Ked on vie ze ho milujem a je si mnou az privelmi isty?

Príspevok v téme: Ked on vie ze ho milujem a je si mnou az privelmi isty?
monulka

Viem,urobila som chybu. Dala som mu az privelmi otvorene najavo,co k nemu citim,ze ho milujem,a teraz sa sprava takym stylom ku mne-ze sa mi neozve aj den a vie,ze si moze hrat machra geroja. Cim sa to prejavuje? Ked mu napisem,ze ho milujem. Jeho reakcia je: to mi je jasne. Ked som mu minule poslala spravu,ze nemozem bez neho byt,zas zareagoval: to mi je jasne. Ked mu poslem ze mi chyba,odpise mi len: zavislacka.
Uz sama citim,ako ma to vsetko trapi. Obcas si uz ako handra pri nom pripadam,doslova. Ze jeho city nie su primerane k mojim. On ma ma rad,ale ja ho milujem. A podla toho sa aj tak ku mne sprava. Je si mnou az privelmi isty. Viem,sama si za to mozem. Uz sa snazim menej sa mu ozyvat,pisat. Ci si to vobec vsimne? Ale ano. No len sa spyta,ci mi nieco je,ci sa hnevam. Ako mam hrat,ze nie som z neho HOTOVA aj ked vie ze som? Proste chcem aby som mu aj ja chybala. Aby mi prvy sam od seba povedal,ze ma ma rad,ze mu chybam. Ako to mam urobit? On sa mi neozve aj 15h a ked sa mu zrazu zmysli-napise mi a caka,ze budem hned ako na snurke. Hned ze mu budem odpisovat,budem cela stastim bez seba,ze si na mna velkomozny vobec spomenul. Sprava sa,akoby som mu mala byt vdacna a stastim cela bez seba,ze mi vobec napise,ozve sa mi :'(
Trapi ma to. No ako mam hrat nedostupnu nezamilovanu,ked on vie az pridobre,ze ho milujem a je si mnou az privelmi isty? Poradte

betrárka

Prežívam niečo veľmi podobné, ale jednu vec som určite pochopila:) to, že sa neozýva denne ( alebo ako ty uvádzaš 15h) neznamená, že ťa nemá rád, respektíve on mňa. Tiež som v oblakoch keď sa ozve a snažila som sa to riešiť, tak, že sa nebudem ozývať no aj to nepomohlo. Jednoducho zaťať zuby a vydržať. ( Aj keď sama to moc nedokážem :P ) City som mu ešte neprejavila, ale vie to. Dávam to všelijak inak najavo.Začala som sa riadiť tým, že si budem robiť čo chcem, bez toho či sa vtieram, alebo nie. Však život je krátky, nevieš čo sa stane zajtra.Aj sa mi uľaví, keď poviem čo si myslím. A tiež si myslím, že svet speje akosi celkom opačne, mám ísť za druhým aby som dostala prvého :O. Veď to je provokácia hneď ešte ani vzťah neprišiel. Ľudia si komplikujú život zbytočne, myšlienkami,čo si kto myslí. ROB VŠETKO NA ČO MÁŠ CHUŤ. Prajem ti veľa šťastia a môžme sa kontaktovať aj súkromne ak ti to pomôže, alebo máš chuť.

monulka

Oui. Myslim,ze tu nezistnu lasku mu poskytujem,davam. To o com si pisal v zavere. A o com pises,ze cakam spät,je skor o tom-o mne,ze davam az nadoraz. Proste mu davam nezistne vsetko az do uplneho dna. Nepotrebujem od neho nic,len sa taktiez naplnit-kedze som sa vyprazdnila potrebujem cas na zregenerovanie,zas sa naplnit. Vsak ako mozem davat ked sa vyprazdnim a som prazdna? Ano,naplnam sa sama. Milujem ho aj ked od neho nic necakam. Ale ale ale. Viem,to ale by tam nemalo byt.

oui..

to co sa deje "zamilovanym", ktori nahanaju "lasku" toho druheho, je celkom bezny jav. az na to, ze tu si pletieme dojmy a pojmy. ta nezistna laska, o ktorej hovoris, to je nahananie ocenenia a pozornosti. ked Ti takyto clovek da pozornost, citis sa, ako by si lietala, zamilovana, chcena, naplnena, proste dostavas od neho presne to, po com Ti dusa pisti. ked Ti takyto tazko dostupny clovek tu pozornost obcas venuje, mas pocit, ze si si ju musela zasluzit a uspokojuje Ta dobry pocit zo seba, ze asi teda na to skutocne mas, ked Ti on tu pozornost venoval. Ty nelubis tak toho cloveka, ako lubis pocit zadostucinenia, ktory v Tebe vytvara, ked Ti venuje pozornost. Vtedy citis vlastnu hodnotu. A kedze ide o pocit opojny, je to cyklus nekonecny, kedy ziadonis po odmene v podobe pozornosti a urobis pre nu cokolvek. Ako narkac pre drogu, pes pre pamlsok atd.

