Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ukončiť alebo pokračovať dalej

Príspevok v téme: Ukončiť alebo pokračovať dalej
Dália

Zdravím
Mam 16 rokov, partner/frajer ma 18 sme spolu pol roka, je moj prvý. Stretávame sa prevažne len cez vikend a niekedy cez tyzďen . Je veľmi náladový, nervózny a arogantný den co den. Ja som tiez náladová ale co sa týka jeho nikdy som s nim nekomunikovala odmerane, veľmi ho lubim, strašne ziarlim. Ked mu volám povie mi potom ti zavolám alebo nemam čas vzdy odpoved takého typu. V posledných dňoch ani nevolavame, nepíšeme si. Neviem co sa deje. V najbližšej dobe sa s nim chcem porozprávať ako to chce dalej lebo ja uz naozaj nevládzem, veľmi sa trápim. Odkedy sa takto sprava ku mne, Bere ma ako samozrejmosť odvtedy som iná všimlo si to veľa ľudí, neusmievam sa, nechuti mi jesť, v škole sa mi zhoršil prospech, nic ma nebaví.Odvtedy ako s nim chodim mam problémy ze nemôžem spavat, v noci sa budím a hneď mi chodia po rozume otázky ,,je doma? Preco mi nevolal ked išiel spat?" Stale je to len o ňom . Posledné pri mesiace som veľmi citlivá, skoro každý den placem niekedy aj za nic ale vačšinou to je kvôli nemu, staci ze mi povie jedno slovo ktoré mi nesedí a hneď mi idu slzy. Nechcem plakat ale nedajú sa tie slzy zastaviť. Uzivam antikoncepciu cca 4 mesiace takze to môže byt aj s toho. Naozaj netuším. On vobec nevie o týchto problémoch , teda nevie o nich nikto, nikomu sa nezdôverujem lebo som sa vo veľa ľuďoch sklamala takze vsetko dusím v sebe. Neviem si predstaviť ze by som o neho prišla aj ked mam taky pocit ze uz o neho prichádzam, neviem ci mam ukončiť nás vzťah alebo sa s nim porozprávať a dat tomu čas.

escap

Myslíš si, že toto je láska? Láska dáva slnko a radosť do duše, lebo cítime, že sa ľúbime a že chceme byť spolu čo najviac. Ze si hovoríme sladké slová, spolu sa smejeme a že aj keď nie sme spolu, myslíme na seba s láskou a tešíme sa na stretnutie. Obaja. Sme k sebe otvorení, hovoríme jeden druhému aj hlúposti a maličkosti, sme ako deti, ale takto je nám dobre.

Láska v 16-tich by mala byť takáto. Čistá, detská, radostná a bezstarostná. Ak sa priateľ správa odmerane, v pokoji sa ho spýtaj na dôvod, nechaj si to od neho vysvetliť. Dohady a neistota nič neriešia, prečo to v sebe dusíš a jemu nič nepovieš? Ak je dôvodom strach, že ho stratíš, tak to nie je dobre. Ak s ním spíš pre to, aby si si ho udržala, tak to nie je dobre. Lebo takýmto postojom ubližuješ len a len sebe -potláčaš svoje city a seba, zrádzaš seba pre neho. Zaslúži si to vôbec?

A prečo spávaš s niekým, o kom ani nevieš či a ako hlboko Ťa ľúbi? A ešte berieš kvôli nemu HAK. Absolútne nerozumné. Antikoncepciou si ničíš telesné zdravie, je to hnus a Ty si ešte v tomto veku vo vývoji, vývin pohlavných orgánov ešte nemáš ukončený. Nehovoriac o tom, že ani HAK nie je 100 %-ná a navyše má aj raný potratový účinok. Sexuálnym životom s niekým, koho láskou si nie si istá, si ubližuješ psychicky, lebo sa možno odovzdávaš niekomu, kto ťa možno využíva. Myslíš si, že priateľ to myslí s tebou vážne a váš vzťah skončí nakoniec manželstvom?

Si na neho príliš citovo naviazaná a ubližuje ti to. V tomto veku nemáš dôvod kvôli nejakému chlapcovi sa takto trápiť, nejesť, nespať, plakať a zhoršovať si prospech v škole. Na tvojom mieste by som reálne zvažovala aj rozchod. Pred tým pravdaže nejaký úprimný rozhovor s priateľom. Avšak určite nie je vhodné spávať s ním a ešte k tomu jesť syntetiká, robíš tým len sama sebe zle. Ak ťa naozaj miluje, ostane s tebou aj tak. A nezabúdaj: láska sa prejavuje v činoch: v slovách, drobných skutkoch lásky k tebe a aj v tóne hlasu, či úsmeve v očiach, keď s tebou dotyčný hovorí. Toto hľadaj u neho, lebo v tomto je úprimnosť. Nemysli si, že ak s tebou spí, že to je dôkaz jeho lásky k tebe. Na toto by som sa nespoliehala (najmä ak sa k tebe takto správa).

Potrebuješ od neho odstup. Určite by nebolo chybou dať si prestávku vo vzťahu na pár mesiacov na utriedenie myšlienok a pocitov. Potom by bolo všetko jasnejšie a možno by si potom už ani nemala záujem vo vzťahu s ním pokračovať.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ukončiť alebo pokračovať dalej - Fórum - ZDRAVIE.sk