Odist z De do Rakuska

Príspevok v téme: Odist z De do Rakuska
ANQA40

Ahojte potrebujem vasu radu. S priatelom robime v De v hoteli. Uz druhu sezonu. K nam ku chyznym prisla pracovat veducej dcera je to hnusoba robio kazdemu zle, atd. Moja veduca je tez hnsuna robi mi napriek, pomaly sikanuje veduci hotela nevyresi nic aj keby otom vedel.. Plat mame nižší pretoze sme odmietli robit 6 dni w tyzdni chceli sme 2 dni wolno ako akzdy clovek v hoteli. Teraz mame plat 1034 eur netto, co je samozrejme malo. Do de sme prssli koli lepsej bduudcnosti, ale nie za takuto cenu. Vieme jazyk pomerne super, penazi je menej, najst si pracu v inej oblasti je tez nic moc lebo sme v chudobnejsje casti nemecka ako unas vychod.. Kmaoska mi radi oist do Rakuska do hotela kde robila ona, ze vraj je tam vsetko suepr a 100% by nas tam vzali.mam aj starch predsa co ak bude este horsie? plat 1400 netto.Isli by ste do toho?

daria22

ked pise, ze to ma zistene, ako je to s platom, tak nechapem, preco jej to ids vyhovaraz zato, ze na ty na rovankej pozicii zarobis menej....ved je to normalne, ze zalezi od lokality, nadcasov a pod..

ANQA40

jj vem ze buzerovanie je buzerovanie treba to rpekusnut ale ne ze clovek roi uz druhu sezonu vie jazyk uz mal yb mat nejake slovo, pyta si volno ci moze tak nie, den pred operaciou som musela zavolat a zrusit operaciu len rpeto lebo je vela roboty pritom moja sfka otom vedela mesiac dorpedu to mi uz oríde moc

Shayleen

Daria ja viem ako to tu je sama som to skúšala. Napr v Bregenz hľadajú Zimmermädchen na vollzeit za 1300 eu to je 40 h na týždeň na 6 dní mínus poistenie atď takže 1100 euri

daria22

Shayleen v AT boli vzdy lepsie platy v tychto profesiach ako v DE aj ked len o nieco malo... Treba si zistit, ci tam budete mat aj zbytko a stravu poskytnute, alebo si to budete musiet hradit sami. Ale nevahaj urcite.

Shayleen

No neviem či by ste v Rakúsku dostávali viacej. Keby že chcete 1400 netto tak by ste museli makať 6 dní v týždni a 40 h na týždeň. I ak Zimmermädchen je tu v AT okolo 14.000 brutto na rok čiže 1166 eu na mesiac

daria22

isla by som do toho, akoze co stratis? s tym buzerovanim to bude stale horsie, vlastna skusenost v Rakusku..... a pracu chyznej najdes dnes hocikde, v alpach je hotelov plna prdel:D