Hospitalizacia na pdychiatrii

Príspevok v téme: Hospitalizacia na pdychiatrii
levicanka21

Ahojtev pondelok sa bude riesit moja hospitalizacia na pdychiatrii. Problem je, ze si ju v mojej situacii nemozem dovolit z rodinnych aj pracovnych ovodov. Mam vela pn-iek v poslesnej dobe teda mi hrozi ,,vyhadzov" a zijem sama a za naajom neplatim prevodom ale sekom a nema mi to kto platit za mna.
Mozem s objednat u ineho psychiatra? Aj mimo rajon? A musi vediet ze som mala byt hospitalozavana? Tento mi nedava ziadne zaznamy do karty tak by sa nikto nrmal dozvediet nie? A tomuto staremu mam povedat ze som to zacala riesit cez ineho psychiatra kedze to odmietaruesit inak ako hospitalizaciou? A mam mu to povedat osobne alebo staci telefonicky? Alebo som povinna tam prist? Som dospela svojpravna mozem to aj odmietnut lenze keby sa dostanem sanitkou-napr ze by ma uz cakali(ambulancia psychiatra je v areali nemocnice) tak uz sa odmietnut neda jedine platit mastnu pokutu. Neohrozujem seba ani inych, mam psychosomaticke problemy suvisiace s prezitou traumatickym stresom a depresiou a nespavost. Nemam sui skolny ani sebaposkidzovanie, niesom fyzicky agresivna, len verbalne. Maju pravo ma odviest nasilu pokual by som na tu ambulaviu prisla?

levicanka21

Dakujem pekne za odpoved :-) uz som si aj dohodla termin v zlatych moravciach :-) no mozno to bude riesit s predoslym ze abyy mu poskytol aj zaznamy...nieco v tom zmysle povedal ze potrebuje diagnozu a nazvy liekov plus davkovanie vediet tak neviem ci odo mna staci pokial sa v tom tak trochu vyznam (mam tak trochu vzdelanie co sa tyka lieciv atd len este nemam titul) tak neviem ci treba od ,,cvokara" to by si mohol pacos vymysliet hocijaku diagnozu :-)

zewa

Pokial neohrozujes seba alebo niekoho ineho, nemozu ta nasilu hospitalizovat, neboj. Kludne zmen aj psychiatra. Noveho sa opytaj, co potrebuje od stareho, aky je postup.