Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prvá návšteva u psychiatra, ako to prebieha?

Príspevok v téme: Prvá návšteva u psychiatra, ako to prebieha?
Catcher

Ahoj,
chcela by som sa spýtať, ako prebieha prvá návšteva u psychiatra ? Je to to isté čo psychológ ?
Vôbec nie som rada, že tam musím ísť, ale môj psychológ ma presviedčal, aby som tam išla. Vraj je to potrebné a on mi nevie momentálne pomôcť.
Neviem, mám trochu obavy. Nedôverujem moc ľudom, dlho mi trvalo, kým som sa ako tak otvorila pred psychológom. Tiež sa bojím, čo mi psychiater povie, či mi dá lieky a pod. V ideálnom prípade dúfam, že mi nedá žiadne. Nechcem nič, mám právo odmietnuť liečbu nie ? Môžete mi prosím popísať vaše skúsenosti ? ďakujem

dedededee

ahojte je normalne ze psychiater nepyta kartoteku ze staci vediet diagnozu a ake lieky berem pokial menim psychiatra? ved to by si kazdy pacient mohol vymsliet zatajit diagnozu nie?? mi to pride divne...alebo mu tie zaznamy poskutne moj predosly psychiater??

Catcher

Ja študujem v Čechách a poisťovňa mi pokryje iba akútne veci ako pohotovosť a pod. Takže lieky by som si musela platiť sama.
Nechcem tam ísť ale uvedomujem si, že by som mala. A uvedomujem si, že tie lieky asi budem potrebovať.
Ja to nechápem tiež :) Som v rozpore sama so sebou. Potrebujem hlavne svojho psychológa, ktorý mi dosť pomáha (a on to vie), povedal mi, že k nemu môžem zase prísť iba ak pôjdem za psychiatrom. Vraj, že ma nechce vodiť za nos a nebude sa hrať na šarlatána. Bol ku mne aspoň úprimný.
Mám obavu z toho psychiatra, nemyslím si, že bude taký empatický a chápajúci ako psychológ. A je mi z toho úzko, tak preto ma zaujímalo ako to vlastne prebieha.

zewa

Tie psychiatricke lieky nie su drahe :) par centov. To nieje dovod. Pokial to sama nikomu nepovies, tak sa nikto nedozvie, ze tam chodis. Ked cakas, ze sa to vyriesi samo (alebo Samo?), naco chces ist k psychiatrovi? Ja som asi debil, ale nechapem to.

Catcher

Vôbec si to tak nepredstavujem preto som sa pýtala ako to prebieha.
Ono to je komplikované s tými liekmi. Som študent a rozhodne nechcem aby moji rodičia vedeli,keby som nejaké brala a peniaze nazvyš rozhodne nemám. Ďalšia vec je, že nie som zástancom liekov.
Svojmu psychológovi verím, len proste som dúfala, že samo sa to vyrieši nejako.
Je mi to jasné, ja som použila aj google, to si nemysli, len akosi nikde nebolo napísané, čo som chcela aby tam bolo.
A myslela som si, že táto stránka je práve od toho, tak prosím nerob mi to ešte ťažšie. Keď Ti to vadí tak nereaguj. Som zúfalá a vydesená a iba sa snažím ukľudniť...

zewa

Predstavujes si to velmi jednoducho. Myslis, ze psychiater bude s tebou vykecavat? Da ti lieky a o 10 minut si vybavena. Nechapem, ked sama vidis, ze to momentalne nezvladas tak nastojcivo odmietas moznost brat lieky. Ak ich nechces, ides tam zbytocne. On ti nepovie, ze si mas polezkat a pit cajicky. Vypise ti recept. Ak neveris svojmu psychologovi, ze potrebujes tie lieky, tak zmen psychologa a netrep sa zbytocne na psychatriu.
A kazdy tyzden sa tu niekto pyta, ako to prebieha u psychiatra. Ved pouzi vyhladavanie a nemusis cakat na odpovede. Google je tiez dobry kamarat.

Catcher

Ja osobne tam nechcem ísť ale môj psychológ ma stále presviedčal, trochu ma tam aj núti ísť, povedal mi že k nemu môžem ísť až po tom čo pôjdem za psychiatrom. Som v dosť zlom stave a nemám kontrolu nad ničím. Nechcem tu písať o tom teraz. Nechcem lieky ale dúfam, že mi povie že možno si iba potrebujem oddýchnuť, alebo neviem..
Prečo takýto nevrlý postoj? Ak som sa ťa niečom dotkla tak sa ospravedlňujem, áno skúsim si to vyhľadať, ďakujem.

zewa

Naco tam ides, ked dopredu vies, ze lieky brat nechces?
O navsteve psychiatra sa tu toho pisalo mnoho. Staci pouzit vyhladavanie.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prvá návšteva u psychiatra, ako to prebieha? - Fórum - ZDRAVIE.sk