Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Musim to ukončiť...nemam na vyber

Príspevok v téme: Musim to ukončiť...nemam na vyber
ssss.11

Ahojte. Stratila som už všetook sily...nevladzzem už žiť. Všetko sa mi zrutilo...nikto z rodiny nechape moju chorobu. Spravaju sa ku mne horšie jak k ciganom. Vravia stale že za nič mu neni....mam afektivnu depresiu uzkost sf avyvija sa u mňa manioodepresia
Nemam pre čo, pre koho žiť
Najlepšie je hodiť sa pod vlak a ukončiť to cele. Nevladzem už takto. Zabija ma moja chorobA...nikto ma nechape...ani vlastna matka. Bez opory.
Nevydim vychodisko, som osamela,bezmocna....

_meno

Ahoj ssss.11

Ak mozem, ja rad by som si s tebou popisal :)

Zo svojej skusenosti viem akou sa mas moznost stat, preto mi velkou ctou ti pomoct ak mozem.

Tvoja skusenost samoty ... to poznanie, tie pocity, tie principy ktore to vytvorili ......... tvoje skusenosti negatívneho prostredia, ludi, utokov ........... tvoje skusenosti nesnenia, bezmocnosti, bezvychodiskovej situacie.

Ked prejdes na druhu stranu zivota - budes poznat obe strany, aj oba prechody. Clovek kopiruje seba, a ty tym padom budes moct pomoct ludom tym co si si prezila.

Aj to, ze si postupne ochotna sa vzdat zivota je v skutocnosti obrovska schopnost.

Su to obrovske dary, nakolko svet je dualny je volba sa divat na veci ako zle/dobre. Mozem pisat v akej strasnej a zlej situacii sa nachadzas, co len podpori nestastie, smutok, zlo. Rovnako mozem pisat o tom ake dobro ta caka, rozkvitajuci zivot plny lasky, slobody, milych ludi, radostnych cinnosti a podobne.

Zitie je vnasanie vnútorného sveta do vonkajsieho (zo snov na Zem).

Ak by si mala chut si popisat sss, kludne mi napis na ateven@pokec.sk

Vidim ze mas v sebe obrovsky potencial a hlavne odhodlanie na radostny zivot :)

Vela zdravia stastia lasky radosti ti prajem ssss.11

bella21

ssss.11, chceš to vzdať preto, že Ťa nechápu tí, ktorí možno ani nemôžu pochopiť? Neupínaj sa na nich, radšej sa orientuj na tých, čo Ťa pochopiť dokážu. Chodíš na sedenia ku psychológovi?

ssss.11

Bella11 vela sa toho zmenilo odvtedy. Zrazu ma nechape nikto a nestoji pri mne nikto. Oto je tahsie bojovat s mojou chorobou.

Matej

Vážený prispievateľ diskusného fóra ZDRAVIE.sk.

Vami publikovaný príspevok na tomto diskusnom fóre obsahuje formulácie, ktoré je možné z pohľadu prevádzkovateľa portálu ZDRAVIE.sk považovať za informácie závažného, život ohrozujúceho charakteru. Na základe uvedeného si Vás dovoľujeme požiadať o zaslanie Vašich kontaktných údajov administrátorovi tohto diskusného fóra na adresu info@zdravie.sk , aby sme Vám mohli sprostredkovať poskytnutie odbornej pomoci.

V prípade, že nám svoje údaje neposkytnete, sme oprávnení na základe vyhodnotenia obsahu Vášho príspevku pristúpiť ku krokom, ktoré povedú k Vašej identifikácii a následnému zabezpečeniu odbornej pomoci.

Veľmi pekne ďakujeme za pochopenie.

Redakcia ZDRAVIE.sk

bella21

ssss.11, predpokladám, že nikto z rodiny nie je vyštudovaný ani psychológ ani psychiater. Aj keď je to veľmi zraňujúce, ak Ťa najbližší nechápu, bohužiaľ s tým veľa nenarobíš. Chápe Ťa však Tvoj psychiater a všetci psychiatri na svete, lebo Tvoja diagnóza je vedecky podložená a nie vymyslená. Tvoja rodina možno na Teba hľadí cez optiku : podľa seba súdim Teba (len tak hádam). Čiže si napr. hovoria: "veď ju poznáme od detstva, s nami vyrastala a nie je veľmi odlišná od nás, prečo by mala mať nejakú psychickú chorobu? My tiež prežívame stavy, keď sme na dne a nič nás nebaví, ale to patrí k životu. Je to bežná vec a aj ona by sa mala s tým naučiť žiť."

Lenže ono tak vôbec nemusí byť, ako si to predstavujú. Aj Tvoja najbližšia rodina sa môže mýliť v tom, čo si myslí o Tebe a Tvojom psychickom stave. Nikto do Teba nevidí. A niekedy je pre nás jednoduchšie situáciu blízkeho zľahčovať, aby sme sa toľko nad ňou netrápili. Utešujeme sa: veď to nie je / nemôže byť také zlé. On to len príliš prežíva. V skutočnosti však žiadny laik (nie odborník) nemôže s istotou tvrdiť, že za depresívnymi stavmi druhého nie je psychická porucha. Ak sa dá, skús sa nad toto povzniesť. Dôležitý je názor odborníka - psychiatra, a ten Ti povedal, čo Ti je. Ak tomu rodina neverí, sama ich nepresvedčíš - a asi to v Tvojej situácii ani nemá veľký zmysel. Bolí to, ak sa o svojich problémoch nemôžeš rozprávať s najbližšími. Mala by si o nich rozprávať, a preto ak náhodou ešte nechodíš na psychoterapie k psychológovi, tak Ti odporúčam. Je to lepšie ako pokúšať sa zdôveriť rodine, pretože ak Tvoj stav podceňujú a neveria Ti, po týchto pokusoch budeš len viac sklamaná a frustrovaná.

Že chceš zomrieť, tak takéto myšlienky asi patria k Tvojej diagnóze. Akceptuj, že sa Ti také myšlienky roja v hlave, ale nerob nič pre to, aby si ich počúvla a pokúsila si si ublížiť. Sú to chorobné myšlienky a tak na ne pozeraj. Si ešte mladá a tieto depresie nemáš až tak dlho, nelám preto ešte palicu nad sebou a svojím životom. Depresie boli vyvolané najskôr tým, čo si v minulosti prežila a preto je možné riešenie práve cez psychoterapiu. Preto to nevzdávaj.

Mimochodom, čo sa u Teba zmenilo? Veď len nedávno si písala, že s mamou spolu vychádzate, že ste sa zmierili. A čo Tvoj priateľ?

Genezis99

Ahoj ssss.11 ja tiez trpím depresívnou poruchou a tiez mam niekedy pocit ze zivot s touto chorobou nema zmysel a najhorsi je ten pocit osamelosti. Ked chces napis na muffy333@azet.sk

redka

kym zijes vzdy mas na vyber... kym nie si na smrt chora, vzdy je sanca zacat znova... a prosim ta nehadz sa pod vlak... stale pisem, netahajte do toho dalsich ludi, ak ste sa vy sami rozhodli odist...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.