Ta "nezistna" laska, to je nieco uplne ine. Nie poblaznena chemia v hlave, ale rozhodnutie, ze pre cloveka urobis najviac, ako bude v Tvojich silach, aj bez toho, aby si musela nieco dostat spat. Akykolvek opojny pocit, akukolvek pozornost, cokolvek ine prijemne, co Ti robi instantne dobre. Nezistna laska je, ked pomozes cloveku, ktoreho mas rada, len preto, ze ho mas rada a netrapis sa tym, ci Ti to akoukolvek formou vrati naspat.

monulka

Neprihlasena,ta tvoja posledna veta je velmi pravdiva: zeny, co davaju prilis, su presne tie, co vzdy skoncia najviac nestastne.
Vidim to aj vokol seba. Tie co maju svojich partnerov ako keby na haku,su k nim neprijemne zle,doslova ich vyuzivaju-tak oni im doslova zobu z ruky. A take ako ja,zeby za svojich partnerov aj zivot dali,miluju ich najviac jak sa da,sme nestastne a nase city,lasku si nevazia.
Najlepsia by bola zlata stredna cesta. Ale ako sa to v laske da ustriehnut? Ustat? Tam proste milujes alebo nie. A ked clovek miluje,tak to vsetko robi z nezistnej lasky pre toho druheho. Asi len musim zo vsetkeho ubrat

neprihlasena

myslela som to tak, ze sa nemas ponizovat pred niekym, kto dal najavo, ze tvoje city nezdiela. to je akoby ta niekto bil a ty by si mu este nastavila dalsie lice na uder. Maj svoju hrdost. Myslim, ze kazda z nas tu uz niekoho lubila. Ale zrela laska je o prijati, nie zavislosti od druheho. lebo mam dojem, ze ty neprimerane potrebujes jeho pozornost. Lenze on ti ju neda, len ak ta chce mat ako na gumicke - ze ta odstreli daleko, ked na teba nema prave chut, ale pritiahne naspat, ak chut dostane.

Inymi slovami, ja by som sa s takym clovekom nebavila. nebola by som urazena, ale jednoducho by som nevyhladavala viac jeho pritomnost, komunikaciu, atd. Skus si to obratit -predstav si, ze ta zacne dobijat chalan, o ktoreho nestojis. Bolo by ti prijemne, keby sa ti stale vnucoval, pisal ti, volal? Ozyvala by si sa mu kazdy den z vlastnej iniciativy? Pochybujem.

Neviem, ci uz teraz lepsie rozumies, ale prestan sa ponizovat a byt ako "na gumicke". akonahle sa ti menej dostava nez davas, znamena, ze mas ubrat. lebo zeny, co davaju prilis, su presne tie, co vzdy skoncia najviac nestastne.

monulka

Dakujem liberta. Viem co mi chces povedat. Snazim sa. No zatial sa od neho este neviem,nedokazem natolko odputat. Mam ho vsade. Je hlboko vo mne

liberta25

ak studujes, tak si neviem predstavit, ako v tomto rozpolozeni davas skusky. ok, zas len moja analyza.
takze si zacne pekne predstavovat a uvedomovat, ze mas zivot bez neho. ide to? ak nie, potrebujes nejaku blizsiu pomoc, ak ano, rozmyslaj, co vsetko ta v zivote bude naplnat. (studium, prax, praca, brigada, kamosi, hobby). sprav si nejaky plan na najblizsie tyzdne a kasli na akykolvek kontakt s nim. lebo ak ho budes mat, budes zas na zaciatku. bohuzial, iny nazor nemam..

monulka

Liberta. Studujem denne VS. Okrem toho mam plno inych aktivit. Pisala som,ze som max.vytazena,ale on je pre mna vsetko. Odputavam sa,robim co mozem. Nie som hlupa. Len ho az neprimerane privelmi milujem. Muzi maju o mna zaujem. No k inym nic necitim. Tam som chladna,nic vo mne nevyvolavaju. Som ako zakliata. Trapi ma to. Lebo laska by mala byt vzajomna. Opatovana. Je to nepomer. Akoby ja som davala zo seba prenho maximum a on mne minimum. Davam ovela viac nez sa mi vracia spat. A z tohto nepomeru som nestastna. Nenaplnena. Nepristupujem k laske ako k obchodu-ma dat/dal. To isto nie. No ked len vy stale milujete,davate zo seba nezistne maximum pre toho druheho a on ako keby to mal na haku,kaslal na vas,citite ze sa vam dostava ani nie 10% a vy davate 150%-tak ako keby ostavala vnutorne prazdna. Snazim sa odputat. Je to tak tazke. Nikdy som nepila,nefajcila,ziadne drogy ani marisku som nikdy neskusila. Nic. Lebo je to tak spravne. A predsa citim,ze som na tom muzovi ako keby zavisla. Keby som citila od neho viac lasky,keby mi viac daval. Pozornosti casu proste niecoho. Cohokolvek. Ale nedostavam nic

liberta25

k tej ziarlivosti len tolko, ze od muzov je to skor reakcia ich majetnickosti a jesitnosti. ziarlivost nema nic spolocne s laskou. ziarli aj zenaty muz, ktory ma dalsich 5 mileniek a to len preto, ze chce byt jediny a najlepsi. to je presne ta majetnickost a jesitnost ani jednu z nich nemiluje. takze cez nejake taketo scenaria by som urcite nesla. musis si dat dokopy psychiku, co tak nieco zacat studovat, alebo kurz, kde budes s inymi ludmi. plus poobede, vecer nejaky kolektivny sport, to by mohlo pomoct. musis len zacat konat.