Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Prečo ľudia tak radi a často ohovárajú iných ľudí? Týka sa to žien aj mužov..

Príspevok v téme: Prečo ľudia tak radi a často ohovárajú iných ľudí? Týka sa to žien aj mužov..
neznámy muž

Mám kolegov, mám susedov, mám známych a veľa z nich a najmä ženské často ohovárajú. Ženské samozrejme iné ženské. Neverím všetkému čo hovoria kedže viem ako radi ľudia "prikrášľujú" veci a vymýšľajú si. Chcú uškodiť a rozšírujú klebety a fámy o niekom koho nemajú v láske. Šíria bludy o iných. Ale najmä prečo ste vy ženy takéto potvory ktoré máte stále potrebu ohovárať a ohovárať iné ženy či už vaše susedy, kolegyne alebo kamarátky. Prečo? Prečo sa stále nejakou ženou zaoberáte a riešite jej život. Len sa sgrupite do dvojíc či trojíc a už klebetíte tú a hentú. Prečo? Čo vám to robí dobre? Spôsobuje Vám to orgazmus keď kydáte na iné ženy? Robí Vám dobre keď špiníte niečije meno? Musíte si takto dobíjať svoje vybité baterky? Zabíjate svoj "drahocenný" a ničim nenaplnený čas? Mám susedy dve a tie len výjdu von, sadnú na lavičku alebo venčia svojích psov a keď prejde okolo nich nejaká iná suseda už dajú hlavy dokopy a kvákajú. Viem lebo už neraz sa stalo že takto kvákali a kvákali aj predomnou a čakali že sa zapojím do tej ich stupídnej ohováračskej hry. No nestalo sa. Len som sa divil ako oni o každej jednej susede všetko možné "vedia". Jedná je neverná svojmu mužovi, druhá robí kurvu v Rakúsku, tretia má už štvrtého frajera, ďalšia dostala robotu cez posteľ, hentá nič nerobí len peniaze od muža berie, atď. atď...
Kolegyne tiež jednu mám čo každú ohovára a donáša šéfovi na všetkých všeličo, pchaje sa mu do riti. V bývalej práci som mal dve takéto kolegyne čo stále každého ohovárali.
Prečo slováci strácajú svoj čas riešením života iných ľudí? Prečo riešia ich intímny, finančný, pracovný, duševný, vzťahový, zdravotný život? Prečo sú niektorí ľudia nato tak zaťažený že si nedajú ani hodinu pokoja od tých ohováračiek a fám.
Ale keby aspoň nešírili bludy o iných. Keby aspoň nesúdili a neposudzovali iných. Akoby ste milé žienky riešili ohováraním a klebetením svoje vlastné komplexy a trable. Je to tak? Máte svoje trable a ste frustrované z vlastných životov a nenaplnených cieľov tak si to vyvršujete na iných ženách?
Posudzujete všetko možné, ako je tá a hentá oblečená, akú má postavu, ako chodí, kde chodí, s kým chodí, čo kupuje atď.
Prečo ženule toto robíte? Ja pracujem v ženskom kolektíve a tie susedy mám a je to niekedy fakt na nevdržanie s vami. Ako sa jedna pred druhou pretvarujete, ako sa hrajete na skvele kamarátky a za chrbtom sa ohovárate a špiníte jedna druhú. Koľko falošníc je medzi vami.
Prečo to robíte babizne jedne? Keď to robili baby na dedinách tak tam to bol trend ale v meste sa takto správať ako v nejakom zapadákove? Veď mi všetke pripadáte ako tá Judiníová čo jej v hlave hrkoce rozum taký malý ho má. Aj vy chcete byť ako tá zlatokopka?

