Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zanedbaná skolióza

Príspevok v téme: Zanedbaná skolióza
babaskolios

Čaute, ako dvanásťročnej mi diagnostikovali skoliózu. Už vtedy som ju mala 25 stupňov. Doktor ma stále strašil s operáciou, nasadili mi korzet a mňa to neskutočne bolelo, tak som to vzdala. Rodina mi veľkou oporou vtedy nebola a nechali ma tak. No samozrejme som bola sprostá. Teraz mám 16, pravidelne ma bolí hlava a mám dosť veľké bolesti. Sem tam aj cvičím, ale potom ma to bolí ešte viac.
Bojím sa ísť k ortopédovi a v mojom okolí ich veľmi veľa nie je. Objednala som sa na Dornovu metódu, vyskúšal to niekto z vás ? .. Už nemám síl, keď ma stále bolí chrbát a hlava. A ja sa operácie bojím, viem, že dlhší čas budem bezmocná a už teraz sa mám veľký problém zaradiť do kolektívu, nie ešte potom.Čo mám robiť ? :( Je tu niekto, kto operáciu absolvoval ?

jajakaja

Ahoj urcite to nezanedbavaj pretoze to bude len horsie chod k ortopedovi a aj ti navrhne operaciu chod do toho pomoze ti to..mna operoval primar Popluhar v Ziline a som mu vdacna za to ze chodim je to naj ortoped na Slovensku...mala som47percent krivu chrbticu teraz tam ma titatove tuce od lopatiek az po trtacovu kost nemam ziadne bolesti uplne sa mi zmenil zivot k lepsiemu fungujem uplne super som stastna ze som isla na operaciu...predtym som od bolesti nevladala chodit lieky ani infuzky mi nepomahali...teraz som6rok po operacii a tesim sa zo zivota...

chuducka332

Ano moze sa to zhorsit ked sa tice vyberu ale maximalne do desat stupnov ...tak mi lekar povedal ze to ani neucitim ....vies ja som mala tazku skoliozu mne velmi pritiahli tic a necitila som si nohy...musela som sa od znova ucit chodit trvalo to rok a pol ....a lezala som asi tak pol roka v kuse ale samozrejme ze som aj sedela po troske ......ale ty sa neboj kolko mas stupnov ...ak okolo 50 tak nehrozi ti nic ....bude to malina ...a zalezi aj aku mas skoliozu ci esovitu alebo jednostrannu....prvych 5 dni budes po operacii len lezat a spat ..napichaju ta infuzkami bolesti neucitis vobec ...potom ta sestricky postavia prvykrat na nohy ...zvyknes si ale ten pocit ze si rovna a vyssia je neocenitelni...tebe urcite nehrozi problem z nohami toho sa neboj ...ja som to mala velmi zle preto sa mi to stalo....boli tam dievcata mladucke co mali okolo 50 stupnov a dva tyzdne po operacii isli domov po svojich nohach ..samozrejme ta odvezie sanitka domov lebo musis lezat este nesmies sa namahat a 6 tyzdnov nebudes moct sediet ...len hned sa postavit a trosku pochodit v korzete ktory ti urobia priamo v nemocnici tusim tyzden po operacii...potom pojdes do kupelov a tam ta rozcvicia pekne ...budes ako znovuzrodena :-)

babaskolios

ale počula som, že keď sa dajú tie tyče vybrať, tak že sa to môže zhoršiť znova.. bojím sa ísť veľmi..A ako si postupovala ? koľko mesiacov si sa nemohla hýbať ?

chuducka332

Ano ja som 9 rokov po operacii mala som 90 stupnov dali mi titanove tice do chrbta ....ale po porode sa mi zhorsilo talk planiujem uz vybrat na jesen lebo ma velmi tlacia uz....ale daj sa operovat do bratislavy nie do ziliny ...
Po operacii budes krasna rovna a bolesti ustupia :-) neboj sa operacie vela stastia :-)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zanedbaná skolióza - Fórum - ZDRAVIE.sk