Exekutor za neplatenie zdrav. poistenia. Čo môže?

Príspevok v téme: Exekutor za neplatenie zdrav. poistenia. Čo môže?
Jan56835

Ahojte, pred 15 dnami mi prisiel list ze mam nedoplatok v zdrav. poistovni a ze ak do 15 dni nezaplatim bude sa to riesit exekuciou.

Ide o sumu 330e, do 15 dni som zapltil polovicu ale priratal sa mi dalsi mesiac cize mam zaplatit cca 200e

mam 20r som nezamestatny byvam u rodicou, vsetko je ich, nanich prepísané nanmna nic.

Bojim sa ze pride exekutor a budu zato stinahny rodicia a budu mat problemy ide v podstate len o 200e

mozu zobrat byt? alebo co moze vlasne v tomto pripade zobrat exekutor?

Dakujem

dalsi

No a neda sa zo zdravotneho poistenia odhlasit ? Napr. niekto ide cestovat na rok do zahranicia, tak si neplati zdravotne u nas, odhlasi sa.

0vecka

no sice nemozu ale co som pocul nieje to take zriedkave ze nabehnu do bytu a zacnu brat veci ktore niesu tvoje ale napr aj rodicov s tym ze su tvoje... jeto nezakonne a ked s tym pojdes na sud tak ti to pravdepodobne vratia ale radsej sa tomu vyhni ak mozes

N-ika

inak, nie je mi celkom jasne aka to je poistka v zdravotnej poistovni...
ked si nezamestnany a evidovany na UPSVaR plati zdravotku stat..ak je to nejake poistenie tak vacsinou sa da zrusit bud neplatenim alebo zrusenim k vyrocnemu dnu...
a ak mas nejaky dlh ktory nie si schopny splacat, chod do tej institucie a povedz im to...bud ti daju odklad, alebo ti daju moznost splatok...
inak to posunu exekutorovi...neviem naco cakas...

N-ika

blbost, ked si dohodnes splatkovy kalendar, ziadne penale ti uz nebudu nabiehat...urci sa konecna suma a dohodnete sa na splatkach v sume pre teba splatitelnej...

PNela

Máš možnosť sa voči tomu ohradiť a bude to riešiť Úrad dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou a tým na čas exe zabrániš.
Určite by som ale začala splácať aj keď po 5 eur.
Akonáhle nadobudneš majetok tak Ti naň exekútor sadne. Exekúciou sa Ti len zvyšujú náklady, lebo musíš platiť aj exe trovy..