Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako úplne dostať kamoša?

Príspevok v téme: Ako úplne dostať kamoša?
Caroline03

Ahojte, neviete mi poradiť ako namotať kamoša, ktorý všetko, a najmä city a emócie rozoberá, analyzuje a rieši hlavou? Poznáme sa už možno rok a pol, stretávame sa tak pravidelnejšie možno 6 mesiacov a posledné 3 mesiace to vyzerá medzi nami ako vzťah, len si to nechce priznať. Rozumieme si v podstatných veciach, aj chémia tam je celkom. Ale mám dojem ako keby všetky ženy porovnával so svojím vysneným ideálom. Možno problém je aj že má inú povahu než ja (ja som skôr sangvinik/cholerik a extrovert, on melancholik a introvert, mnohé veci vníma negatívne). Nemáte niekto skúsenosti s partnerom/partnerkou, ktorí by sa vo vzťahoch viac riadili hlavou než emóciami a citmi, že by mi poradil ako sa mu dostať do hlavy? Je to trochu hard-core level, lebo je ajťák.

Prosím, nepíšte komentáre ako \"vzdaj to s ním\" a pod. Chcem vidieť návrhy na pozitívne riešenia problému. Až keď skúsim všetky možnosti, potom si môžem povedať, že sa vzdávam.

_meno

Ahoj Caroline03

Je to nedovera k zivotu co sposobuje nase oddelovanie, strach - zo straty partnera, zamestnania, byvania atd.

Je to urcite nevnimanie ze zivot je v nas, tak ako my sme v zivote. Bojime sa ze nieco stratíme ... je to strach co ovlada tvojho priatela, preto je urcite k nemu radostny pristup citova otvorenost.

Je to taka klasika, ked s niekym hovorim 1 minutu je rozhovor plytsi ako 10 minutovy ten je plytsi ako 60 minutovy a podobne.

Su to veci ktore sa stali tvojmu partnerovi v minulosti a boli to veci zle. Preto o nich nechce hovorit dat ich na povrch, lebo podla jeho myslienkovych schem tym zoslabne.

Iba laskyplne prostredie prijatia mu umozniuje pocit sunalezitosti, spojitosti, jednoty.

Ciste vedomie, dusa dokaze sledovat len 1 vec sucasne. Ked vezmes priatela si zabehat, do parku, na bicykel ... ked jeho telo dostane fyzicku aktivitu prekrvi sa, tym pociti radost a odkrvi sa mozog.

Nic nerobim -> negativne pocity (zivot). Robim hocico dobre pre vsetkych -> pozitivne pocity (zivot).

Urcite odporucam nejake dobrodruzstvo, vybehnut zo stereotypu.

Ved dobre to padne obom, drzim palce a vela radosti Vam prajem Caroline03 :)

Delete 2

Ak je niekto takýto, ako píšeš tak je len jediná cesta ako sa k takému niekomu priblížiť.

Musí ti úplne dôverovať. Nie slovom ale srdiečkom. No a to nie je ľahká úloha.

Ako na niekoho kto sa riadi skôr hlavou než emóciami? Taký človek nejestvuje. Ak tam nejaké emócie sú tak sú, ak nie, tak nie.

Niekto kto miluje sa hlavou určite neriadi - nie je to možné, až na pár výnimiek.

Takže úplná dôvera, a otvorenosť.

Vieš, ak človek niečo chce tak to musí robiť naplno, všetko! Ak nerobíš veci naplno tak nemôžeš očakávať plný zisk.

A za všetkým je len a len strach.

dalsi

Caroline03
09.05.15 19:03

tak ma napadlo, podla toho co pises, ze on bude typ chlapa, ktory nechce robit ziadnu aktivitu. Je komunikativny, ale zena za nim musi doliezat. Pravdepodobne ho zeny po case poslali k vode, ked sa stale museli snazit.

Caroline03

@idylka: Našťastie nie som odkázaná na to, aby som to brala tak ako to je. Keď to proste nepôjde, tak to nechám plávať, aj s ním. Ja nie som typ, čo vie ľahko prejsť zo vzťahu do kamarátstva, alebo zo zaľúbenosti vie zrazu byť normálna kamoška. Nie nadarmo sa vraví, že medzi láskou a nenávisťou je tenká čiara, a zo skúseností viem, že je to lepšie občas riešiť tou nenávisťou. Respektíve sa vzdialiť. Ľudia do nášho života prichádzajú a zase z neho odchádzajú. To sa mi deje celý život, či medzi kamoškami alebo medzi kamošmi. Jeden jediný kamoš je v mojom živote takmer 10 rokov, ostatní sa pobrali preč. Aj tento sa časom poberie preč, alebo sa poberiem ja.

