Vzťahy a dnešná doba

Príspevok v téme: Vzťahy a dnešná doba
Zina75

Pekný deň želám. Potrebujem vedieť Vaše názory na vzťahy v dnešnej dobe. Som mladá 27 ročná žena a slobodná. Už 2 roky som nezadaná. Pred tým som mala trojročný vzťah, ktorý som ukončila, lebo ex-partner nechcel svadbu a deti. Najprv som neriešila, že som sama a vyhovovalo mi to. No neskôr by som už aj pristala na vážny vzťah. Ale tam nastal problém. Keď som sa začala stretávať s mužmi tak väčšina z nich chcela len sex alebo kamarátstvo s výhodami. Ja som to odmietala, no neskôr by som už aj na to pristala. Ale tam bol znova problém. Najprv z ich strany bola aktivita a neskôr už nie. Neskôr sa zadarilo a našla som si kamaráta, ale po pár týždňoch povedal že už nechce sex. Dosť ma to prekvapilo ale tak som súhlasila. Teraz ked nad tým rozmýšľam tak neviem kde je chyba. Či v mužoch alebo v ženách alebo v tejto dobe. Raz by som chcela mať normálnu rodinu. Bez toho že by sme sa rozvádzali alebo že by som bola slobodná mamička. Ale asi sa to v dnešnej dobe nenosí. Neviem. Poraďte mi alebo napíšte svoj názor. Ďakujem.

...........

Ibaze dnes sa bez penaze nepohnes a do vsetkeho musis investovat. Nechapem tym vasim vacsnym ponosom na spojenie zeny a penazi. Ved aj pre zenu najdenim si partnera vzrastu naklady. Do vsetkeho treba investovat, ak clovek nieco chce mat.

krt

Ale prosim ta ake urazanie stale. Len popisujem nejaky jav a pouzivam adekvatne slova, nikoho konkretne neurazam.
Ja si myslim ze je super ze zeny dostali rovnake prava a ze v nasich koncinach neziju ako v arabskych krajinach. To uznavam. Ale zialbohu zvrtlo sa to nevhodnym smerom. Ked boli pred tym degradovane zeny, dnes su degradovani muzi na sponzorov, zivitelov pripadne objekt potesenia (u zien je to samozrejme trosku zlozitejsie, nejde len o sex, ale princip ostava rovnaky). Je spravne ak su obaja zivitelia a staraju sa o dieta ale je nespravne ked jeden druheho vyuziva. A to sa deje velmi casto zo strany zien. Inymi slovami prvotna myslienka bola super ale zialbohu ta vacsinova masa zien to ponala po svojom. Chcu muzov vyuzivat a neustale si hladaju pre to nejake akoze racionalne ospravedlnenie. Nenazvu to vyuzivanie len povedia ze maju na to a toto pravo a ze vlastne je to muzova povinnost a v podstate su ony ubohe kvetinky na ktore sa nesmie nikto ani len zamracit.Su stare zname zenske taktiky len v globale.

dvojpes

uplne suhlasim s tou krtovou vetou:

"Myslim si ze muzi vo vseobecnosti maju ovela realnejsie a triezvejsie ocakavania od zien nez je tomu naopak."

.............

Zvlastne krtko, ze prave kvoli tym hodnotam, si ma dnes tu urazil a napisal, ze mam otvorit oci, lebo som zahrabana vo svojom malom svete. Hladas taku zenu, no na druhej strane ju urazas. Dvojpes rozumny nazor, velmi a velka chvala, ak si aj muz dokaze priznat, ze chyba je na oboch stranach.

krt

........ Vsetko si treba zasluzit. Aj to aby sme si vas vazili. S tymito vasimi postojmi sa to ale neda. Slapku si nikto vazit nemoze. Ale rozumnu zenu s nejakymi vyssimi hodnotami nez len prachy taku ktora sa neda kupit si muz dokaze vazit. Ale take sa hladaju len velmi tazko. Vitaz kto taku najde.

