Prosim poradte mi co robit!

Príspevok v téme: Prosim poradte mi co robit!
lia08

Dobry den mam problem,ktory sa moze zdat nie az tak dolezity no ja potrebujem poradit co v takejto situacii robit.Takze zacnem...chodila som k jednemu zubarovi uz od malicka no nebola som s nim spokojna a tak dva roky do zadu som pocula vyborne ohlasi a referencie na iného pana zubara a tak som zacala chodit k nemu.Bola som unho na preventivnej prehliadke a bolo vsetko v poriadku, tak som isla spokojna domov.Asi pol roka na to som sa rozhodla pre bielenie zubov u mojej dentálnej hygienicky, dohodla som si termin a isla k nej.Ta musi pred bielenim skontrolovat zuby ci su v poriadku bez zubneho kazu a tak podobne..A tak si zavolala pani zubarku co ma ordinaciu hned vedla nej a ta skonstatovala a nadiktovala jej nejakých cca7-9 kazov co udajne mam a tak som isla domov s tym ze mi povedali aby som sla k svojmu zubarovi si dat vsetky tie zuby spravit a ze potom mi ich vybieli.Dva mesiace po navsteve hygienicky som isla opat k môjmu zubarovi ten povedal opat to iste ze mam zuby uplne v poriadku bez kazov a tak o dalsie dva mesiace som sla k dentálnej ta si zavolala opat spominanu pani zubarku ktora opat nadiktovala spuuustu kazov a objednala ma k sebe ze ked nie moj pan zubar tak ona mi ich porobi a ja som uprostred a vôbec neviem co spravit,ci ist k niekomu tretiemu, nech povie svoj nazor...Prosim poradtee, vopred Vam dakujem!

lia08

Dakujem za Vase postrehy zajtra idem na roentgen a podla toho uvidim co a ako robit dufam ze na opise obrazka sa aspon zhodnu ;)

Tusan

Nie je kaz ako kaz. Niektore kazy netreba hned opravovat, staci ich len preventivne sledovat na prehliadkach. Ale zase je divne ak jeden zubar vidi 9 kazov a druhy ani jeden. Priklonil by som sa teda k nazoru, ze na tebe chce pani zubarka zarobit. Dentalna hygiena je dobry biznis a ked navyse hygienicka takto uzko spolupracuje so zubarkou, moze to byt "dobry podnik". Nie je na tom samozrejme nic nenormalne, ale niektori to zneuzivaju, kazdy potrebuje zarobit, ale zase takto to prehanat, to zas nie... Aby si sa uistila, ze je vsetko v poriadku a ze mas mozno len dva ci tri malicke kazy, ktore mozno ani nemusia byt hned riešené, chod k tretiemu zubarovi, ku kvalitnemu sukromnemu a uvidis ako na tom si.

lia08

Pani lucia.z dakujem za nazor:) a je to tak ze k mojmu terajsiemu zubarovi som isla kvoli jeho referenciam po celom okrese a len tak tak ma vzal vzdy vsetko krasne vysvetlil popisal problem naozaj som s nim bola spokojna vo vsetkych smeroch no a na spominanu pani doktorku som taktiez nepocula nic zle tak vobec neviem nacom som..ale si myslim ze ked dvaja ludia vychodia rovnaky odbor ktoremu sa venuju nemali by sa ich nazory v tomto smere a este aj pri tak zakladnej veci ako je zubny kaz lisit..

lucia.z

Mala som ten isty problem. Musis si najst zubara s dobrymi referenciami.
Dobri zubari nie su bohati, lebo lecia spravne.

loa08

Praveze roentgen mi nerobili tak asi to tak aj vyriesim a tam sa pekne ukaze kto mal pravdu a ona si ju tam vola vzdy lebo su kamosky avsak ma plno mna zobrala akoze zlutosti tak neviem..kazdy ma tu svoju pravdu :)

sewie

pocula som pripady kedy si pani zubari navymyslali aby zarobili...ale v tomto pripade by ti to ta zubarka snad navrhla hned! Urcite by som isla za niekym dalsim!
ved to nie je mozne aby bol taky velky rozdiel v ich pohladoch!

hrac.

dost zvlastne, ze si k sebe do svojej ordinacie vola cudziu doktorku od vedla a lakaju ta spolocne k nej na spravenie tolkych kazov...

redka

ale vysetrenia robili lekari? len tak pozreli alebo ti robili aj RTG vsetkych zubov? raz za rok ci dva mas tusim na take nieco narok ako sucast prehliadky... doplaca sa za to... tak ja by som si vyziadala este aj to RTG a nech ti to pozrie tvoj lekar a nasledne s tym cd-RTG chod za tou zubarkou nech ti na rtg ukaze, ze kde tie kazy akoze vidi...