Pri prerušovanej suloži otehotnie 23 žien zo 100?

Príspevok v téme: Pri prerušovanej suloži otehotnie 23 žien zo 100?
heidi22

Ahojte, chcem sa opýtať, mám priateľa, a je to môj prvý dlhodobý sexuálny partner (dokopy je druhý). Tým chcem povedať, že som dosť neskúsená.
Spávame spolu niekoľkokrát týždenne. A keďže mi povedal, že to nemá rád s kondómom, tak bez neho. Vždy pred tým, ako je hotový, ho vytiahne. Ja som si myslela, že je to OK, a neriešila som. Lenže potom mi kamarátka povedala, že pri prerušovanej súloži je možnosť tehotenstva až 23%, čo je dosť vysoké číslo. Keď som to vravela priateľovi, povedal, že uňho bola metóda úspešná 15 rokov.
Keďže nemôžem brať tabletky a nemám veľmi peniaze na iné spôsoby ochrany, a kondóm nechce, ďalej spíme len tak. Ale občas sa nad tým zamyslím. Podľa Vás je to veľké riziko, používať iba túto metódu? Stalo sa niektorej z vás, že takto otehotnela.
A prosím vás, komentáre, že som hlúpa, keď mu verím, formulujte aspoň mierne.

Tulik

My sme takto bez ochrany fungovali asi dva roky a nic sa nestalo. Nehovorim ze sa to nemoze stat ale ja som si to nepripustala a keby som aj otehotnela tak viem ze by sme to zvladli takze mozno je aj dolezite si ujasnit ze co keby. Su pary co takto funguju velmi dlho a nezostalo im dieta. Ako to uz bolo spomenute je to o dovere. Ja som teraz sice tehotna ale to sme si naplanovali a hned ako sme zacali ist naplno sa to podarilo. Takze ja nemam ziadnu negativnu skusenost s prerusovanym sexom. :)

SolomonKane

vsetko je na dovere partnerov. ked mas partnera, ktoremu nedoverujes, to je tazko potom praktizovat prerusovany sex. samozrejme aj celkovo vztah je dolezity

Sassska

no spoliehat sa v tomto na chlapa? sorry, ale nikdy :D btw. poznam par deticiek parov, ktore si davali akoze pozor..aj my si davame, ale mame pred svadbou, cize ak sa nieco stane, neni problem..tesime sa

takuto formu anitkoncepcie by som praktizovala vysadne s dlhodobym partnerom, ktoremu doverujem a obaja by sme boli za pripadne tehotenstvo pripraveni niest zodpovednost

SolomonKane

ja takto funguje s priatelkou nieco cez 2 roky a bez problemov. chodime ale spolu uz niekolko rokov. zo zaciatku sme pouzivali gumu, potom HAK a nakoniec pharmatex. pri prerusovanej sulozi mozes otehotniet len vtedy, ak priatel neskoro vytiahne, alebo idete na 2. kolo a on sa nejde vymocit a umyt. v mocovej rure ostavaju spermie. je blbost pisat, ze v predejakulacnej tekutine su spermie. to my by sme mali uz asi 2 deti a kopa dalsich ludi. V kvapocke lasky spermie nie su.
Inac pacia sa mi nazory zien, ktore tu opisuju muzov tych pohodlnych, co sa im ho nechce vytahovat nacas a potom si to odskacu zeny. Mala rada: neroztahujte potom takemu nohy alebo si najdite partnera o ktorom nemusite vraviet ze je nesikovny. Ale myslim, ze to mate radi, ked sa nezaoberate nejakymi ochranami a poriadne si to uzijete aj vy zienky :)

RNG

Nuz ja osobne povazujem za nemoralne akykolvek sex, kde ludia riskuju nieco, co si nezelaju potom riesit a zatazia svojim nezodpovednym konanim spolocnost a svoje pribuzenstvo.
Kazdy co robi akekolvek zavazne rozhodnutia v zivote ma za ne niest nasledky a nie prelozit ich na ine plecia.

kondomzdatny

RNG tak to potom aj pri akejkolvek inej ochrane, pretoze riziko je vsade... mala dierka v kondome + vytrek je horsi nez ziaden vystrek.