Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zavist v rodine

Príspevok v téme: Zavist v rodine
Uspesny

Kedze sem pise vela nestastnikov, chcem sa opytat tych, ktori zavidia svojim rodinym prislusnikom, ked su uspesnejsi ako oni. Vcera sme mali obrovsky konflikt v rodine, lebo sme si kupili uz druhe luxusne auto (predtym sme boli na exotickej dovolenke). Jednoducho to svagor nevydrzal a prisiel za mnou a povedal mi v hneve, ze nas neznasa a nechce nas do konca zivota vidiet. Ja som bol z toho uplne mimo a nechapal som, co sa deje, co mu sadlo na nos. Ja tie veci beriem prirodzene, nechvalim sa tym (nove auto videl nahodou, ked som isiel okolo, kedze byvame nedaleko - nehovorili sme to ludom v rodine), nevyvysujem sa, nehovorim o nich, ked mozem nezistne pomozem - fakt to nie je tym, ze by sme sa hrali na nejakych snobov. Svagrina to nastastie tak nebrala a prisla sa nam za neho ospravedlnit, ze ona je z toho tiez mimo, co urobil, ale ja neviem co dalej. Ako sa mam k nemu spravat alebo sa bojim aj o ostatnych v rodine. Ako k nim pristupovat, aby nemali v sebe taketo pocity voci nam? Ja uz normalne rozmyslam tak, ze predame auta, dom, nastahujeme sa do panelaku a kupim si auto z bazaru a dovolenky budu autom do kempu v Chorvatsku. Ja uz fakt neviem, ked nefrajerim, rad pomozem, som mily atd. a niekto to napriek tomu v sebe takto dusi a dokaze takto sproste vybuchnut. Co by sme mali robit, aby sme "nedrazdili". Ja to beriem tak, ze vztahy v rodine su viac ako akykolvek majetok, lebo ak sa mi nieco stane, tak majetok sa o mna nepostara a nepomoze mi.

Arda

A ked predas auto, byt, a budes chodit do campu, potom to tvojmu svagrovi ulahodi? Ty ked nebudes mat na chlieb, tak on ti na nho neda. Tak preco by si sa mal ty zaoberat jeho komplexami? On ta zivi? On ti plati ucty? On ti dopomaha k tomu, co mas? Tak potom naco sa nim zaoberat? Na svete nemozes uspokojit vsetkych ludi, zacni ho obchadzat a tes sa zo svojej situacie, lebo ked zrazu zchudobnies, tak kazdy ta bude mat v zadku.

Kýčera

Uspesny,ja by som sa Ti v podstate nemala čo ozývať,keďže si sa pýtal tých,kt. závidia svojim rodinným príslušníkom a ja tento negatívny pocit nepoznám,hoci ma celý život prenasledoval.Dlho som sa s tým nevedela vyrovnať,kým som si nepovedala,že lepšie je ak človeku závidia,ako ho majú ľutovať.Máš tu krásne odpovede-Kafe,Anjelik,...a ja sa len pridávam k tým,čo tvrdia,že s tým nič nenarobíš a máš vo svojom živote pokračovať tak ako doteraz a nič nemeniť.Tu by som Ťa však upozornila,aby si venoval čas aj oddychu a relaxácii,aby Ťa takéto tempo raz nepoložilo a nezačali Ti závidieť aj to.To ako sa švagor správa,je jeho problém,nie Tvoj.Závisť patrí medzi tie negatívne pocity,kt. veľmi ohrozuje aj fyzické zdravie človeka.Možno je to aj o tom,že tí,kt. teraz nezávidia si už tým v predchádzajúcom živote prešli a teraz spoznávajú život z opačnej strany,možno...Sú ľudia,kt.budeš neustále "dráždiť",ži si svoj život v súlade so svojím vedomím a svedomím tak,aby si nemusel napľuť do zrkadla na ten obraz,čo v ňom uvidíš.A 100% záruku,že sa o Teba niekto postará,nemáš.Nerob veci s tým,že niečo očakávaš,investuj čas do vzťahov v Tvojej rodine,daj príklad deťom tým,ako sa staráš o svojich rodičov,až potom nasleduje tá ďalšia rodina a môžeš len dúfať,že Ti Tvoje deti/partnerka tú starostlivosť a lásku rovnako oplatia.Závidieť sa dá úplne všetko,aj nos medzi očami,sú ľudia,kt.sa postavia k oknu,založia ruky v bok a sypú zo seba,čo ten a ten má,...a ak im povieš,aby vzali do rúk lopatu a začali robiť,tak sa tvária akoby si hovoril cudzou rečou.A človek,kt.nie je vďačný za to,čo dostane,nezaslúži si,aby v budúcnosti niečo dostal zadarmo.A veľmi dobré viem,o čom hovorím.Poznám babu,kt.darovala veci a dotyčná ako ďakujem ju udala na polícii,chcela ešte viac.Takže nech sa Ti darí i naďalej po všetkých stránkach,švagor nech prestane závidieť a v rodine nech panuje len láska,pohoda,dobroprajnosť a kvitnú len tie dobré vzťahy.