[zruseny37]

Pozri, keď nereaguje, tak nereaguje. Nedáva nič najavo. Netvrdím, že je priateľstvo viac než vzťah, ale viac než nič, pretože ak budeš na neho tlačiť, alebo sa urážať preto, že ti to neopätuje a ty by si už chcela, tak stratíš aj to. Chlap sa naozaj snaží, ak niekoho chce. Nehľadaj dôvody, prečo je to inak. Neobhajuj ho. Proste to zober, ako to je.

Caroline03

@idylka: Práve to je to, že ja som ten pocit vo vnútri seba mala asi tak týždeň, dva po tom, čo u nás preskočila iskra a trochu sme sa zblížili. Tak možno už aj moja intuícia klame. :( A viem, že sa vraví, že priateľstvo je viac než vzťah, ale to sa len vraví, skutočnosť, aspoň podľa mojich skúseností je iná. Skôr mi život dokazuje, že kamoši boli, a budú, jeden príde, jeden odíde, stále je v mojom živote takýto kolobeh, lebo každý zmení časom smer. A jeden kamoš mi na toto povedal, že: "Kamošmi nebudete večne, tak prečo to neskúsiť?"

Caroline03

@liberta25: Práveže mne viac vyhovuje introvert. Len som nechcela ostať natomto mŕtvom bode ale pohnúť sa ďalej. To bolo všetko. Možno fakt potrebuje kopu času kým si to uvedomí. Ale zase ja nie osm na také čakanie bez istoty, časom mi dôjde trpezlivosť. Každý má ten svoj pohár trpezlivosti a raz to pretečie.

Nina.

Ja si tiež myslím, že ak by naozaj chcel, už by s tebou bol. A čakať na niekoho roky? To je strata času, veď človek môže prísť o toľko príležitostí a takéto prípady, že sa dajú dvaja dokopy až po mnohých rokoch sú skôr vzácnosťou.

[zruseny37]

Mňa zaujala jedna vec a to, že si mu už povedala, že ho ľúbiš, no napriek tomu ti to nijak neopätoval a drží si odstup od vzťahu. Z môjho pohľadu to nie je ten pravý pre teba. Chlap si ide za tým, čo chce, aj keby bol hanblivý. Ak nie, tak to nechce dostatočne. A keďže si mu už svoje city dala najavo, tak sa vlastne nemá prečo obávať nejakého zlyhania, čiže odporúčam netlačiť na pílu. Viem, že si nechcela vyjadrenia nepodporujúce váš potenciálny vzťah, ale nebrala by som to tak negatívne. Možno on nie je ten ideál k tebe, ale je to dobrý priateľ a priateľstvo je veľká hodnota. Ako povedala jedna známa "človek, keď stretne toho pravého, tak to vie, niekde to cíti vnútri v sebe". Teba to asi ešte len čaká.

dixit

Caroline03, vtip je totiž v tom, že medzi slovami a skutkami muža má byť hlavne zhoda. lenže často to tak nie je, a žena si vždy aj tak vyberie veriť tomu, čo sa jej práve hodí :D muž jej ubližuje, ale to nevadí, veď hovorí, že ju ľúbi -> treba sa toho držať. naopak, ak hovorí, že vzťah nechce, to nevadí, veď sa k nej správa starostlivo -> treba sa toho držať...
iste je lepšie riadiť sa skutkami. no nemôžeš prikladať váhu LEN skutkom. chalan ťa má určite rád, záleží mu na tebe, je mu s tebou dobre atď. no vzťah s tebou (teraz) zjavne nechce. to neznamená, že sa to nemôže zmeniť.

hlavne nechápem, prečo si z toho článku vytiahla práve toto, keď tam šlo hlavne o to, čo môže žena skúsiť robiť, ak takéto nastavenie u chlapa zmeniť chce.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako úplne dostať kamoša? - Fórum - ZDRAVIE.sk