dvojpes

hej, ved je zjavne, ze matuce je to pre obe strany.
a s tou financnou prevahou je to jasne, ved velka cast tej zenskej potreby byt chranena je o tom, byt chranena voci vonkajsim vplyvom.
a to je v spolocnosti, kde je uz nasilia dost malo, a teda fyzickej ochrany moc netreba, uz viacmenej prevazne o financiách.
takze ak muz nema financnu prevahu, nemoze tu ochranu zene poskytovat.
ale je to uplne prirodzene, ved ak si zena vie sama zarobit a nasetrit, smeruje tym k samostatnosti.
a ano, suhlasim, tie urazky su naozaj smutne.

krt

"muz ked nema nad zenou financnu prevahu, tak jej vlastne uz nema co ponuknut"
No to je presne jeden z tych problemov. Tymto postojom zeny same seba stavaju do pozicie slapiek a muzov ako sponzorov. Take zeny ako nase slovenky si potom nikto vazit nemoze. Pritom denne sa napriklad len tu mozu zeny docitat ze muzi chcu a hladaju normalny vztah ktory je o laske (isteze sex k tomu patri inak by sme sa ani my nenarodili ze). Myslim si ze muzi vo vseobecnosti maju ovela realnejsie a triezvejsie ocakavania od zien nez je tomu naopak. Blbci sa najdu vsade ale to je ich problem ked zeny maju len za chodiace vaginy, tym sa sami odpisuju

...............

Nemyslis, ze aj pre zeny je to dost matuce? Stale chcu byt zavisle, chranene a milovane muzmi, no asi im neostava nic ine, len byt samostatne, aby nemuseli pocuvat reci o tom, ake su zlatokopky, vyzierky, lenive atd. Zeny nechcu byt urazane, tak ako to predviedol krtko, pretoze je to vseobecny trend vo svete. Je to smutne, ze ti, ktorych milujeme, na nas takto nadavaju a urazaju nas.

yruefbj

zeny sa vedia postarat aj samy o seba, zarobit si, nasetrit. Problem je ze muz ked nema nad zenou financnu prevahu, tak jej vlastne uz nema co ponuknut :D a to nie preto ze je ineho pohlavia, ale preto ze matere a fotrovia nevychovali synov k tomu aby si zeny vazili a respektovali ich. Oni ich stale povazuju za chodiace p*ce vhodne len na parenie :D viem o com hovorim, kedze zijem na slovensku a viem ze ziadny muz ma nikdy respektovat nebude ani keby som mala 3 vysoke skoly a zarabala miliony

dvojpes

tiez to vidim tak, ze velky problem je v tom, ze zeny chcu dost nezlucitelne veci - ako sice trochu vulgarne, ale vystizne napisal krt.
moderna zena chce byt samostatna a nezavisla, ale to len do doby, ked ju to prejde (nechce sa jej, nema naladu, nieco sa nepodari, doplnte iny dovod) a potom zas chce byt zavisla a chranena muzom.
toto prepinanie je mozne dokonca v priebehu jedneho dna, ci aj mensieho casoveho useku :)
pre muzov je toto dost matuce, nie sme na to nauceni, nase prirodzene pudy nam hovoria nieco ine a kulturne sme este nevyvinuli metody, ako na to.
rozumny muz sa tomu prisposobi a zvykne si, hlavne ak ma deti. ved taketo spravanie je u deti bezne. zeny su do velkej miery detinske - citlive, ale malo samostatne, nekonzistentne v názoroch a pocitoch, treba im nechat volnost, ale davat na ne zaroven pozor...
zaroven je to dôkazom toho, ze feminizmus nema pravdu, je to ideologicky omyl. zeny nie su ako muzi a nemali by to ani skusat.
nie preto, ze ohrozuju muzov, ale preto, ze ohrozuju same seba.