Moireal

jajaa, nesmies sa veru vzdat. Ani ty ani ja. Aj ked by si mala neviemkolko problemov. Mojich by bolo asi na knihu:D ale nesmieme. Lebo kto iny nez my si mozeme dat sancu na to aby sme boli stastne. Myslim ze pomalymi krocikmi sa to da. Najst nieco co prispeje k dobremu pocitu a aj ked vzdy budu na tom niektori lepsie, kaslat na to. Vyzdvihnut svoje kvality a tie neustale vylepsovat. :)
Lebo vsetci mame pravo na to a dovolene byt stastnymi. Ba musime. :))

jajaa

Moireal...som rada, že ma chápeš, ale neteší ma, že zdieľaš v tomto smere podobný osud ako ja...A úplne s tebou súhlasím, v poslednej dobe denno-denne uvažujem, ako zúžitkovať to v čom som dobrá, ešte stále sa akosi nevzdávam a bojujem o svoje zdravie a šťastie pod slnkom. :)

Moireal

jajaa, ja ti napriklad rozumiem. Tiez zazivam ten pocit nedostatku od destva doteraz v podstate a tiez mam zdravotne problemy, ktore nedovoluju pracovat. Je to zial tak. Ale mozno keby skusime co najviac vytazit z toho, v com sme dobre, podari sa nam aj zarobit aj pomoct svojmu zdraviu. :)

jajaa

Úspešný, dúfam, že si ma pochopil, že mojim príspevkom ťa neodsudzujem. Ja nie som tvoj švagor, ja neviem čo by jemu pomohlo. To čo urobil on, že povedal, že vás nikdy nechce už vidieť kvôli peniazom by som ja osobne nikdy neurobila! A, samozrejme, netvrdím, že peniaze automaticky urobia niekoho šťastným, to nie je pravda! Sem-tam mi dajú niečo čo nepotrebujú, napr. že sa im to neosvedčilo doma alebo nejaké oblečenie, ktoré si kúpili, ale nechcú ho už nosiť hoci ho nemali ani raz oblečené, nejaké potraviny a pod.. Bolí ma hlavne to, že ja sa strašne snažím celý život mať viac peňazí, ale mám, bohužiaľ, dlhodobé zdravotné problémy, s ktorými je pre mňa problém robiť v nejakej práci momentálne aj 8 hod. (predtým som ešte kedysi robievala aj 10-11 hod. denne, ešte aj cez víkendy). A keď počujem, že oni boli tam a tam, každú chvíľu niečo kupujú a pod., tak ma to bolí, lebo ak by som mala viac peňazí, investovala by som ich hlavne do svojho zdravia. Aj teraz sa snažím investovať rozumne hlavne do zdravia z toho čo mám, ale je to jednoducho ťažšie. Preto som písala, že na jednej strane im to prajem a nadruhej strane ma to bolí. Ostáva mi sa s tým jedine zmieriť, ale nie je to ľahké. Toto je vľak moja situácia, ktorú som opísala, u vás to môže byť úplne inak.

[zruseny37]

Myslím si, že ty osobne to nijak nezmeníš. Správaj sa podľa svojho najlepšieho svedomia a určite to nevyriešiš predajom domu a auta. Peniaze vám ostanú, švagor prahnúci za majetkami tiež. Aj keby mu všetko dáš, nepomohlo by to. Bohužiaľ, ľudia si stanovujú rôzne priority a niektorí po celý svoj život nepochopia, že statky nie sú všetko. Možno má väčšie bohatstvo než vy, len v inej podobe, ale na to nikdy nepríde alebo to odplaší od seba. Kiežby viacej ľudí našlo krásu života aj v nemateriálnych hodnotách.

NO2

Peniaze si odložte na horšie časy a pomôžte aj chudobným.
Niečo dravé vidia hneď, ale drinu, pot a snahu predtým vidieť nechcú.
Žijú v ilúzii, že niektorým ľuďom padajú pečené holuby z neba.
Je to totálna sprostosť, lebo nič nie je zadarmo.

NO2

Áno, šťastie je o pekných medziľudských vzťahoch. Závisť je do istej miery prejavom hlúposti.
Ja mám pocit, že keď sa na niečo luxusné pozrú tými závistlivými pohľadmi, tak sa tá vec totálne rozpadne a pokazí:-)
Áno, bude pre vás lepšie chodiť na lacnom aute a chodiť na lacné dovolenky a budete sa cítiť oveľa lepšie.
Je to proste tak.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zavist v rodine - Fórum - ZDRAVIE.sk