Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mám 16 rokov a strašne sa trápim

Príspevok v téme: Mám 16 rokov a strašne sa trápim
Zúfalá123

Ahojte všetci. Ja ani neviem ako začať :/ Proste moja mama často nadáva, je podráždená stále z niečoho. Keď som bola mladšia, tak som to ešte strpela a hovorila som si, bude to dobré. Lebo vždy keď donadávala, tak potom bola ku mne dobrá, aby som sa na ňu nehnevala, ale netrvalo to dlho.
Teraz keď už som staršia, tak, ja fakt neviem ako to napísať, to by ste museli zažiť:/ proste dnes sa môj tato dal ostrihať dohola a ona začala po ňom ziapať: ,,ty koko* čierny, vyzeráš ako väzeň, poviem deťom, že ich chceš znásilniť, aby si mohol ísť do vezenia." Proste keď som to počula, tak mi bolo hrozne :/ Stále sa len hádajú, ale PRE HOVADINY. Netrpíme krízou, že by nám chýbali peniaze, alebo chorobou a tak, len ona je asi šialená alebo čo, keĎ takto nadáva. Len proste niekedy je dobrá, nachystá mi veci do školy, ale ja už sa s ňou nechcem moc rozprávať a za to mi nadáva, že prečo s ňou málo komunikujem. Ale to sa proste nedá :/ Tatu mám veľmi rada, nikdy by nám neublížil, mama mu hovorí, že kedy už konečne skape, ale ak sa mu niečo stane, tak ja sa fakt zabijem, lebo žiť s mojou mamou sama, by bolo hrozné. Sestra je na intráku, ale ona je slepá. Vždy je na maminej strane. Neviem, čo robiť, je mi niekedy ľúto, že už s mamou nekomunikujem, ale proste sa to nedá, keď takto rozpráva :/ fakt neviem, čo robiť, moje sebavedomie je v koncoh, nedokážem sa na strednú dostať, lebo monitor som pokašlala, (ne)kamarátky mi hovoria, že na gympel ma nezoberú, ja proste nemám u nikoho oporu :( často uvažujem nad samovraždou. Nebaví ma žiť, som škaredá, nikto ma nechce, a ja naozaj nevidím dôvod žiť. Zabiť by som sa nedokázala, ale počula som už o eutanázii a keď raz budem staršia, tak by som sa chcela takým besbolestným spôsobom zabiť. Prosím odpusťe mi a nenadávajte mi, lebo ja už fakt neviem, čo robiť :/ z celej školy mám len dve naozajstné kamarátky, iné ma ani nechcú, lebo som nudná a nesmejem sa moc, nemám proste prečo :( čo by ste robili, keby toto všetko, čo som napísala, prežívate :/

purplepink

Ahoooj. Zato, že je tvoja mamča taká aká je, ty predsa nemôžeš. A zahodiť celý život len tak?! To predsa nie je riešenie. Pracuj na svojom živote, aby bol iný ako ten mamin a aby si ty bola iná ako ona :) . Nezahadzuj šancu, že sa nedostaneš na gympel. Vschop sa, pokúšaj sa o to!!! A keby si sa tam náhodou nedostala pôjdeš na inú SŠ, obchodnú, priemyslovku... dnes sa dá v pohode ísť na VŠ aj s takej strednej školy. Naplánuj si svoju budúcnosť, svoju krásnu budúcnosť. Čo by si v živote chcela robiť, kam sa dostať, čo študovať, čo vidieť... je toho príliš veľa krásneho aby si to hodila všetko len tak za hlavu. Kamarátov si nájdeš časom, možno na SŠ stretneš nejaké nové kamarátky príp. kamarátov :) nebuď z toho smutná.

antonietta

Ahoj moja mater mi znicila zivot. Chlastala a opustila ma aby sa mohla kurvi* Ked niekedy prisla na navstevu dva dni pratala a potom zacala blaznit zasa chlastat aj zaclony postrhala aj s nozom nas nahanala takze si vezmi aky zivot som mala ja a opora nikde :( Este aj o otca ma obrala ty mas aspon toho otca na tvojom mieste to riesim s nim najlepsie by bolo keby ste sa odstahovali samostatne od nej je to psychopatka a znici ti zivot poznaci ta to ako to poznacilo mna ja musim chodit na psychoterapie :(

[zruseny37]

Odporúčam ti neoponovať mame, keď to aj tak nemá význam. Skús si zachovať vždy chladnú hlavu a keď vidíš, že je nahnevaná, zbytočne ju viac nedráždi. Tvoji rodičia, bohužiaľ, nemajú pekný vzťah, ale ty s tým nič nenarobíš, to je problém, ktorý by mali riešiť oni sami spolu. Pokús sa splniť jej to, čo chce, pokiaľ teda nebudeš musieť robiť niečo úplne proti srsti, predsa len je to tvoja mama, takže tých pár minút pred odchodom do školy sa s ňou porozprávaj... Z monitoru si nerob ťažkú hlavu, o ničom nesvedčí. Na gympel sa pokojne ešte môžeš dostať a na také "kamarátky" sa vykašli. Tiež som mala spolužiačku na základke, ktorá mi vravela, že ma nevezmú, a nakoniec bola práve ona tá pod čiarou. Samovražda ti nič nevyrieši. Si mladučká a určite chceš toho ešte veľa zažiť. Nebudeš sa hádam vzdávať, keď máš toho toľko krásneho pred sebou? Si v puberte a to ti tiež priespieva ku chaosu v hlave. Neverím, že si škaredá. Každá žena je pekná. Stačí si umyť zuby, učesať vlasy a usmiať sa! Ja vidím dôvod žiť. Máš v sebe potenciál a namiesto smútku by si sa mala zamyslieť nad tým, čo by si v živote chcela robiť, čo ťa baví, čomu sa chceš venovať a pomaly si za tým ísť, aby si sa jedného dňa zobudila a zistila, že sa živíš tým, čo ťa baví. Mimochodom, mať 2 dobré kamarátky je oveľa viac ako 100 povrchných priateľstiev.

