Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako si nájsť priateľa?

Príspevok v téme: Ako si nájsť priateľa?
rowan

mám už dvadsaťosem rokov a ešte som nemala priateľa. ide o to, že som dosť tichý človek a len tak sa pred niekym neotvorím. mám aj nápadníkov a ľudia stále sa mi snažia niekoho dohodiť, momentálne jedného chalana, ktorý sa mi ale vôbec nepáči, ale vraj už som stará na to, aby som si vyberala a mám brať čo príde. nie som vyberavá ale nebudem chodiť s niekym, kto sa mi nepáči, kto ma dokonca odpudzuje.

minule si odomňa pýtal tel. číslo jeden chalan, ktorý sa mi aj páčil, stretli sme sa, lenže on mi hneď povedal že nechce žiadny vzťah, lebo si chce najskôr zabezpečiť budúcnosť a ke´d sa ma spýtal ako vidím svoju budúcnosť ja, úplne ma to odrovnalo. on je človek, ktorý celý deň niečo robí. mám rada spoločnosť, nie je vôbec pravda, že sedím celý deň iba doma. mám rada literatúru a umenie a v tomto vidím svoju budúcnosť. možno sa tým nebudem živiť, možno zostarnem ako robotníčka niekde pri stroji, ale vždy sa budem venovať literatúre a písaniu a možno raz aj niečo vydám. ale ked niekomu poviem svoje záľuby, iba nad tým mávne rukou.

vôbec neviem nájsť človeka ako som ja. som k tomu ešte aj panna, keby som aspoň dokázala mať s niekym aspoň sexuálny vzťah, vravím si, že vtedy by si ma ľudia možno viac vážili, čo je asi dosť blbé. momentálne sa mi v ničom nedarí, ani v tom čo ma baví, neviem sa sústrediť, čo sa trochu odzrkadľuje aj v práci, šťastná som asi iba vtedy ke´d spím. akoby som zamrzla v čase alebo čo a všetko vedľa mňa uteká.

je toho ešte veľa, čo by som chcela napísať, ale to sa asi nedá :). proste chcem byť iba šťastná, chcem aby ma ľudia brali takú aká som

je tu niekto podobný?

DDA

A váž si samú seba kvoli svojim záľubám. Umenie a literatúra budú vždy vznešené záujmy. A ak sa im chceš venovať venuj sa im naplno. Ale aj v tomto smere musíš viac riskovať a byť kreatívna, umenie a literatúra patria medzi tvorivé činnosti. ale aby si začala musíš sa prestať báť urobiť chybu. Nehovorím že byť kreatívny a byť dobrý v niečom je to isté ako chybovať. Ale ak nie si pripravená chybovať, ťažšie sa odvážiš do toho ísť naplno a ťažšie budeš originálna. Väčšina detí je kreatívna, ale žial vekom ich škola a mnohí rodičia naučia sa báť chybovať. Ako dospelí sa potom bojíme chýb, vytvárame špoločnosť ktorá stigmazituje chyby. Picasso raz povedal, že všetky deti sú rodení umelci. Problém je zostať umelcom aj v priebehu dospievania, alebo v dospelosti, teda vekom ako starneme.

DDA

Celý svoj život berieš moc pochmúrne. Skús sa viac smiať. Keď budeš taká zachmúrená bude to prekážka v tvojom živote pre teba a ver tomu, že to odradí aj iných. Záujem o teba je, takže si treba len správne vybrať. Vyberať ale treba na rôznych miestach. Kvoli tomu ale musíš na tie miesta chodiť. A na tých miestach musíš byť viac otvorená. V dnešnej dobe to môže byť aj internet, ale odporúčam aj osobný kontakt pretože potom ti narastie hrb ked budeš iba zhrbená za počítačom. Hlavne by si sa mala viac otvoriť a skús viac riskovať a byť kreatívna. Bojíš sa ísť medzi ľudí ? Ak máš kamošku choď s ňou. Alebo choď na to inak. Chodíš autom ? Skús chodiť autobusom a stretneš dalších nových ľudí. Možno nejaky sympaťák začne po tebe pokukovať. Ak ti padne do oka usmej sa na neho, osloví ťa a uvidíš. Ty ako žena máš úžasnú výhodu v tom, že muži sa budú tebe dvoriť. Mne ako mužovi sa ženy nedvoria aj ked sa im páčim. Takže tú odvahu na oslovenie musím v sebe hladať ja.
Sama si napísala, že "najväčší problém je v sebe samom a nie druhých". Ľudia sú rozmanití, aj v tých fabrikách, aj v kancloch, tebe ostáva nemať predsudky ako LMarika. A musíš, ty jednoducho musíš byť otvorenejšia. K tomu by ti mohlo pomôcť to, že sa prestaneš brať tak moc vážne. No a čo že povieš nejaku somarinu, všimni si že aj druhí trepú somariny. A vždy prehodnoť či je to čo si povedala naozaj taká somarina alebo si sa len nechala presvedčiť druhým pretože ty sama sebe neveríš. Hmm ? Čo ty na to. Nemusíš sa snažiť byť extrovertná lebo ak to v sebe nemáš nikdy taká nebudeš a prečo by si vlastne aj mala byť že. Nie je zlé byť takou aká si, zlé je keď to aká si ukrývaš lebo si uverila tomu, že nikto ťa neprijime.

