Sposob ochrany

Príspevok v téme: Sposob ochrany
zdradca

Zdravim vsetkych, a chcem sa opytat a hlavne poradit.
aky druh antikoncepcie by ste poradili.
sme par nad 40 rokov.
Od porodu manzelka pouzivala vnutromaternicove teliesko. Super vec ziaden strach pri sexe. Po piatich rokoch sme to dali vybrat a chceli sme druhe dieta. Po porode aj druheho sme dali zaviest vnutrometr.teliesko ludovo Danu znovu. Zase super pred necakanym otehotnenim. Jasne manzelka mala o par dni dlchie kramy, boli aj nejake vytoky no dalo sa to. Kazdych päť rokov sme ju vyberali a po odstupe jednej menstruacie zavadzali nanovo.
Teraz po dovrseni 41 roku na odporucanie lekara zaviest danu nedala. Tak sme skusali kondomy, no kedze ma alergiu na latex a dokonca sa nam aj jeden pretrhol uz sa sexu brani....myslim sulozi.....ma strach. Kedze prasknuty kondom sme riesili tabletkou na vyvolanie menstruacie, bolo jej s nej nanic. Ja som nestastny,lebo viem ze predtym to bolo ok, no teraz je to o nicom. Neviem ci sa mam dat vykastrovat, ci aku antikoncepciu pouzit. Podviazanie vajecnikov, ci semenníkov sme hned zavrhli. Existuje este nieco? Viete , ale fakt rozumne poradit?

sewie

pokial viem existuju antikoncepcne gely-ale nie su az take spolahlive, takze by som to kombinovala s prerusovanou sulozou. Vo vasom veku to uz myslim viete ovladat:)