bella21

zúfalá, Tvoja mama má asi nejaký vnútorný nevyriešený problém, a preto sa takto správa. Človek reaguje podráždene vtedy, ak sa sám necíti dobre, prípadne pociťuje niečo ako "útok" na svoju vlastnú osobu, pričom to nemusí byť nejaký momentálny podnet, ale aj niečo, čo sa ťahá dlhé roky. Nech už je to čokoľvek, ako dieťaťu v rodine Ti bohužiaľ neostáva nič iné, len to strpieť. Skús hľadieť na mamu z tohto pohľadu, že sama je obeť niečoho, proti čomu je bezmocná a v tejto bezmocnosti dokáže reagovať len podráždenosťou a nadávkami. Je to bolestné, počuť niečo také z úst mamy na adresu otca. Vtedy si povedz, že to nie je skutočne ona, veď ako píšeš, dokáže byť dobrá a keď túži po komunikácii s Tebou, znamená to, že jej chýba rozhovor s Tebou, a to je ľudsky pekné. Ak by nebolo toho podnetu, ktorý nepoznáš a ktorý v nej vyvoláva také správanie, bola by to iná osoba, však? Možno by aj potrebovala psychológa, ktorý by jej pomohol. Nevieš pravú príčinu, prečo tak koná, tak sa snaž ju veľmi neodsudzovať a hľadieť na ňu so súcitom, lebo tým, ako sa správa, trpí v prvom rade ona sama a nevie si pomôcť.

Ak sa také veci dejú u vás doma, asi je ťažké dobre sa sústrediť na školu. Čo je medzi rodičmi, to si musia vyriešiť oni sami a Ty to nedokážeš ovplyvniť. Je nesprávne, ak nejaký problém, ktorý majú medzi sebou takto prenášajú na Teba. Možno by mohli skúsiť manželskú poradňu, ale rovnako ako pri tom psychológovi, pokiaľ tam mama sama nebude chcieť ísť, tak ju tam ísť nikto neprinúti.

Možno si pokašlala monitor, ale ak sa na prijímačkách berú do úvahy aj známky z vysvedčenia a hlavne výsledky prijímačiek, a Ty si sa dobre učila, možno by si mohla skúsiť aj to gymnázium. Nemáte nejakú poradkyňu na škole, ktorá by Ti poradila? Mrzí ma, že si na toto rozhodovanie sama, keďže práve teraz by si potrebovala cítiť oporu v rodičoch.

Snop22

Ahoj. Ver mi mala som to ešte horšie ako ty, omnoho horšie. Jednoducho to musíš zniesť, príde čas a ty z domu odídeš. Snaž sa nevnímať a nereagovať na to čo sa deje okolo teba pretože iba ti to bude ubližovať. Ked sa hádajú odíd z miestnosti, daj si sluchátka a rozptýl sa. Nepočúvaj čo si hovoria, tým si iba škodíš. Nereaguj na to ked Ti mama nadáva, povedz si Ok ona má blbú náladu, som tu jediná v okolí tak preto mi nadáva.
Mama ťa má rada, nadáva lebo má očividne vlastné frustrácie. Možno by bolo dobré porozprávať sa o tom s ňou, povedať jej, že ti ubližuje. Skús to. Ja som svoju mamu počúvala celé roky a výsledok je katastrofálny. NEVER NICOMU NEGATIVNEMU CO TI POVIE, ver mi, inak dopadnes ako ja, poznacena na cely zivot.
Ja viem ze to je tazke ale skus to. A skus sa tak velmi nelutovat, iba ti to ublizuje, ver mi, viem o com hovorim. Skus to brat z toho pozitivneho hladiska, nie ze mam iba dve kamaratky ale mam az dve super kamaratky :) Nezabijaj sa prosim ta! Su horsie veci a ludia ziju. Umenie je ist dalej, spadla si na hubu ? No tak vstan! Spadla si zase ? No tak sa znova opras a chod dalej. Nikdy nebudes stastna kym si to sama nedovolis. Chapem co prezivas, skus si vsak hladat pozitiva. Ja som to mala fakt zle, u nas sa diali take veci..kazdopadne vzdy som si povedala: mam co jest, mam kde spat, mam za co byt vdacna. Neumieram, nie som chora, netrpim nejako strasne. Miliony ludi denne umieraju a chcu zit a ja tu budem plakat sama nad sebou?
O 2 roky si dospela, nebude trvat dlho kym budes zit vlastny zivot, nenic si ale vlastnu buducnost tvojimi mysleinkami pritomnosti.
Bud silna, ja viem ze to dokazes otazka je myslis si to aj ty ?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mám 16 rokov a strašne sa trápim - Fórum - ZDRAVIE.sk