Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Žiadna spoločná dovolenka

Príspevok v téme: Žiadna spoločná dovolenka
machanovnik

Ahojte. Som žena, mám 20 a priateľ má tiež 20. Chcem sa vás spýtať, ako by ste reagovali na to, že vás nechce zobrať na dovolenku s rodičmi po vyše ročnom vzťahu ? Nechce chodiť s omnou nikam na výlety. Napr. za týždeň idem do nemecka za rodinou a on nechce isť so mnou lebo "je to skoro na mňa". Keď čo i len spomeniem slovo výlet začne byť nervózny. Ja neviem ako mu mám vysvetliť, že to mám rada, rodinkovanie mám na mysli. Nikdy som nemala úplnú rodinu a keď som s ním a s jeho rodičmi tak mi je super, cítim sa skvelo. Bolo by iné, keby nejde ani on nikam na dovolenku, alebo by sme si to nemohli dovoliť podľa mňa. A ja neviem ako mu to mám povedať, ako sa mám správať k nemu keď počujem stále odpoveď NIE.

kafe

no, ty máš rodinkovanie rada. Ale čo keď on nie? A napadlo ťa, že rodičia si chcú dovolenku užiť (aj keď ja sa úprimne čudujem, že berú so sebou už dospelé deti, tak ale budiž) a nechcú v partii "cudzieho" človeka, na ktorého nie su zvyknutí, nie ste zohratí. Ty sa s nimi môžeš cítiť skvelo, ale opačne to platiť nemusí. Môžu ťa mať radi, aj sa cítiť s tebou príjemne, ale zas odtiaľ potiaľ. Na dovolenke chcú byť sami. Alebo tak maximálne s deťmi.
Skús ho rešpektovať. Nevysvetľuj mu svoje dôvody, prečo chceš byť s jeho rodičmi a ťahať ho k svojej rodine ale snaž sa pochopiť jeho, prečo on nechce. A ak sa to pochopiť nedá, tak to nechaj tak a len ho rešpektuj.