Kýčera

Pripájam sa k Anjelikovi,neviem či je Judínivá zlatokopka a aj keby bola,toto mi naozaj netrhá žily.Vadil mi však jej infatilný jazykový prejav,preto som ju po dvoch reláciách prestala sledovať,takže neviem,či si ho zlepšila,či nie.Ak posudzujem ľudí vždy je to podľa ich chovania,osobnej skúsenosti,prejavu,...Neohováram,nezávidím,...ale to neznamená,že nemám iné negatívne vlastností,a čo Ty,môžeš hodiť kameňom?Pretože toto,čo si tu napísal je tiež OHOVÁRANIE ŽIEN-hádžeš nás všetky do jedného vreca/okrem mňa sú tu aj iné/a Ty robíš to isté-"drahocenný čas zabíjaš zbytočnosťami",...Nechcem celý Tvoj príspevok rozobrať na drobné,ale mám pocit,že Ti nejaká ublížila.Ak Ti to tak vadí,prečo nezakročíš,nezastavíš tie klamnstvá,nepovieš svoj názor,...alebo si už zistil,že svet nezmeníš a zmeniť sa musíš Ty?A odkiaľ sa berie tá trúfalosť,že ohovárajú len ženy?Tá je k...a,lebo dala,tá preto,lebo nedala,a tá posledná,lebo dala každému,len nie mne.Mám niekoľko osobných skúseností,kde ohovárali muži,jednu Ti uvediem.Vydala som sa a presťahovala do mesta 700km od domova.V práci som mala kolegu,inteligenta,vysokoškoláka s viacerými titulmi,bol na služobke a ako chlapi pri poháriku rozoberali ženy.Keď sa vrátil,začal mi rozprávať,že ma pozdravuje ten a ten,že ma pozná, aká som bola ako slobodná,že som bola to a to a ja na neho pozerám ako vyoraná myš a pýtam sa ho,či si tam celkom prepil mozog.Stačila jediná poznámka o tom ako som sa volala za slobodna a bolo vymaľované.Samozrejme,že všetko bola jedna veľká lož,doteraz som v tom meste ani nebola,ani sa nechystám.Dlho sme sa rozprávali a dlho sa mi aj ospravedňoval,bolo vidno,že sa nechal dobehnúť a mrzí ho to,o to viac,že sme si rozumeli.Ale doteraz radšej pracujem v kolektíve s chlapmi,lepšie si s nimi rozumiem.

mara66

Ja som tiež žena a ja nikoho neohováram ani som neohovárala. Práveže to neznášam, práveže ohovárajú mňa. A neohovárajú len ženy ale aj chlapi. Ľudia ohovárajú preto lebo majú znudený nezaujímavý život a sú zlomyselní.

Moireal

Toto je v poradi uz neviemkolky chlapsky prispevok o tom ake su zeny svine. Ako vravi anjelik, treba si pozametat pred vlastnym prahom. A to su zeny povazovane za tie co neustale nadavaju na chlapov. Tvoj prispevok ma nulovu vypovednu hodnotu, pretoze sa zaklada len na hodnoteni par zien, ktore su zrejme starsie, nemaju co robit a tak vysedavaju a klebetia. Ja ak som niekedy klebetila, vacsinou to bolo kvoli tomu ze mi ta zena ublizila. Suhlasim ze zeny vedia velmi ublizit ale nie kazda zavidi len tak. Zvacsa je to pre pocit ublizenia.

kafe

a prečo, do kelu, si nevieš otvoriť papuľku a tie hrozné ženské zahriaknuť! Há? Prečo si ticho ako pena? Síce sa k ohováraniu nepridávaš ale vlastne s ním súhlasíš. Alebo si sa zastal niekoho?

