Este 16 kil - chudnutie

mondyna

ahojte!v prvoom rade dakujem za ozvatie!
lorinnes no asi to bude tym ze jes malo.vies co?napis ako jes pocas dna a kukneme sa na to dobre?:)

eva ahoj!a kedy si zacala chudnut?

lorrines

Ahooj, pridavam sa :) ja potrebujem schudnut velmi vela :( mám 160cm a 86kg, to je uplna hroza ja viem. Už dlhšie asi 3 tyždne dennodenne cvičim, jem zdravšie, večer už len zeleninu a namiesto toho, aby som sa hybala dole, som ešte aj pribrala. A nielen na váhe, ale aj na centimetroch na tom nie som lepšie :( ja už neviem čo mam robit, nechcem stracat nadej ale neskutočne ma to demotivuje. Ak máte pre mna nejake tipy, čo robit, všetkemu som otvorena.

eva77

ja sa velmi rada pridám, hladám niekoho s kým sa budem moct podporovať :) do leta chcem vyzerať dobre a potrebujem schudnuť 9 kíl

LMarika

Sice mi na mojej hmotnosti nikdy nezalezalo a ani nezalezi, pricom najvacsia konfekcna velkost, ktoru som kedy mala, bola 38 a najmensia (terajsia) 34, dokazala som aj pri "nicnerobeni" schudnut o dve velkosti behom pol roka. Cely zivot, uz od narodenia, sa so mnou tahali traviace problemy (ako babatko som kakala oranzovu vodicku, pricinu lekari neodhalili), ktore som dlho ignorovala, nakolko som to mala od narodenia a myslela som si, ze je to normalne a ze to tak ma byt. Islo hlavne o plynatost a nafuknute brucho, ale aj to, ze ma po jedle casto prehnalo, ze sa mi casto po jedle tocila hlava a bolo mi na odpadnutie a casto som citila, ako keby som zomierala na nejaku otravu, dokonca som velakrat mala velmi silnu bolest hlavy, ktoru ukoncilo az vracanie. Zila som s tym tak, ako keby to bolo normalne a az prilis neskoro som sa nad tym zacala zamyslat. Az ked ma nasli odpadnutu, otvorila som oci az v nemocnici a tam sa ma pytali, preco som sa pokusila o samovrazdu. Nechapala som... Ja a samovrazdu? NIKDY!!! Keby mi boli nasli v krvi nejake stopy po drogach , ci po liekoch, psychiatricka hospitalizacia by ma neminula, takto sa vsak ako s cudzinkou nikto so mnou v nemocnici moc nezaoberal a pustili ma domov bez diagnozy, ktoru som si neskor nasla sama. Mam velmi silne POTRAVINOVE INTOLERANCIE. Uz som o tom pisala vo viacerych temach, ale predsa len este raz. Medzi potravinovou alergiou a potravinovou intoleranciou je rozdiel. Intolerancia je nedostatok enzymu zodpovedneho za travenie urcitej konkretnej potraviny, alebo potravinovej zlozky. Tieto potraviny potom na nase telo posobia ako jed a nejeden clovek, ktory sa citil byt priotraveny, na tej psychiatrii nakoniec aj naozaj skoncil. A nepravom. Test na potravinove intolerancie, ktory sa robi z odberu krvi, mi ukazal, ktore potraviny su pre mna nevhodne, teda ich moj traviaci system nedokaze spracovat a jedinou sancou, ako sa zbavit traviacich problemov a znovu sa zacat citit ako zdravy clovek, je, ze tieto potraviny zo stravy vylucim. V mojom pripade islo o psenicu, gluten, mliecnu bielkovinu, laktozu, vajecny bielok, kukuricu a vela dalsich, je ich asi 20. Vylucila som ich teda zo stravy a uz po par dnoch som sa zacla citit ako znovuzrodena, ja som si fakt nemyslela, ze od takeho niecoho by som mohla schudnut, kedze napchavala som sa aj nadalej a jedla som dost vela, ale organizmus sa mi za vylucenie tohto JEDU podakoval tym, ze dve konfekcne velkosti isli dole, sice vymenit cely satnik islo dost do penazi a ja som sa zrazu zacala obavat, ze sa to chudnutie nikdy nezastavi a ze budem vyzerat ako anorekticka, no nastastie sa to pri velkosti 34 zastavilo a chvalabohu, ako anorekticka nevyzeram, menstruaciu mam pravidelne a aj som vzdy mala a ani nove saty si uz nastastie kupovat nemusim. Ja viem, ze v tejto teme sa hladaju cielavedome baby, kocky, bojovnicky, ktore chcu na svojom tele zamakat a zhodit nadbytocne kilogramy, ale aj tak som povazovala za spravne napisat sem svoju skusenost, lebo vedci a lekari predpokladaju, ze na nejaku formu potravinovej intolerancie trpi zhruba polovica obyvatelstva sveta, mnohi takto chori vsak o tom nevedia. A prave priberanie na vahe je jednym z priznakov potravinovej intolerancie. Takze ak si date urobit testy a tie vam ukazu intoleranciu, urobite velmi vela pre svoje zdravie, ak skupinu nevhodnych potravin zo stravy vylucite. Ani nie tak pre krasu a chudnutie, ako predovsetkym pre svoje zdravie.