Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Predkus - riešenie

Príspevok v téme: Predkus - riešenie
mauricius

dobrý deň všetkím,viem ,že táto téma už bola riešená po všeliakích forach ,ale chcem sa opítať či nemá niekto z vás skúsenosti z predkusom mám 28 rokov a predkus dosť výrazný doteraz mi to nejak nevadilo ale viete človek sa mení chcel bi som sa opítať či to niekto neriešil chyrurgicky bojím sa totiž toho ,že budem nosiť strojček niekoľko rokov a aj tak to nepomôže a chyrurgický zákrok by to predsa len urýchlil a výsledok bi bol istý a trvalý či nie??? za prípadné rady,poznatky,skúsenosti a komentáre vopred dakujem.

LMarika

Ja som mala predkus, ale len mierny a priserne krive zuby z dovodu nedostatku miesta, tak sa dva horne vytrhli a nasadil sa fixny, mala som ho asi dva roky a vobec nelutujem, mozem len odporucit. A mala som 30, ked som ho dostala, vybrala som si kovovy, ziadna hanba, mala som v p. ... co si kto o tom mysli. Aj som pracovala vo viacerych kolektivoch, aj vo vacsich, ziadny vysmech som nezazila, ziadnu hanbu a ponizenie, dokonca som aj predavacku robila so strojcekom a niektori zakaznici mi ho pochvalili, kolegyne vyrozpravali vlastne skusenosti so strojcekmi z minulosti, ale vysmech nebol, netreba sa bat, nemas sa coho, ale jasne, ze si mozes dat urobit aj keramicky strojcek vo farbe svojich vlastnych zubov, na ktorom bude na prvy letmy pohlad viditelny iba drotik, ako chces... Ja som si zvolila kovovy preto, lebo kov ma lepsiu drzatelnost na zuboch ako keramika, cize tam bola mensia pravdepodobnost, ze by mi niektora breketa odpadla. A neodpadla veru ani jedna jedina za cele dva roky. Asi budes musiet ratat s tym, ze sa ti dva horne zuby vytrhnu. Mozno dve stvorky a mozno dve patky... v tom pripade daj navrh, nech sa vytrhnu tie, ktore su s hlbsimi plombami alebo nech sa vytrhnutie zaplombovaneho zuba uprednostni pred vytrhnutim nezaplombovaneho. Alebo nech sa vytrhnutie zuba s korenovou vyplnou uprednostni pred vytrhnutim takeho, ktory este korenovu vypln nema. Dlhsie ako dva roky strojcek mat nebudes a tie dva roky uplynu tak rychlo, ze ani sa nenazdas a bude po vsetkom.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Predkus - riešenie - Fórum - ZDRAVIE.sk