Strojček

Príspevok v téme: Strojček
Danda♥

Ahojte :)
mám 12 rokov a už asi 3 roky nosím nočný strojček
naposledy keď som bola na kontrole zubár mi povedal, že sa mám rozhodnúť či mám, alebo nemám si dať fixny strojček
Sesternica mi hovorí, že odkedy jej dali fixny strojček dole má povlaky na zuboch a keď jej v dospelosti začali rásť osmičky tak sa jej opäť zuby skrivili
Nemám ako úplne krivé zuba len mám trocha dvojku v pravo krivu a ostatne tak trocha - ale ak sa na mňa pozriete nevidno veľmi že mám krivé zuba
a teraz neviem čo mám robiť :(
Poraďte mi prosíímm :) ;)
Máte nejaké skúsenosti??

prichina

danda, ja ta neodhovaram, skus. ved nemusis tak dopadnut ako ja. u mna bol problem, ze mi to robila diletantka... terajsi zubar nechapal... povedal ze by to dal do dvoch rokov reklamovat, ze ona je stara generacia. mat znova 14 r. a peniaze, risknem aj ja..ale sakra by som si dala bacha komu sa zverim do ruk..

lea555555

no ja som mala v detstve nocny strojcek a potom sa ma tiez doktorka pytala, ci chcem fixny na uplne dorovnanie, ale uz som si nedala, zuby mam naoko rovne, nemusim ich mat uplne ako podla pravitka... no ale ten nocny strojcek mi kazala nosit do 20ky, co som dodrziavala, od detstva!! a zuby mam rovne stale, lebo mi vravela, ze sa mi to inak vrati...takze tak... ked je to na noc, tak mi to nevadilo, niekedy som to aj trosku flakala, ale davala som si ho..stoji to za to, zvlast u baby...

Danda♥

Takže zbytočne peniaze čo... :/
Ja viem ale to je také ja by som najradšej mala UPLNE rovne zuby ale načo mi sú na 5rokov keď potom aj tak sa mi skrivia :/ Ale zase je to také, že čo ak sa mi neskrivia? Je to risk ako si povedala ale ja mám čas do septembra, dovtedy si to ešte premyslím
A ako hovorí jeden chalan: o kráse sa raď s chalanmi a nie s dievkami, chceš sa páčiť chlapcom a nie dievčatám tak prečo sa potom pýtaš dievčat: akú fotku si mám dať, ako sa mám obliecť,či si mám dať strojček..;) A tak teraz urobím spytam sa nejakého chalana- aj ked sa pritom určite budem hanbiť- ale stojí to zato! :)

Danda♥

Ďakujem :)
Ale mne ide o to akože či mi ho treba. Rodičia zaň vyhodia peniaze a ani mi nepomôže...
Zubári ti nikdy nepovedia čo bude o 20rokov po strojčeku, oni vidia iba to čo keď ti ho vyberú a sú tam rovné zuby... -_-

[zruseny37]

Ja som ako 13-ročná strojček dostala, aj keď som ho nechcela, ale vraj som mala krivé zuby a bolo to treba. Raz za mesiac mi ho zubár zatiahol a tak to bolelo, že som nemohla jesť, ani sa sústrediť. Nenávidela som ho a ani som ho nedonosila. Asi po roku išiel dole, zuby sa mi čiastočne vrátili späť a bolo mi to jedno. Niekoľkokrát ma zuby ešte pobolievali, aj keď som ho už nemala, spravili sa mi menšie medzery na miestach, kde mi zubár vytrhol zuby, aby som ich nemala tak nahusto. Neskôr som dostala aj ja nočný strojček, ktorý mi bol tiež nepríjemný a ako som mala pocit, že mi dobre na zuboch nesedí, tak sa mi ho podarilo na druhý deň zlomiť. Odvtedy som ho v ústach nemala, rodičia zaň vyhodili asi 1300,- Sk a doteraz to ľutujem.

Záleží na tebe, či ho chceš. Mám aj kamarátky, ktoré ho v minulosti mali dobrovoľne, zvládli to bez frflania, nie ako ja, a sú spokojné.