Genesis

1. Menej rozmyslaj pretoze tvoj vzorec rozmyslania nie je zrovna optimalny a komplikujes si nim zivot a vytvaras negativne emocie.

2. Nezameriavaj sa len na typy ktore su ako ty. Aj clovek inej povahy ta moze doplnat a posuvat tym spravnym smerom. Ries len to ci sa s clovekom citis fajn alebo nie

3. Skus internetove zoznamky hoc aj pokec.sk. Zeny maju na takychto zoznamkach strategicku vyhodu pretoze je ich tam vzdy menej ako muzov a maju vacsiu moznost vyberu. Je jasne ze na zoznamkach je aj znacne mnozstvo uchylov ale ti su aj v realnom svete a ak napisu tak ich jednoducho ignorujes alebo zablokujes. Dolezite ale je ze sa tam nachadzaju aj v pohode chlapi.

leona38

Rowan..baby co ti píšu majú pravdu..ale mas pocit ze 28rokov a už si stara????
To je debilita si to myslieť aj 40ročný sú aktrativny a žijú naplno...je to tazke ale zahod myšlienky ktoré ta oslabuju držím palce

miki26

Určite nepochopených ľudí je veľa. Každý má určite svoje problémy. Skús sa venovať sama sebe a možno keď občas si vyjdeš vonku tak niekoho spoznáš. To áno stretnúť introvertov býva ťažko osobná skúsenosť, aj ja si snažím nájsť nejakú zaujímavú introvertku, ale aj napriek tomu sa mi to nedarí? hihi... Kdeže sú?

