Neviem, čo mám robiť, trápim sa, kam na strednú školu

Príspevok v téme: Neviem, čo mám robiť, trápim sa, kam na strednú školu
Stredná

Ahojte. Monitor mi dopadol zle, zo slovenčiny dobre, ale z matiky len 25%. V pondelok som bola na prijímacích skúškach na gympli v Dubnici. Slovenčina v pohode, ale zase tá matika :/ z desiatich príkladov som vypočítala len jeden a to ešte neviem či je vôbec správne. Proste mi matematika nejde a pravdepodobne sa kvôli nej nedostanem na strednú školu, že? :/ Vo štvrtok idem na gympel do Púchova a zase matematiku nevidím ružovú. Ak ma nezoberú ani na jedno gymnázium, čo budem robiť? Mám vôbec šancu, aj keď viem, že matematiku nespravím? V obidvoch školách otvárajú len dve triedy a ja neviem, čo si počnem. Stále sa tým trápim. Dubnica je príliš silné a ťažké gymnázium, preto by som bola radšej, keby ma tam nezobrali a do Púchova by ma zobrali- tam je to vraj menej ťažšie. Čo mám urobiť?

marika b

take rady,ze uc sa matiku dnom nocou,ani nevnimaj,ked raz nemas bunky na matiku,nebude ti to nic platne
iba si budes nicit zdravie a budu sa ti smiat aka si hlupa
vyber si skolu kde matika nie je a predmety ktore ti nerobia problemy
mam vsak obavy,ze aj chemia ti bude robit problemy a tu na veterine maju tiez
bud sebakriticka,vyber si skolu na ktoru mas vlohy a ktoru bez trapenia zvladnes a nebudes mat problem sa s nou v zivote uplatnit

katka...

Ak to tak velmi chces uc sa matiku dnom aj nocou. Dnes v dobe internetu urcite najdes mnoho cviceni a testov. Vsetko sa da naucit. Len treba velmi chciet. A ak by ti to nevyslo, nezufaj, na veterinu sa mozes dostat z hocijakej skoly, mozes sa aj sama doma pripravovat ak o to este budes mat zaujem aj o par rokov. Si mlada, mas cely zivot pred sebou, mas kopu moznosti. Mozes este dosiahnut vsetko co chces. A ta hotelova akademiaco ti tu niekto radil tiez nie je zly napad. Je to dobra skola a nemas tam matematiku. No a rady typu kasli na maturitu, chod robit casnicku do Nemecka ani nepocuvaj. Drzim palce.

Stredná

Viem, mate pravdu, ale ja sa kvoli nejakej hlupej matike nechcem vzdat gymplu. Chcela by som byt veterinarka a viem ze gymnazium ma najlepsie pripravi. O strednej odbornej skole neuvazujem, je moc daleko...

LMarika

Nechod na gymnazium, nehodis sa nan, tam patria vsestranne nadani, ktorym ide dobre aj matika, aj slovencina. Pripadne priemerni, ktori si vsetko vydru, ale vydriet si to vedia a ak ty si nevies, vyber si ucnovku, ved aj to je skola a matiku tam budes mat lahsiu ako na zakladnej, uvidis. Bez ucenia a bez namahy budes mat na ucnovke jednotky, dvojky, lavou zadnou tam zvladnes maturitu a vysoka skola vobec nemusi byt. Ak pojdes za kucharku, za casnicku, tak po skonceni skoly mozes vypadnut niekam do Nemecka/Rakuska a s otvorenou narucou ta tam za casnicku zoberu, aj ked budes pri rozpravani robit gramaticke chyby zo zaciatku. Budu radi, ze vobec niekoho maju. Budes si moct dovolit byvat v podnajme v garsonke a sama a platit si to tam a este aj nieco usetrit. Pripadne zobrat pracu niekde v hoteli s ubytkom a stravou na sezony, setrit a penazi budes mat viac ako ti, co sa budu zasivat na vysokych skolach pochybneho zamerania, ktore im z hladiska uplatnenia sa na trhu prace vobec nic nedaju, akurat z nich urobia dalsich nezamestnanych. A ak sa na teba usmeje stastie, tak sa ti pritrafi do manzelstva sikovny fesak z Nemecka a mas o krasny zivot postarane. Ja naozaj nerozumiem, preco z toho robis taku tragediu, ze ta nezobrali na taku skolu ako je gympel. Chod na ucnovku a kasli na maturitu, predmety odflakni na nejake trojky a makaj na nemcine, uvidis, budes mat krajsi zivot ako gymplaci, ktori neskor ani s VS nezarobia na Slovensku tolko, co ty s trojrocnou ucnovkou v zahranici. Ja mam gympel, bola som vsestranne nadana a ucenie mi islo lahko, aj slovencina, aj matika, aj jazyky. Pred prijimackami som sa vobec nic neucila, akurat, co som na hodinach davala pozor a vsetko sa na mna nalepilo, ale poviem ti, lutujem, ze som si vybrala gympel a nesla radsej za casnicku, alebo za zdravotnu sestru, alebo za automechanicku, ci vodoinstalaterku, mohla som mat slusne prachy a takto v zahranici zarabam minimum, som sice v Rakusku (rodicov mam chudobnych, nemohli ma dat studovat na VS...), ale mam zdravotne problemy a vsetko vrazam do zubov a do drahych bezlekovych, bezmliecnych a bezvajecnych potravin z Bio obchodov, na studium mozno nebudu prachy nikdy. Milionkrat som olutovala, ze som si vybrala taku sprostu skolu ako je gympel, bol to zly osud, bola som sproste 14-rocne decko a ja som sa v 14-tich este hravala s barbinami s mladsimi surodencami, o zivote som vedela velke hovno, nemala som sajnu, ake vysoke vydavky by to boli pre rodicov, keby ma dali studovat na VS, kolko by ich to stalo... az na gympli sa mi otvorili oci, ked spoluziaci chodili do skoly v znackovych botaskach, ktore boli drahsie ako plat mojho otca a mojej mamy dokopy a rozpravali o tom, kolko to ich rodicov stoji, ked ich starsi surodenci studuju na VS... NO HOROR!!!

Zemjak

No tak teraz us nic nespravis.. Musis tie prijimacky proste spravit dobre inak vies co ta bude cakat. Ja som tiez 9 tacka ale na gympel by som nesla. Podla mna je to len pre takych, ktory chcu ist na 100% na vysku.

Dudeeeee

nechod na debilne gymnazium radsej chod na daku strednu s nejakym zameranim daka SOŠ alebo SPŠ nekde kde je aj prax, ... na vyšku sa dostaneš aj z takychto skol ak si v tom ze len z gympla sa da.. vsade a robia prijimačky..