.:.:.:::.:

Prečo rady ohovárame?
Ohovaranie zeny kecy rozpravanie
Poznáte vo svojom okolí ženu, ktorá nič iné nerobí, len sa zaujíma o to, čo by mohla na koho povedať? V každom kolektíve sa nájde aspoň jedna taká. Klebetenie o iných a ohováranie je, žiaľ, veľmi rozšírenou a obľúbenou zábavkou mnohých z nás. Nedávny výskum anglických psychológov však ukázal, že pozitívne klebetenie môže mať dobrý vplyv, i keď len krátkodobý.
Reči, ktoré nepotešia
Keď sa k tomu pridá závisť, prípadne nenávisť – dôsledky môžu byť nielen nepríjemné, ale až bolestivé. Najskôr pre obeť, neskôr pre toho, kto roztrusuje nepravdivé a zveličené informácie na úkor iných osôb.
Koho ohovárame najčastejšie alebo na koho máme často negatívne myšlienky? Ak aj priamo neohovárame, pravdepodobne nemyslíme s láskou na ľudí – špeciálne na ženy, ktoré nám ukradli milenca, majú väčší dom, či krajšie auto, alebo vyzerajú podstatne mladšie ako my.
Nielen ženy
Na druhej strane ani ohováranie nie je čisto ženská záležitosť, ale neraz sa k nemu uchyľujú aj muži. Avšak kým mužské ohováranie je skôr brané s nadhľadom, a i keď čo-to zveličia, väčšinou to nemá veľmi vážne dôsledky, ženské je omnoho viac zákerné a nebezpečné.
Žena dokáže svojim ohováraním vyvolať búrku negatív a znepríjemniť obeti život tak, že to nie je pekné. Treba však dodať, že mnohí muži nás práve kvôli tomuto spôsobu vyrovnávania si účtov, či nedostatku sebavedomia nemajú práve v láske.
Podstatný je kolektív
Mnohé však záleží od okolia. Keď sa snaží niekto ohovárať v kolektíve, v ktorom podobné reči podporu nenájdu, vyznieva sám negatívne a vyslovené reči nebude nikto brať vážne.
Omnoho nebezpečnejšie a, žiaľ, aj častejšie sú kolektívy, kde sa nachádza viac klebetníc pokope a takto robia živnú pôdu rečiam, ktoré zväčša nemajú opodstatnenie. Najhoršie je, keď sa klebetenie na úkor iných osôb považuje za spoločenskú zábavu, či za povinnosť informovať svoje kamarátky alebo známych o dôležitých veciach.
Pozitívne, ale neželane
Klebetiť sa dá i pozitívne, čo však tiež nemusí byť vždy fér. Najmä, ak ide o šírenie správ z intímneho života, ktoré by si neželala dotyčná osoba prezradiť iným, niekedy dokonca nepriateľom, či konkurentom. I takáto klebetnica sa môže tešiť z dočasne zvýšeného sebavedomia, a to preto, že môže byť (a často býva) medzi kamarátkami podporovaná ako „informátorka“.
Slovo vedkyne
Doktorka Jennifer Cole zo Staffordshire University vo Veľkej Británii podľa HealthDay News tvrdí: „Šírenie klebiet je zvyčajne vnímané ako zlá vec. Naše závery však naznačujú, že určité formy šírenia informácií, najmä keď sa o niekom hovorí pozitívne, môžu mať žiaduce účinky na klebetnicu, i keď tie nemajú v spoločnosti zväčša dobrú povesť.“
Zo štúdie
Jennifer Cole realizovala svoju štúdiu spolu s Hannah Scrivener a jej súčasťou bol prieskum, na ktorom sa zúčastnilo 160 respondentov. Ukázalo sa, že najvyšší počet klebetníkov uviedol pocity podpory okolia, ale nesúviselo to s dosiahnutím spokojnosti so životom.
Následne vedkyne požiadali 140 ľudí, aby ohovárali buď pozitívne alebo negatívne. Ukázalo sa, že tí, ktorí klebetili pozitíve, cítili väčší nárast sebavedomia ako tí, ktorí ohovárali iných v negatívnom zmysle. Výsledky štúdie boli prezentované 7. septembra na konferencii Britskej psychologickej spoločnosti.

.:.:.:.:.

