,zlé,že nás niečo bolí,...Ak sa chceš vyliečiť,musíš spolupracovať s lekárom,priložiť ruku k dielu aj Ty/vyhľadať aj alternatívu,naštudovať nejakú literatúru,.../,veriť,že sa z choroby dostaneš a urobiť pre to všetko,čo je v Tvojich silách.Tak veľa šťastia.