Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

krt

Nic na tomto svete nie je idealne ale to niektore zeny vedie k zaveru ze to je uplne na ho... A ked to nie je idealne treba sa toho zbavit. Samozrejme aj muzi maju sklony k vyhovorkam a lenivosti ale feminizmus sposobil ze zeny maju jedno vyhovorku navyse a media im ju dennodenne pripominaju, ze maju pravo pozadovat dokonalost a keby niekto od nich pozadoval opak alebo len zmiernenie (realistickejsie poziadavky) tak je to pomaly patriarchalna tyrania.

krt

dvojpes suhlasim.

...... ver tomu ze nie. Nehladam ziadne fifleny zlatokopky. Uplne normalnu zenu so zdravym uvazovanim.

dvojpes

ja si myslim, ze dnesne zeny vo vacsine pripadov neposkytuju dostatocnu protihodnotu voci tomu, co ziadaju alebo ocakavaju od muza. a keby muzi neboli taki naivni romantici, ako casto su, bolo by to este vypuklejsie.

krt

Ale maju. Casto prehnane. A trvaju na nich. Ked sa ich aj muz rozhodne neplnit lebo ma pocit ze je len vyuzivany alebo nevie ich plnit tak hoci su s nim tak su nespokojne. Alebo ho opustia, alebo podvedu. Takze muzi streckovat mozu kolko chcu ale zeny si aj tak budu trvat na svojom. A na to poukazujem. Ze baziruju na nezmysloch ale baziruju, dupkaju si nohami ze ony chcu a chcu a chcu.
A to je ta ich predstava slobody. Ze od istej doby mozu ba musia pozadovat od muza toto a tamto a hento a ukaze ti jej rozporuplny list protichodnych a v podstate aj nedolezitych poziadaviek alebo je tak dlhy ze si sama nespomenie co vsetko obsahuje, ale chce to.
Pekne o tom pise aj zena Lori Gottlieb. Kto vie anglicky moze si precitat
www.lorigottlieb.com
Ja si myslim ze sa to vymklo spod kontroly. Preto je tu taka kriza vo vztahoch. Zeny su proste rozmaznane. Je to ako ked decku vsetko dovolis a neurcis mu nejake pravidla. Ono same si ich neosvoji ked vidi ze si makky a dovolis mu. Ja tym nechcem tvrdit ze mame byt na nase zeny tvrdi ako v arabskych statoch. Boze chran. Ale je potrebne na niektore veci poukazovat s trosku vystraznym prstom. Lebo cele veky zeny zo vsetkeho obvinuju len nas, ale u seba chybu nehladaju. A zial je vela muzov ktori aby sa im zapacili im len prytakaju ako taki chmulkovia. Alebo si ich kupuju ked na to maju a citia sa ako alfasamci. Realita je ale smutnejsia

cuketka

krt, presne tak - tvoja posledná veta sa mi páči a podľa mňa by to malo byť tiež tak. ak prítomnosť toho druhého je všetkým...

...........

Muzi predsa maju tiez naroky na uspokojenie zenami. Stale sa tocime v kruhu. Nechapem o akych sialenych narokoch zien pises krt. Ved to uz predsa podla fasady zeny vidis, kolko investicii do seba potrebuje. Nie je to skor o tom, ze chcete nieco, co nemozete mat a na co nemate?

dvojpes

ja by som nepovedal, ze zeny maju sialene naroky. maju proste nejake naroky. a je to ich vec.
a muzi sa mozu rozhodnut, ci ich budu uspokojovat alebo nie. to je zasa ich vec.
dost muzov si povie, ze tie naroky uspokojovat nebude, pripadne ich uspokojit nevie.

krt

..... Ale ved taketo nieco urcite nemam na mysli. O nicom takom nepisem. To su normalne veci.
Apropo prijemne chvile sa daju stravit aj bez zbytocneho minania penazi.

...........

Krtko, ach jaj. Neviem, ist do kina, na veceru, zavolat jej, to vsetko je predsa investicia. Nejake hniezdocko, kde spolu budete, ist za nou, autom, autobusom, to vsetko je investicia tak pre muza, ako aj pre zenu. Hlavne, ze muzi maju realistickejsie ocakavania od zeny. Tak ako milovat muza, aby sa necitil vyuzivany?

krt

A to teda akoze mam investovat do zeny ? Tak to myslis ? Zasustat euracmi a ona pribehne ? Ved to tie zeny potom ty sama urazas. To si neuvedomujes ?
Ja netvrdim ze bez penazi sa da fungovat. Da ale asi tazko a su to vynimky. Ci je clovek sam alebo s partnerom alebo s partnerom a detmi tak potrebuje peniaze stale. Ja len poukazujem na to akym smerom sa ta zenska sloboda a tzv. akoze rovnopravnost v skutocnosti ubera. Zeny ju chapu po svojom. Maju sialene naroky, sialene bud v danych podmienkach v ktorych sa nachadzaju (napr. na slovensku) alebo sialene v zmysle protichodne, alebo si vytvoria zoznam ktory dokaze splnit asi len nejaky poloboh, ak taky ovsem na zemi jestvuje, a ked im to muzi vytknu este sa rozculuju a opat vsetku vinu davaju muzom. A ked uz nemaju argumenty tak povedia ze muzi su na nich zli, nevazia si ich, urazaju ich. Alebo sa rozplacu.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Vzťahy a dnešná doba - Fórum - ZDRAVIE.sk