Keď vás ohovárajú, ste v kurze

By Dušan Daniel | Sledujte ma na Facebooku Komentáre (10)
16
SHARES
Zdieľať na FacebookuZdieľať na Twitteri
mlm, ohováranieStalo sa Vám niekedy, že ste riešili, čo si o vás druhí myslia? Predpokladám, že každý. Určite ste zažili situácie, keď vás niekto ohováral, šíril o vás rôzne správy. Aj to je bežná situácia. Ale čo tým vlastne ľudia čo vás ohovárajú sledujú? Prečo to vlastne robia?

Vo väčšine prípadov ide o závisť. Bežne ľudia rozprávajú o tom, čo nemajú, nie o tom, čo majú. Rozprávajú o problémoch a nie o riešeniach. Väčšina ľudí žije vo svojej komfortnej zóne a nemieni to zmeniť. A vy začnete robiť niečo navyše? To je pre nich neprijateľné a začnú vyvíjať aktivity, aby vás stiahli späť. Len aby ste nevynikli.

Ľudia nevedia, čo je to MLM

Teraz si predstavte situáciu, že začnete podnikať v MLM. 95% ľudí ani len netuší, o čom MLM je. MLM sa neučí na školách, bežne sa o ňom nepíše v novinách, len výnimočne nájdete reklamu v televízií. Odkiaľ teda majú mať korektné informácie? Len z vlastnej alebo sprostredkovanej skúsenosti. Niektorí z nich sa už so systémom MLM stretli a majú buď pozitívnu alebo negatívnu skúsenosť. Podľa toho, akú skúsenosť majú, vás budú buď odhovárať alebo podporovať. Garantujem vám, že stretnete obe skupiny ľudí.

Váš postoj je rozhodujúci

Závisí už len na vás, ako sa k tomu postavíte. Aký postoj zaujmete. Váš postoj rozhodne o tom, či v podnikaní MLM uspejete alebo nie. Nech to dopadne akokoľvek, pamätajte, vždy sa nájde niekto, kto sa bude chcieť realizovať a bude Vás ohovárať. Ale to je len dobre, pretože keď sa o vás hovorí, tak ste na správnej ceste, ste vpredu pred ostatnými.

Ak sa Vám článok páčil, dajte mu like, pridajte svoj komentár pod článok a zdieľajte ho so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach alebo ma osobne kontaktujte.

Prajem vám veľa úspechov!
Dušan Daniel.

znama zena

bol by si prekvapeny ako vedia muzi ohovarat a najma ti muzi ktorych laska bola NEopetovana zo strany nejakej zeny. Vtedy vedia velmi krasne ohovarat. Alebo aj muzi muzov navzajom.

anjelik *

Najviac ma pobavil záver..to vyjadrenie o Judínyovej...tiež kategória *prachsprosté ohováranie* niekoho, koho nepoznáš osobne. Čiže odporúčam, pozametať pred vlastným prahom a neriešiť druhých. ;o)

EvickaBBB

Dva hlavne dovody na ohovaranie a sirenie klamstiev su zavist a pomsta. Pricom podla mojho odhadu asi u 99% ide o zavist. Ohovaracky z pomsty neodsudzujem, ale ohovaracky zo zavisti ano. A dobre si to vystihol, ze su to komplexy z nenaplnenych cielov okrem ineho samozrejme. Ohovaraju iba psyhicky nevyrovnane osoby. Take, ktore nie su spokojne s tym, co maju, ci uz ide o majetok, zarobok, krasu, mudrost, pekneho muza, dobreho muza, bohateho muza, pevne zdravie, zdrave zuby, umele a pekne zuby... a ktora nieco z tohto nema a velmi by chcela mat a spozoruje, ze ina to ma, tak zacne ohovarat. Ale ziadna nemoze mat vsetko z toho. Ohovara sa teda hlavne zo zavisti a ja sice neohovaram, ale tiez neverim vsetkemu, co klebetnice hovoria. Ty by si mal robit sefa, bol by s urcite dobry a spravodlivy, lebo neveris klamstvam.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Prečo ľudia tak radi a často ohovárajú iných ľudí? Týka sa to žien aj mužov.. - Fórum - ZDRAVIE.sk