Gulicka, vyrazka v usnej dierke sa nechce zahojit uz 3 tyzden

Príspevok v téme: Gulicka, vyrazka v usnej dierke sa nechce zahojit uz 3 tyzden
Danka976

Ahojte,
viem, ze sa tu uz o zapaloch usnej dierky popisalo vela, ale ja svoj problem neviem presne identifikovat.
Na meniny t.j. 16.4. som dostala nove nausnice (nakolko som alergicka na vsetko okrem striebra aj tieto su strieborne), po ich nasadeni som citila taky neprijemny pocit v lavej usnej dierke (boli trosku tazsie ako nosim obvykle, pripisovala som to tomu). Na druhy den mi uz boli velmi tazke, tak som ich vybrala a nasadila svoje stare. V usnom laloku sa mi vytvorila taka gulicka, najprv som myslela, ze to je iba maz a skusala prebehnut par krat nausnicou, ze daco vylezie, ale nic). V pondelok som sla do lekarne, kde mi poradili dezinfikovat a natierat Framikoinom asi 5 dni. Gulicka sa zmensila, tak som nasadila opat nausnice (tie stare spat). Mala som opat neprijemny pocit, ale znesitelny, zacala som patrat po informaciach na nete, precitala som si od vytlacat, po nevytlacat, nechat same prejst, mastit az po navstevu lekara, ktory mi to prepichne a vytlaci. Priznam sa, ze som to skusala aj sama vytlacat, vzdy mi z toho trosku vyslo, ale nabopnalo spat. V lekarni ma sprdli, ze som si do toho zacala rypat, ze mam dalej dezinfikovat a mastit a nausnice odlozit a zahoji sa to. Dnes je 6.5. a ja stale dezinfikujem, mastim, nausnice su v krabicke a gulicka v usnej dierke alebo v laloku stale je, najprv bola tvrda bolestiva na dotyk, teraz uz to neboli ale je stale tam.
Chcela by som vas poprosit o radu, co s tym dalej, ci vazne treba ist k lekarovi, alebo to nasilu vytlacit, alebo mastit a cakat dalej, nakolko su to uz 3 tyzdne a neviem kolko by mal tento proces hojenia trvat, uz som z toho taka nesvoja.
Dakujem velmi pekne za rady.

RNG

Nakaza, alebo alergia.
Na nakazu pomoze napr zmes kokosoveho oleja praskoveho cukru a par kvapiek citricidalu.Alebo dezinfekcia peroxidom vodika alebo koloidnou striebornou vodou.
Na alergiu , napr alergia na nikel pomoze len cas a chelacia
Niektore strieborne predmety su totiz niklovane, aby necernali.

Danka976

Ospravedlnujem sa, mne sa to ukazuje iba raz ta tema, nie som si vedoma toho, ze by som to tu zakladala viac krat.
Ak sa tak nedopatrenim stalo, idem sa to pokusit vymazat, som tu dnes prvy krat.
Ide mi o to, ze som dlhodobo v zahranici a pred navstevou lekara, som chcela vediet, ci neexistuje dake ine riesenie.

sewie

Danka,

v prvom rade-kolko krat chces tu temu este zalozit?!

v druhom rade...co riesis?! tri tyzdne mas problem s uchom, mastenie nemastenie nefunguje. chod k doktorovi a bude vybavene!zjavne tam mas infekciu a rozrypala si si ju.