Ako sa rozísť aby to čo najmenej bolelo

Príspevok v téme: Ako sa rozísť aby to čo najmenej bolelo
adele147

Ahojte, bola by som hroozne rada keby ste mi nejako pomohli a prosím neodsudzujte ma za nič čo tu v tomto texte napíšem napr. môj vek alebo aká som sprostá :/
Mám 15 rokov a môj priateľ 18. Nie nie som z tých tínedžerok čo sa chvália chlapcami jedna radosť že sú už bohvieaké veľké keď majú každý týždeň iného chlapca a samozrejme sa s ním chvália na facebooku. Myslím že mám viac rozumu ako ony... Väčšinou chodím vonku so sestrou a jej kamarátmi keďže ona má 21 rokov stále chodím so staršími von ako s mojimi rovesníkmi..no v tomto si pripadám ako úplne decko (čo vekovo aj som :D) ale poďme k veci. S týmto chlapcom som 3 mesiace ale už vážne nedokážem s ním viac byť a klamať mu do očí :( Zo začiatku ma nejako opantal nie svojím výzorom ale svojím správaním aký bol ku mne zlatý, milý ako sa snažil proste jeho správaním tým aký bol a to vravia že je najkrajšia láska.. začala som si s ním a všetko bolo v poriadku.. no po čase mi hrooozne začal liezť na nervy jeho výzor náš vekový rozdiel čo mi zvyčajne vôbec nerobí problém keďže ako som spomínala chodím vonku so staršími, proste začalo mi vadiť úplne všetko.. On ma stále prenasleduje akokeby sme boli manželia mi to príde, vyvoláva mi vkuse nemôžem ani s kamarátkami ísť jeden deň von lebo potom sa urazí a povie mi: Objednávam si ťa na celý týždeň si len a len moja... Mne to nepríde ako normálne v takom krátkom vzťahu preboha veď nie som pizza aby si ma niekto objednával -_- Nepríde mi normálne keď mi frajer už v druhom mesiaci vo vzťahu povie že chce byť so mnou navždy.. Už len táto veta ma od neho odrádza.. Príde mi teraz ako keby bol mnou posadnutý proste des.. Takto som si svoj pvý vzťah vôbec ale že vôbec nepredstavovala... Keď mu na facebooku neodpisujem 5 minút hneď mi začne otázničky vypisovať kopa správ mi príde odneho kde som haloo tu si? otázničky samé proste neznesiteľné niečo.. Ja už neviem čo mám robiť nechcem ho zraniť lebo vidím že je až po uši zamilovaný ale zase nechcem ho už ani ďalej klamať.. Vážne prosím poraďte mi čo mu mám povedať alebo ako postupovať aby ho to nejako veľmi nezabolelo...

adele147

MultiLevel lenžee problém je v tom, že ty si mala na rozchod dobrý dôvod proste si mu vysvetlila že máš na toe šte čas a konec ale ja mu nemám ako vysvetliť môj dôvod keďže resp. ani žiadny nemám :( proste ho už ne hcem a to mu tak surovo nemôžem a ani nechcem povedať :/

MultiLevel

Hm, toto mi nieco pripomina :D V tvojom veku som tiez mala 20 rocneho frajera, tiez som s nim bola tri mesiace. U nas bol ten problem, ze ja som s nim v 15 rozhodne nechcela este spavat. On bol na to hrozne urazeny a vtedy mi zacalo na nom vadit vsetko. Rozchod bol pre neho hrozne, ale hrozne bolestivy.
Z mojej skusenosti uz viem, ze rozchod je presne taky, aka je vyspelost oboch ludi. Nechcem sa tu nejak chvalit teraz,ale mam pocit, ze som bola v tom veku vyspelejsia ako on. Jednoducho, vedela som, ze so sexom chcem este dlhoooo pockat a teda logicke bolo najst chalana, ktoremu to vadit nebude. Naopak, on vo svojich 20 rokoch chcel by silou mocou so mnou, hoci vedel, ze spat s nim nebudem a teda najschodnejsie by pre neho bolo mat ine dievca. A teda, ked som si nakoniec rozchod vynutila a bol teda velmi emotivny - z jeho strany, bola som nim terorizovana este niekolko mesiacov.
Najlepsie je urobit to hned. Pokojne este dnes. Povedz mu vsetko, co ta trapi, hovor vludne, pokojne, bez nejakych emocnych vylevov. Daj mu pocitit, ze mu nechces ublizit, ale v prvom rade nechces ublizat sebe. Popraj mu, aby si nasiel to najlepsie dievca a bol stastny :) To, ako to vezme, je jeho vec. Ked bude zurit, hnevat sa na seba - je to jeho problem. Fakt :) Nebud z toho ani nahnevana, ani smutna, ani sa neobvinuj, kazdy totiz reagujeme podla toho, ako sme pripraveni reagovat. Takze neries, ci ho cosi bude boliet, len mu praj vsetko dobre a to, ako to vezme uz nechaj na neho :)

[zruseny37]

Hlavne ho už neťahaj za nos. Mala by si byť k nemu úprimná a povedať mu pravdu. Nie je nič horšie vo vzťahu ako predstieranie neexistujúcej náklonnosti. Obaja ste mladí, takže sa neboj, on sa z toho spamätá. Ak sa s ním už nechceš vôbec stretávať, tak mu normálne povedz, že nie si v tomto vzťahu spokojná a chceš to ukončiť. Písomne mu neopätuj vyznania, bozku sa uhni a vyjadri svoje pravdivé pocity. V takomto prípade platí, čím skôr, tým lepšie.