LMarika

Rowan - ja zase rada pisem basne, no nerobim to casto, mozno napisem tak jednu za rok. Robim to vtedy, ak ma niekto nastve a totalne naserie, potom o nom napisem vtipnu basnicku a bavim sa na nej, aj ju dam rodicom a surodencom precitat a zostava to viac, menej v rodine, neuvazujem o nejakom vydavani basni, iba nedavno som jednu poslala do casopisu, len este neviem, ci mi ju tam uverejnia, ale viac-menej je mi to aj jedno. Pisanie basni je fajn, je to hra so slovami, sranda a zabava.
Ty si az prilis dobry clovek pre tento sucasny zly, skazeny svet. Poznala som zopar takych dievcat a stastie v laske predsa nasli, ale nasli ho v spolocenstve mladych krestanov a uz su vydate. Ak byvas v BA, pripadne v niektorom z okresnych miest, mozno sa tam niekde stretava krestanska mladez, chodis do kostola? Si katolicka? Zvyknu sa organizovat aj rozne stretnutia katolickej mladeze. Tam by si mozno vedela niekoho najst.
Ludia sa ti budu snazit stale niekoho dohodit. Ale kto ta odpudzuje, s tym nechod. Ja som kedysi robila vo fabrike na Slovensku a o vazny vztah som zaujem vobec nemala, vrazala som peniaze do zubov a snazila som sa ako-tak setrit si na studium a hovorila som kolegyniam jasne, ze raz pojdem na vysoku, ze mam gymnazium a ony sa mi snazili dohodit retardovaneho, co nevychodil ani osobitnu, so zubnym plakom a stale mastnymi vlasmi a smradlaveho, co nedbal o seba a nonstop nadrzaneho, co mu vtak v gatiach stal vkuse a bolo by mu byvalo uplne jedno, ktoru zensku si vezme, len aby nejaku mal, co bude 24 hodin denne len nohy roztahovat, ale ja som sex nikdy akosi nemusela a vyhovuje mi zivot bez neho, cize absolutne nevhodneho chlapa pre mna mi ponukali a uz na pohlad vyzeral ako mumak a mantak, take su zeny vo fabrikach, skodoradostne a zabavychtive a ty si pred nimi kludne aj vystrel sama zo seba a zabav sa s nimi aj tak, ze posrandujes aj na vlastny ucet, vsak preco nie, ale az tak daleko nezachadzaj, aby si si brala retardovaneho, to by uz bolo moc. Si prilis inteligentna, aby si si brala niekoho takeho, pri kom by si nadobudla pocit, ze pri nom osprostievas. Neviem, teda, ci ta ten chlap, ktoreho sa ti snazili dohodit, odpudzoval po stranke telesnej, alebo po stranke inteligencnej, ale aj tak si ho neber.
Mozno by bolo fajn, keby si sa prihlasila dialkovo na nejaku VS, napriklad na Ekonomicku univerzitu do BA, ak ta ekonomia aspon trochu bavi. Tam najdes studentov roznej vekovej kategorie, budu tam presne taki okolo 30-tky a predpokladam, ze slusni a inteligentni a mozno prave tam nejakemu padnes do oka, kto vie? Pripadne prihlasit sa na nejaky jazykovy kurz a tam sa na teba usmeje stastie. Kazdopadne hladaj medzi inteligentnymi, aj ked je to urcite dost tazke, kedze mladi hufom utekaju do zahranicia, a vobec sa im necudjem, lebo je to to najlepsie, co vzhladom na slovenske pomery platov a cien mozu urobit, zmiznut a uz sa nevratit.
Co tak podat si inzerat? Pripadne precitat nejake inzeraty, ale skor v casopisoch ako na internete. Skus v casopisoch ako Slovenka, Zivot, ak si krestanka tak aj Katolicke noviny. Na internete najdes asi skor takych, ktorym ide len o sex a ty chces v prvom rade vztah. Pripadne vies si predstavit, ze by si vypadla na nejaky poznavaci zajazd, ale sama? Mozno tam nejakeho spoznas, ktory tam tiez bude sam. Ak pracujes vo fabrike, tam si radsej chlapa nehladaj, myslim si, ze ti nie su pre teba. Ja som tiez kedysi pracovala vo fabrike a akonahle sa tam objavil nejaky inteligentny, ktory aj celkom slusne vyzeraz, odrobil par mesiacov, mozno rok a uz ho nebolo, len sa povedalo, ze zmizol do zahranicia. Si vo fabrike? Co tak zmenit zamestnanie? V Bratislave je kopa firiem ako IBM a podobnych, kde sa aj bez VS clovek uchyti, ale len pod podmienkou, ze na aktivnej urovni ovlada aspon jeden svetovy jazk - AJ, NJ. Nech by si tak odisla na jeden rok do Nemecka opatrovat deti a s perfektnou nemcinou by si sa odtial vratila, potom do IBM do BA... bola by si v kancelarii, mala by si inteligentnych kolegov, ale aj kolegyne, medzi ktorymi by bola sanca nejake kamaratky si najst, co by ta mozno aj s niekym normalnym zoznamili... Este stale nie je neskoro, ved mnohi muzi si zenu do vazneho vztahu na zalozenie si rodiny zacinaju hladat az po tridsiatke. To len vo vyspelych krajinach je to ine, ale na Slovensku vzhladom na zlu financnu situaciu ludi sa uz maloktora zena odvazi na prve dieta skor ako v 30-tke.

gastor

Od osoby, ktorá sa Ti páči skús vypožičať niečo, prípadne mu požičaj Ty niečo. A tú vec bude treba aj vrátiť, ak to nezačnete používať spoločne.

kafe

rowan, strach a neistota sú veľká brzda v živote. VEĽKÁ. Ak ti nedá šancu tento týpek, stretneš iného. Prečo sa bojíš byť sama sebou?? "mám pocit, že poviem alebo nepoviem niečo, čo by ho odradilo" ty sa predsa nemáš prispôsobovať predstavám druhých, ale ukázať aká si! Podceňuješ sa a pritom si úplne normálna fajn baba. Prestaň s tým, nie si nemožná. Radšej si povedz: som aká som a mne sa to páči, ja som spokojná.
Jedna vec je byť sama sebou, aby mala druhá strana možnosť zistiť s kým má dočinenia a či sa mu páčiš a druhá vec je, že aj ty musíš mať aspoň nejakú hrubú predstavu o chlapovi ktorého chceš. Kým si nebudeš aspoň trochu istá sama sebou, dovtedy si chlapa nenájdeš. Ty by si chcela partnera, ktorý sa ti vo všetkom prispôsobuje, nemá na nič svoj názor ale stále iba súhlasí so všetkým čo povieš a správa sa presne tak ako ty chceš... chlap nechce od ženy aby bola jeho psom. Ale rovnocennú partnerku, milú, nežnú, svojskú.. neboj sa byť sama sebou.

Delete 2

Dobré alebo zlé návody v podstate nejestvujú...ale ak sa cítiš mizerne tak ten návod asi nebude pre teba pozitívny aj keby bol akokoľvek dobrý.

A áno v sebe treba hľadať. Niečo by som ti poslal ale keďže ma tu zablokovali kvôli tomu, že som chcel pomôcť tak radšej to neskúšam. Ak chceš tak mi napíš mail.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako si nájsť priateľa? - Fórum - ZDRAVIE.sk